Podróżni, którzy postanowią się dowiedzieć Izrael Nieco bliżej, zdecydowanie powinieneś odwiedzić piękne miasto Nes Ziona. Jest to interesujące ze względu na malownicze ulice, zabytki architektury i kultury oraz wspaniałe widoki naturalne.

Ness Ziona - opis

Nes Tsiona, miasto w centralnej części Izraela, zajmuje powierzchnię 16 km². Zostało założone w 1883 roku, ale status miasta otrzymał dopiero w 1992 roku. Interesujące jest to, że 99% ludności to Żydzi, praktycznie nie ma innych narodowości w Ness Syjon. W tłumaczeniu z języka hebrajskiego nazwa miasta oznacza "Baner na Syjon". Został oddany osadzie na cześć linii z Księgi Jeremiasza 4: 6 - "Ustaw standard dla Syjonu, bierz, nie przestawaj, bo przyniosę katastrofę i wielkie zniszczenia z północy". Miasto znane jest z tego, że jest w nim Izraelski Instytut Badań Biologicznych.

Jakie zainteresowanie budzi Nes Ziona w turystach?

Ness Ziona (Izrael) interesuje nie tylko możliwość przechadzki ulicami, ale także poznania historii powstania samego żydowskiego miasta. Przede wszystkim powinieneś iść wzdłuż najstarszej i najpiękniejszej ulicy miasta, nazwanej tak wielkim miastem jak Tel Awiw.

Jedna część ulicy zbudowana jest z domów nowoczesnego typu, trzeba zwrócić uwagę na fasady budynków, ponieważ mogą mieć ciekawe tablice pamiątkowe. Tak więc na jednym z nowych budynków wskazano, że na jego miejscu stał dom rodziny Schneiderovic, zbudowany w 1904 roku.

Niektóre zabytkowe domy są odnawiane i uzupełniane. Wśród nowych budynków i odrestaurowanych domów można znaleźć stare budynki, są to małe jednopiętrowe domy o niepowtarzalnej architekturze.

Zabytki miasta

Głównymi atrakcjami Nes-Syjonu są Wielka Synagoga i Beit Ha-Rishonim . Ostatni budynek powstał w 1907 roku jako pierwsze centrum publiczne. W Beit Ha-Rishonim była szkoła i synagoga, odbywały się tu spotkania komitetów miejskich. Budynek znajduje się u podnóża wzgórza, więc była to także twierdza. Obsługiwał dom i kwaterę główną dla żołnierzy z Hagany, którzy ukrywali w nim broń.

Бейт-Ха-Ришоним

Wyjątkowość Wielkiej Synagogi polega na tym, że sami mieszkańcy miasta zbudowali ją własnymi pieniędzmi. Każdy, kto był wolny od głównej pracy, przyszedł i pomógł w pracach. Styl architektoniczny został również wybrany przez miejscową ludność, więc różni się bardzo od innych synagog tamtych czasów, ponieważ zostały zbudowane za pieniądze barona Rotszylda, który wybrał styl architektoniczny.

Projekt wnętrza wykonał artysta z Litwy. Projekt obszaru wokół budynku jest bardzo piękny, ale wielu uważa, że ​​wygląda zbyt europejsko.

Большая Синагога

Ze wzgórza roztacza się malowniczy widok na miasto, można spojrzeć na zbiornik wodny, zbudowany w 1905 roku. Dla turystów opracowano specjalną trasę turystyczną, zwaną Flagą. Obejmuje dziesięć interesujących miejsc Nes Ziony, które są obowiązkowe do odwiedzenia. Wzgórze, Wielka Synagoga i Beit Ha-Riszonim zajmują ósme miejsce, odpowiednio dziewiąte i dziesiąte na tej liście.

Pozostałe miejsca to:

  1. Plac Leren , nazwany na cześć założycieli miasta.
  2. Kwadrat Halperin .
  3. Wieża , która ostrzegała mieszkańców przed pogromami.
  4. Miejsce, w którym po raz pierwszy zainstalowano flagę Ness Ziony .
  5. Drzewo truskawkowe i dom-spółdzielnia .
  6. Plac Jawłowski .
  7. Własność gruntu Reuven Lerer .
Площадь Лерера

Możesz prześledzić całą historię miasta poprzez mozaikę, która znajduje się na ścianie otaczającej posiadłości pierwszego osadnika i założyciela miasta. W Nes-Zion jest około 70 parków i parków. W pobliżu miasta znajduje się rezerwat z purpurowymi tęczówkami - Iris Hill , a niedaleko od dworca centralnego jest "Ogród Bohaterów" , w którym odbywają się festiwale i imprezy miejskie.

W mieście powinieneś znaleźć pomnik poświęcony żołnierzom-obrońcom Izraela - centrum "Białej Ręki" . Jeśli niezależne spacery wokół Ness Zion nie są atrakcyjne, zawsze możesz skontaktować się z biurem podróży.

Gdzie się zatrzymać?

W bezpośrednim sąsiedztwie Nes Zion znajdują się hotele różnych kategorii, w których można zatrzymać się z maksymalnym komfortem. Jako przykład możesz wyznaczyć następujące elementy:

  1. Hotel Leonardo Boutique Hotel Rehovot - oprócz wygodnych i pięknych pokoi, hotel oferuje szereg usług: centrum fitness, opiekę dla dzieci za dodatkową opłatą, sale konferencyjne, w których odbywają się spotkania biznesowe z turystami biznesowymi.
  2. Отель Leonardo Boutique Hotel Rehovot
  3. Hotel Gilgal - posiada wszystkie niezbędne udogodnienia, posiada taras do relaksu, znajduje się na dachu, oferując wspaniałe widoki.
Hotel Gilgal Gdzie zjeść?

Poświęcanie czasu na zajęcia na świeżym powietrzu i wycieczki, turyści mogą zjeść w jednej z kawiarni lub restauracji. Wiele z nich znajduje się na ulicy Weizman. Można wyróżnić restaurację kuchni narodowej "Achim Othman" , w której mięso podaje się na węglu, rybach, lawach, pargiyeotach. Inne restauracje, w których można skosztować tradycyjnej kuchni izraelskiej i międzynarodowej to: Tokopaya , Shawarma Shimoni , Landwer's Cafe , Pizza Hut , Shoarma Shemsh .

Jak się tam dostać?

Do miasta można dojechać samochodem Tel Aviv maksimum w 20 minut. Wybrzeże Morza Śródziemnego oddalone jest o 15 minut.