Oman - prawdziwy kraj orientalnych opowieści. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, otwierają naprawdę fantastyczną okazję. To wycieczki wycieczkowe i gastronomiczne, leniwa plaża odpocząć i aktywna zabawa. Przede wszystkim podróżni - zwłaszcza ci, którzy przybyli tu po raz pierwszy - chętnie odwiedzają główne atrakcje turystyczne kraju. Aby odwiedzić, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej najważniejsze z nich, sprawdź pełną listę atrakcji Sułtanatu Omanu, ich opis i zdjęcia.

Oman - prawdziwy kraj orientalnych opowieści. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, otwierają naprawdę fantastyczną okazję. To wycieczki wycieczkowe i gastronomiczne, leniwa plaża odpocząć i aktywna zabawa. Przede wszystkim podróżni - zwłaszcza ci, którzy przybyli tu po raz pierwszy - chętnie odwiedzają główne atrakcje turystyczne kraju. Aby odwiedzić, jeśli nie wszystkie, to przynajmniej najważniejsze z nich, sprawdź pełną listę atrakcji Sułtanatu Omanu, ich opis i zdjęcia.

Dla wygody wszystkie są podzielone na dwie grupy - naturalną i historyczno-kulturową.

Atrakcje przyrodnicze Omanu

Wszyscy turyści, którzy kiedykolwiek tu odpoczywali, jednogłośnie uważają, że natura tego kraju jest jego główną atrakcją. Ze względu na wyjątkową lokalizację Omanu w południowo-wschodniej części Półwyspu Arabskiego, wchłonęło ono wszystko, co najlepsze w tym regionie:

 1. Góry . Na północy i południu Omanu rozciągały się dwa systemy górskie z zachodu na wschód. Północ - system górski Hajar - znajduje się w półksiężycu, oddzielającym wąską, nadmorską część kraju od suchych obszarów lądowych. Na południu, na granicy z Jemenem, leży płaskowyż Dhofar. W górach Omanu, wspaniałe zachody słońca i fantastyczne widoki. Wspinaczka na jeden z szczytów - na przykład Ash-Sham lub Jabal-Kaur - jest imponująca i niezapomniana.
 2. Закат в горах Омана
 3. Wadi . Jest to szczególny naturalny zabytek charakterystyczny dla kraju o klimacie pustynnym. Nie ma tutaj stałych rzek: łóżka są wypełnione wodą tylko zimą, a latem, gdy wysychają, tworzą osobliwe naturalne drogi, wzdłuż których safari podróżuje chętnie do ekstremalnych cudzoziemców. Najbardziej malownicze w Omanie są Wadi Shaab, Wadi Bani Anuf i Wadi Bani Khalid.
 4. Тур по оманским вади
 5. Jaskinie . Spelunking w Oman jest aktywnie rozwijającym się kierunkiem turystycznym. Faktem jest, że główny system górski w kraju, Khajar, jest bardzo stary, a pod wpływem erozji od stuleci tworzą się jaskinie, wąwozy i szczeliny. Dziś są one badane przez ekspertów, a podróżni badają już "zdezynfekowane" miejsca zejścia pod ziemię. Z małą rozciągliwością można nazwać jaskinię i sławną Awaria Bimmacha wypełniona słoną wodą o oszałamiającej turkusowej barwie.
 6. Провал Бимма
 7. Podwodne piękno. Ze względu na swoje położenie geograficzne Oman może poszczycić się przepięknym, żywym i praktycznie nietkniętym podwodnym światem, który jak dotąd tylko nieliczni miłośnicy nurkowania doceniają prawdziwą wartość. Wśród mieszkańców nurkowanie Nie jest zbyt popularny i nie ma tu dużego napływu turystów. Istnieje tylko około 5 profesjonalnych centrów nurkowych, a najbardziej popularne są wyspy Daymaniyat i Fahal, Bandar Hairan w zatokach Muscat , TheCaves, LimaRock, RasLima w Musandame i Mirbat w pobliżu Salalah .
 8. Подводные красоты страны
 9. Wodospady Można je zobaczyć w górach - są to wodospady Raysut, Ayn Athum, Ayn Tubrook i wodospady Hoqain. Aby docenić piękno wodospadów w Omanie, wystarczy zamówić wycieczka w dżipach na terenie górzystym - na przykład z Salalah.
 10. Водопады Омана
 11. Plaże . Wybrzeże Oceanu nie jest punktem zwrotnym, ale jest centrum atrakcji dla wszystkich turystów zmierzających do Omanu. Możesz zrelaksować się na plaży w jednym z popularnych kurortów - Sohar , Sahm, Barca , Sib, Muscat, Wyspa Masirah , Dukm, Mirbat, Salalah. Najlepsze plaże czekają na turystów na dużych kurorty , ale jeśli chcesz, możesz znaleźć przytulne zatoczki na chropowatym wybrzeżu kraju, gdzie oprócz ciebie nie będzie innych gości. Właśnie dla takiego odpoczynku wielu lata do Omanu.
 12. Безлюдные пляжи Омана
 13. Fjords . W Omanie możesz spojrzeć na to, czego nie zobaczysz w żadnym z krajów Bliskiego Wschodu - są to zatoki, które nazywane są tutaj fiordami. Oczywiście, jest to daleko od słynnych norweskich fiordów, ale to wielka przyjemność wybrać się na wycieczkę łodzią wzdłuż malowniczej wody otoczonej skalistymi górami!
 14. Фьорды
 15. Pustynia Wahiba . To ciekawe miejsce, które każdy gość jest zobowiązany odwiedzić. Zwykle podróżowanie po pustyni w jeepie trwa do 3 dni, podczas których można je w pełni poznać i oczywiście zrobić sobie selfie na tle toczących się wydm charakterystycznych dla pustyni Wahiba.
 16. Пустыня Вахиба
 17. Parki i obszary chronione . Władze sułtanatu bardzo cenią sobie zasoby naturalne i bogactwo, dlatego wiele części kraju stanowi dziś obszary chronione. Najpopularniejszymi wśród zagranicznych gości są dziś Park Narodowy Al-Kurm (być może ze względu na jego położenie w stolicy), a także parki al-Kharus, al-Nasim, Rayam i Kalbo.
Зелень парка аль-Курм

Zabytki architektury, historii i kultury Omanu

Turyści doceniają nie tylko przyrodę. Starożytna historia tego kraju i jego najbogatsza kultura ucieleśnione w dziesiątkach zabytków architektury i setkach muzealnych artefaktów. Najpopularniejsze z nich to:

 1. Meczet Sultan Qaboos - Główny religijny punkt orientacyjny Omanu w ogóle, a Muscat w szczególności. Jest to ogromny budynek z 5 minaretami, zdobiący stolicę od 2001 roku. Sultan Qabus osobiście sfinansował jego budowę, dając swoim poddanym wspaniały przykład nowoczesnej architektury islamskiej. Meczet słynął z ogromnego ręcznie tkanego dywanu modlitewnego - największego na świecie.
 2. Мечеть Султана Кабуса внутри
 3. Muzea. Niewiele ich jest w Omanie, więc realistycznie jest widzieć wszystko w jednej podróży. Główne muzea tego kraju to Bai Adam i Muzeum Narodowe Omanu. Pierwsza z nich to prywatna instytucja prezentująca turystom historyczne artefakty (starożytne dekoracje, broń, mapy, gazety, portrety sułtanów). Drugi to państwowe muzeum z kilkoma dużymi stałymi galeriami. Interesujące są także Muzeum Historii i Etnografii Beit al-Zubair, Muzeum Sułtana Sił Zbrojnych, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Dziecięce.
 4. Детский музей в Омане
 5. Pałac Sułtana. Jest to rezydencja dynastii władców Omanu, skąd rządzili państwem przez ostatnie 200 lat. Budynek ma unikalną architekturę, w której splatają się style Omanu i Indii. Wszyscy turyści próbują dostać się na plac pałacowy, aby zobaczyć jedną z głównych atrakcji stolicy Omanu, chociaż dostęp do wnętrza pałacu jest zamknięty dla publiczności.
 6. Дворец султана
 7. Royal Opera House Muscat. To jest centrum życia kulturalnego kraju. Interesujące jest spojrzenie na sam budynek, wzniesiony w najlepszych tradycjach Wschodu i na ocenę repertuaru teatru. Został otwarty w Muscat w 2011 roku. Warto zauważyć, że nie jest to tylko opera, ale duży wielofunkcyjny kompleks, w którym znajduje się również około 50 sklepów i butików, kilka modnych restauracji Kuchnia omańska i centrum rzemiosła, w którym można kupić wyjątkowy pamiątki .
 8. Оперный театр в Маскате
 9. Forty . Ta kategoria zabytków Omanu jest najobszerniejsza, ponieważ obejmuje ona około 500 starożytnych fortec rozproszonych po całym kraju. Większość z nich leży w gruzach, ale niektóre są doskonale zachowane i dziś są popularnymi miejscami turystycznymi. Wśród najczęściej odwiedzanych fortów są: Bahla , Nizwa , Al-Dżalali , Nahal , Khasab , zamek jabrin i inni.
Старинные форты Омана