Herzliya ( Izrael ) to prestiżowe miasto wypoczynkowe położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego, a dokładniej - w południowej części Doliny Sharon. Tutaj turyści otrzymują wyłącznie ekskluzywny odpoczynek - modne restauracje i hotele, drogie jachty i najlepsze leczenie w słynnym międzynarodowym centrum medycznym.

Malownicze miasto składa się z dwóch części: Herzliya i Herzliya Pituach. Pierwszy to obszar turystyczny, a druga część to prestiżowa dzielnica mieszkaniowa. Ośrodek rozciągał się na długości 6 km wzdłuż morza, dzięki czemu stał się ulubionym miejscem wypoczynku wśród Izraelczyków i zagranicznych turystów. Miasto ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, a plaże Herzliya są wyposażone zgodnie z europejskimi standardami. Wakacje w Herclijji (Izrael) będą naprawdę niezapomniane i warte są wszystkich kosztów.

В Герцлии очень развит яхтинг

Trochę historii

Miasto nosi imię Teodora Herzla, jednego z założycieli ruchu syjonistycznego. Ośrodek jest oparty na starożytnym greckim mieście portowym Apollonia. Jej założycielami było 7 biednych ludzi, którzy osiedlili się w baraku 13 grudnia 1924 roku. Pieniądze na aranżację miasta pochodziły od Agencji Żydowskiej.

Dziś Herzliya jest znaczącym ośrodkiem rekreacyjno-turystycznym w kraju, więc nie jest zaskoczeniem, że miasto również zyskało na znaczeniu gospodarczym. W ośrodku są biura wielu korporacji, z tego powodu Herzliya została nazwana "bogatą siostrą Tel Awiwu", ponieważ gdzie indziej spotka się duży port dla jachtów i lotnisko dla prywatnych odrzutowców. Zdjęcia (Herzliya) potwierdzają specjalny status i demonstrują piękno miasta.

Co robić w ośrodku?

Nawet jeśli znajdziesz Herzliya (Izrael) na mapie, nie odda ona piękna tego miejsca. Wizytówką ośrodka są niesamowite morskie pejzaże. Oprócz turystów, Herzliya lubił także biznesmenów, którzy odbywają spotkania w wygodnych salach konferencyjnych. Tutaj właśnie planujesz wakacje w ośrodku, powinieneś być gotowy na wielkie wydatki.

Герцлия (Израиль) на карте

Pogoda w Herzliya (Izrael) sprzyja wczasowiczom. Klimat tutaj jest typowo śródziemnomorski, tzn. Długie, ciepłe lato ustępuje miejsca krótkiej, łagodnej zimie. Średnio powietrze ogrzewa się do + 30ºС w lecie. Zimą temperatura spada poniżej + 20ºС.

Główną opcją rekreacji, którą wolą turyści, jest odwiedzenie licznych plaż w Herclijji. Wzdłuż morza znajduje się linia brzegowa, której długość wynosi 6 km. W mieście znajduje się 7 miejskich plaż, można je zwiedzać całkowicie za darmo, ale trzeba zapłacić za wynajem leżaków i parasoli. Infrastruktura jest dość rozwinięta, są kabiny prysznicowe, szatnie, można zamówić jedzenie bezpośrednio do solarium. W Herclijji są takie plaże:

 • Apollonia ;
 • Пляж Аполлония
 • Sidney-Ali (Nof-Yam) ;
 • Accadia ;
 • Пляж Аккадия
 • HaSharon ;
 • Svulun ;
 • Ha Necim - plaża jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych;
 • Ha-Nifrad - przeznaczony dla ortodoksyjnych Żydów.

Na plażach można nie tylko odpocząć w spokojnym, spokojnym wypoczynku, miłośnicy aktywnego czasu również znajdą coś dla siebie. Na przykład możesz grać w siatkówkę lub matkot (tak nazywa się tradycyjna gra Izraelczyków, podobna do tenisa). Na plaży w Akkadii znajduje się specjalnie wyposażony sąd. Jeśli chcesz, możesz zorganizować rejsy łodzią lub jachtem, który możesz wynająć, zamówić łowienie na otwartym morzu.

Пляжи Герцлии

Herzliya (Izrael) - Atrakcje

Państwo wydaje dużo pieniędzy na rozwój i poprawę miasta. Wyniki mówią same za siebie, na przykład, jak Apollonian National Historical Park , Sidney-Ali meczet i Tel-Michal archeologiczne świadczą o tym. Dla turystów organizuj wycieczki do parków narodowych "Herzliya" i "Yarkon i Tel Afek" .

Национальный исторический парк «Аполлония»Мечеть Сидни-АлиНациональный парк Яркон и Тель-Афек

Odwiedzający mają niepowtarzalną okazję zobaczyć przedstawicieli lokalnej fauny i flory, aby podziwiać piękne krajobrazy i jeziora. W parkach można chodzić pieszo i wypożyczyć rower, są specjalne miejsca na piknik. Do atrakcji, które trzeba zobaczyć, należy Muzeum "nielegalnej" repatriacji .

Музей нелегальной репатриации

Z jednego spaceru przez malownicze ulice i plaże poprawia nastrój i zdrowie. I tutaj możesz tańczyć w każdym klubie, który jest otwarty niezliczoną ilością na wybrzeżu. Jeśli znudzi Cię głośny dźwięk, możesz przejść na emeryturę do pubu z piwem lub innym napojem. Prawie wszystkie miejsca rozrywki działają przez całą dobę.

Spacerując po dzielnicy mieszkalnej Herzliya Pituah można podziwiać piękne prywatne widły i rezydencje, tu mieszkają najbogatsi mieszkańcy Izraela. Lokalne centrum medyczne jest znane na całym świecie. Ale oprócz niego w okolicy działają fabryki przemysłowe i różne instytucje naukowe.

Miasto Herclijja w Izrael Dziś jest to modny kurort, który powinieneś odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Jednak usługi i klimat będą tak korzystne, że będziesz chciał odpocząć tu każdego lata.

Hotele w Herclijja - usługi i funkcje

Pomimo wysokich kosztów życia hotele są reprezentowane w szerokim zakresie. Dlatego też, aby znaleźć odpowiednią opcję, będą mogli turyści o różnych zasobach finansowych. Wśród najbardziej znanych hoteli, które warto podkreślić:

 • Orchid Okeanos Suites , który charakteryzuje się niesamowitą architekturą. Niezależnie od tego, jaką wycieczkę zarezerwował turysta, z balkonu zawsze będzie niesamowity widok na morze. Przyczyniają się do tego panoramiczne okna;
 • Отель Orchid Okeanos Suites
 • Luxury Sea znajduje się bezpośrednio przy plaży. W pobliżu znajdują się liczne restauracje i bary w Herclijji. Z hotelu łatwo dostać się do portu, gdzie wynajmuje się jachty;
 • Отель Luxury Sea
 • Michelle Suites to kompleks hotelowy w budynku mieszkalnym. Jest bezpłatny parking, ogromny basen. Każdy pokój posiada balkon lub taras, a plaża znajduje się 20 metrów od kompleksu.

Restauracje Herzliya

Restauracje w Herzliya są prawdziwym rajem dla smakoszy, ponieważ tutaj gotują prawdziwe arcydzieła gotowania. Zdecydowanie powinieneś wypróbować pieczeń jerozolimską, nadziewane szynki z kurczaka lub różne rodzaje gotowanej ryby.

Wśród znakomitych restauracji, w których można skosztować dań kuchni europejskiej, izraelskiej, śródziemnomorskiej, japońskiej, owoców morza, można wymienić: Segevart , Herbert Samuel Herzliya , Nammos , Al Hamayim .

Jeśli turyści szukają restauracji, w których można zjeść smaczny i niedrogi obiad lub kolację, mogą wybrać jedną z następujących opcji: Bar z Humań Tanami , Falafel Haim , Falafel haPaamonim , Jerozolimski Hummus .

Jak się tam dostać?

Herzliya można bardzo szybko dotrzeć z Tel Aviv , podróż autobusem trwa około 20 minut.