Miasto Rehovot odgrywa kluczową rolę w dorobku naukowym kraju, ponieważ tutaj znajduje się słynny Instytut Weizmanna. Poza tym jest to całkiem nowoczesna osada z wieżowcami i nowymi budynkami, parkami i supermarketami, salami koncertowymi i kinami.

Rehovot - opis

Położony malownicze Rehovot w centralnej części kraju, na równinie Primorsky. Jest to bardzo wygodne, ponieważ Morze Śródziemne jest tylko 10 km od niego i do jednego z głównych miast Izrael - Tel-Aviv , odległość wynosi około 20 km.

Rehovot (Izrael) został założony w 1890 roku, dlatego uważany jest za młode, ale postępowe miasto. Została założona przez tubylców z Polski, zorganizowała wieś chłopską w pobliżu dużego miasta. Nazwa osady związana jest z historiami biblijnymi, zgodnie z którymi na tym terenie znajdowała się studnia o tej samej nazwie, wykopana przez Izaaka. Ciekawostką jest fakt, że w literackim hebrajskim stresie umieszcza się ostatnią sylabę, a w mowie potocznej - na drugiej.

Status miasta Rehovot otrzymał w 1950 roku, ale na okupowanym terytorium archeolodzy odkryli znaki obecności osad z epoki greckiej, bizantyjskiej i rzymskiej. Miasto opierało się na funduszach zebranych przez organizację w Warszawie, co pozwoliło uniknąć pomocy barona Rotszylda.

Pogoda w Rehovot zadowoli urlopowiczów w słoneczne dni, nawet zimą. Temperatura nigdy nie spada poniżej + 7 ° C. Jeśli chodzi o opady, można je znaleźć w niewielkiej ilości jesienią i wczesną wiosną.

Новостройки в молодом современном городе Реховот

Z czego słynie Rehovot?

Cały świat dowiedział się o małym miasteczku dzięki wybitnemu chemikowi Chaimowi Weizmannowi, który był także pierwszym prezydentem Izraela. W 1934 r. Otworzył instytut badawczy, który stał się największym centrum edukacyjnym i naukowym o znaczeniu światowym.

Ale dla zwykłych turystów, którzy nie są zainteresowani nauką, jest wiele klas i miejsc do odwiedzenia. Planując podróż do Rehovot, zabytki następujących gatunków muszą koniecznie pojawić się w książce adresowej:

  • w domu założyciela Abrahama Lincolna , który wznosi się na wzgórzu, organizuje wystawy sztuki. Piękny ogród znajduje się wokół budynku, w którym stary eukaliptus zachował się od czasów pierwszych osadników;
  • Dom-muzeum Haima Weizmanna - trzypiętrowy budynek wzniesiony według projektu Erka Mendelssohna. Otoczony jest gajem cytrusowym, a na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się basen. Odwiedzający mogą zobaczyć pokój, w którym pracował pierwszy prezydent Izraela i podziwiać góry Judy;
  • Дом-музей Хайма Вайцмана
  • Instytut Haim Weizmanna , w którym reprezentowana jest wieża słoneczna i pole luster. Po zakupie biletu łączonego do Muzeum Weizmanna można bezpłatnie przejść do parku Klore.
Институт Хайма Вайцмана

Podczas odwiedzania niezwykłych miejsc zawsze zaleca się uchwycenie Rehovot (Izrael) na zdjęciu, które można odświeżyć na wspomnienie wrażenia z podróży.

Miejscem, które jest bardzo interesujące, jest muzeum naukowe zlokalizowane na świeżym powietrzu. Został zbudowany w celu przybliżenia ludzi w każdym wieku do nauki, aby wyjaśnić fizyczną naturę zwykłych zjawisk poprzez interaktywne eksponaty. Muzeum jest poznawcze dla turystów w każdym wieku. Najmniejsze pokażą, jak tęcza się sprawdzi, a dla dorosłych - jak działa antena satelitarna.

Ta działalność kulturalna i rozrywkowa na tym się nie kończy. Goście w Rehovot mają okazję dostać się na jeden z największych festiwali jazzowych. Miasto ma własną oranżerię, kompleks pamięci "Yad les Banim".

Spośród obiektów sportowych warto zwrócić uwagę na dwa główne ośrodki, a także wiele sal gimnastycznych, łaźni parowych i saun. Szczególną uwagę zasługuje na Park Wodny, gdzie znajdują się różnego rodzaju baseny dla osób w każdym wieku, atrakcji i zjeżdżalni o dowolnej złożoności. Po zbyt aktywnym wypoczynku można znaleźć spokój na zacienionych alejach, gdzie są zainstalowane wygodne ławki. Możesz także ochłodzić się w hali wodospadów, kiedy upał staje się naprawdę nie do zniesienia.

Hotele w mieście

W mieście można wynająć pokój w drogim hotelu lub w mini-hotelu. W tym samym czasie mieszkania można znaleźć w pobliżu miasta, jeśli odpowiednia opcja nie jest w Rehovot. Najpopularniejsze opcje zakwaterowania obejmują:

  1. Hotel Leonardo Boutique oferuje takie udogodnienia, jak własna restauracja i bezpłatne centrum fitness. Hotel położony jest w bardzo dobrej lokalizacji, obok parku naukowego.
  2. Отель Leonardo Boutique
  3. Boutique & Spa Hotel Estate - zapewnia gościom usługi takie jak sauna, spa, korzystanie z wanny z hydromasażem.
  4. Бутик- и спа-отель Estate
  5. Apartamenty Neve Amit oferują przytulne pokoje z klimatyzacją i tarasem. Goście mogą popływać w odkrytym basenie i odwiedzić lokalną restaurację.

Restauracje w Rehovot

W mieście Rehovot znajduje się wiele restauracji, które oferują pyszne dania z owoców morza, mięsa, ryb i innych produktów. Najbardziej znane z nich to: Patisserie , Cezar Bistro & Bar , Moovmoo , Badra , Hamara , Piatto Italian Eatery , Pastina Rehovot , Gojo .

Jak się tam dostać?

Jeśli spróbujesz znaleźć Rehovot, możesz stwierdzić, że znajduje się on w sercu kraju. Można do niego dojechać autobusami lub wynajętym samochodem w linii prostej Haifa , Jerozolima i inne miasta kraju.