Jedna z najbardziej zapadających w pamięć lokalizacji w Izrael o wartości turystycznej uznaje się Yavne - miasto o starożytnej historii, przypominające o zabytkach architektury. Turyści odwiedzają go rok po roku, aby zapoznać się z kulturą narodu żydowskiego.

Yavne - historia i opis

Data założenia miasta to 1949. Jest wspomniany w źródłach religijnych, w Pięcioksięgu nazywany jest Yavniel. Osada ta była duchowym centrum Żydów, zorganizowanym po upadku Drugiej Świątyni.

Ciekawostką jest fakt, że najstarsza akademia Kerem de Yavne została zbudowana w Jawne, w tym miejscu zorganizowano spotkania mędrców. Kiedy upadł Jerozolima Rabbi Ben Zakkaj Johan zajmuje się uprawą winnic, a on jest uznawany za otwarciem tej akademii. W pewnym momencie służyła jako schronienie dla Sanhedrynu. Akademia prowadziła zajęcia, na których opowiadano, jak Żydzi mogą zachować swoją kulturę na wygnaniu, o żydowskich wartościach kulturowych io hebrajskim.

Yavne (Izrael) znajduje się kilka kilometrów od wybrzeża Morza Śródziemnego, odległość Tel Aviv Odległość od Jerozolimy wynosi 24 km, a od Jerozolimy - 44 km. Rehovot i Ashdod odległość do nich wynosi około 7 km. Ludność miasta sięga około 33 tysięcy osób, głównie pochodzących z Etiopii i krajów WNP.

Dla turystów, którzy zamierzają odwiedzić Yavne, pogoda będzie najlepsza dla tej podróży. Klimat tego miasta charakteryzuje się umiarkowanie ciepłym klimatem. Najlepiej jest wybrać się na wycieczkę w sezonie letnim, ponieważ prawdopodobieństwo deszczu wzrasta w zimie. Czerwiec jest uważany za miesiąc najbardziej suche, a grudzień jest najzimniejszym miesiącem. Średnia roczna temperatura osiąga + 20ºС, a średnia temperatura latem wynosi około + 26ºС.

Yavne - atrakcje

Miasto Yavne (Izrael) ma wiele interesujących zabytków, w tym:

 • grób rabina Gamaliela II , który jest uznanym miejscem pielgrzymek dla muzułmanów i Żydów. Data jego budowy to XIII wiek, podstawa grobu jest ułożona w kształcie kwadratu, ma niezapomnianą kopułę;
 • Yavne jest zakładem przetwarzania energii słonecznej, który uznawany jest za największy w Izraelu;
 • w XII wieku w mieście wzniesiono kościół krzyżowców , dziś zachowały się malownicze ruiny;
 • Церковь крестоносцев в Явне
 • resztki zainteresowania turystów są spowodowane pozostałościami starożytnego miasta - skałą z jaskiniami grobowymi, pozostałościami portu Yavne, twierdzą pełniącą funkcję strażnika portowego;
 • Aquapark Yavne , który istnieje od 1985 roku, zasługuje na szczególną uwagę. Jego powierzchnia wynosi aż 30 hektarów, znajduje się na malowniczym terenie zielonym, zawiera kilka różnych basenów - 4 otwarte i 1 zamknięty, 1 dziecięcy "Amorphous Pond", a także naturalny amfiteatr, z widokiem na basen, zjeżdżalnie wodne 15 m wysokości, jacuzzi, sauna, siłownia;
 • Аквапарк Явне
 • Miasto ma stary kamienny most , który został zbudowany w 13 wieku. Wzniesiono go w kształcie łuku, na środku mostu znajdował się pagórek, po którym podskakiwały powozy, dzięki czemu nazywano go "skakaniem". Teraz istnieje jako punkt orientacyjny miejscowego parku. W tym samym czasie powstał nowy nowoczesny most w mieście.
Старый мост, построенный мамлюками - исторический памятник ЯвнеНовый мост в городе Явне

Hotele w Yavne

Miasto Yavne nie ma dużej liczby hoteli, ale turyści będą mogli pozostać w pobliskich osadach, których odległość nie przekracza 7 km. Wśród najbardziej popularnych hoteli znajdują się:

 1. Villa Miami znajduje się w mieście Ashdod, 3 minuty spacerem od plaży. Goście mają do dyspozycji komfortowe pokoje z oddzielną częścią dzienną.
 2. Вилла Miami
 3. Hotel butikowy Sur La Mer Ashdod Boutique znajduje się w Ashdod i oferuje przytulne pokoje z widokiem na morze, z których wiele ma oddzielną część wypoczynkową.
 4. Бутик-отель Sur La Mer Ashdod
 5. Barud Gedera Israel Dom wakacyjny - położony w miejscowości Gedera w niezwykle malowniczej okolicy.
Дом для отдыха Barud Gedera Israel

Restauracje w Yavne

W mieście Jawnem, są przytulne restauracje, gdzie goście mogą zjeść lunch lub kolację po wycieczce. Wśród nich są: Pizza Hut , Pizza Domino , Pizza Patzatz , Restauracja Azjatycka River Noodles Bar Yavne , Kawiarnia Shop Lyon, Landwer Coffe , Restauracje oferujące kuchnię żydowską i europejską Portabelo , Slide Golda .

Jak się tam dostać?

Ze względu na to, że miasto Yavne ma bardzo dogodną lokalizację, łatwo do niego dotrzeć. Istnieją regularne połączenia autobusowe do pobliskich miast: Tel Aviv , Ashdod , Rehovot . Inną opcją byłoby prowadzenie wynajętego samochodu.