Miasto Rehovot odgrywa kluczową rolę w dorobku naukowym kraju, ponieważ tutaj znajduje się słynny Instytut Weizmanna. Poza tym jest to całkiem nowoczesna osada z wieżowcami i nowymi budynkami, parkami i supermarketami, salami koncertowymi i kinami.

Rehovot - opis

Malowniczy Rehovot znajduje się w centralnej części kraju, na Równinie Morskiej. Jest to bardzo wygodne, ponieważ Morze Śródziemne znajduje się zaledwie 10 km od hotelu, a do jednego z głównych miast Izrael - Tel Aviv Odległość wynosi około 20 km.

Rehovot (Izrael) został założony w 1890 roku, dlatego uważany jest za młode, ale postępowe miasto. Została założona przez tubylców z Polski, zorganizowała wieś chłopską w pobliżu dużego miasta. Nazwa osady związana jest z historiami biblijnymi, zgodnie z którymi na tym terenie znajdowała się studnia o tej samej nazwie, wykopana przez Izaaka. Ciekawostką jest to, że w literackim języku hebrajskim nacisk kładziony jest na ostatnią sylabę, aw mowie potocznej - na drugą.

Rehovov otrzymał status miasta w 1950 roku, ale na okupowanym terytorium archeolodzy odkryli ślady obecności osad z epoki greckiej, bizantyjskiej i rzymskiej. Miasto powstało z pieniędzy zebranych przez organizację w Warszawie, dzięki czemu uniknął pomocy barona Rotszylda.

Pogoda w Rehovot zadowoli urlopowiczów w słoneczne dni, nawet zimą. Tutaj temperatura nigdy nie spada poniżej + 7 ° C. Jeśli chodzi o opady, można je złowić w małych ilościach jesienią i wczesną wiosną.

Новостройки в молодом современном городе Реховот

Co wiadomo o Rehovot?

Cały świat dowiedział się o miasteczku dzięki wybitnemu chemikowi Haimowi Weizmanowi, który był także pierwszym prezydentem Izraela. W 1934 r. Otworzył instytut badawczy, który stał się największym centrum edukacyjnym i naukowym o znaczeniu światowym.

Ale dla zwykłych turystów, którzy nie są zainteresowani nauką, będzie wiele zajęć i miejsc do odwiedzenia. Planując podróż do Rehovot, zabytki następujących gatunków muszą koniecznie pojawić się w książce adresowej:

  • dom założyciela Abrahama Lincolna , który wznosi się na wzgórzu, organizuje wystawy sztuki. Wokół budynku znajduje się piękny ogród, w którym zachowały się stare drzewa eukaliptusowe z czasów pierwszych osadników;
  • Heim Weizmann House-Museum to trzypiętrowy budynek zaprojektowany przez Erha Mendelssohna. Otoczony jest gajem cytrusowym, a na dziedzińcu znajduje się basen. Odwiedzający mogą zobaczyć pokój, w którym pierwszy prezydent Izraela pracował i podziwiał góry judzkie;
  • Дом-музей Хайма Вайцмана
  • Heim Weizmann Institute , w którym reprezentowana jest wieża słoneczna i pole luster. Po zakupie biletu łączonego do Muzeum Weizmanna można bezpłatnie przejść do parku Klore.
Институт Хайма Вайцмана

Podczas odwiedzania niezwykłych miejsc, zaleca się uchwycenie Rehovot (Izrael) na zdjęciu, patrząc na które można odświeżyć wrażenia z podróży.

Bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia jest skansen naukowy. Został zbudowany w celu przybliżenia ludzi w każdym wieku do nauki, aby wyjaśnić fizyczną naturę zwykłych zjawisk za pomocą interaktywnych eksponatów. Muzeum ma charakter informacyjny dla odwiedzających w każdym wieku. Najmniejsze pokażą, jak tęcza się sprawdzi, a dla dorosłych - jak działa antena satelitarna.

Na tym kulturalnym i rozrywkowym wydarzeniu się nie kończy. Wczasowicze w Rehovot mają okazję udać się na jeden z największych festiwali jazzowych. Miasto ma własną oranżerię, kompleks pamięci "Yad le Banim".

Spośród obiektów sportowych warto zwrócić uwagę na dwa największe ośrodki, a także wiele sal gimnastycznych, łaźni parowych i saun. Szczególną uwagę należy zwrócić na Park Wodny, gdzie znajdują się różnego rodzaju baseny dla osób w każdym wieku, przejażdżki i zjeżdżalnie o dowolnej złożoności. Po zbyt aktywnym wypoczynku można znaleźć spokój na zacienionych alejach, gdzie są zainstalowane wygodne ławki. Możesz także ochłodzić się w hallu wodospadów, kiedy upał staje się naprawdę nie do zniesienia.

City Hotels

W mieście można wynająć pokój, zarówno w drogim hotelu, jak iw mini-hotelu. W takim przypadku mieszkania można znaleźć w pobliżu miasta, jeśli odpowiednia opcja nie znajduje się w Rehovot. Najpopularniejsze opcje zakwaterowania obejmują:

  1. Hotel Leonardo Boutique oferuje takie udogodnienia, jak własna restauracja i bezpłatne centrum fitness. Hotel położony jest w bardzo dobrej lokalizacji, obok Science Park.
  2. Отель Leonardo Boutique
  3. The Estate Boutique and Spa Hotel - oferuje gościom takie usługi jak korzystanie z sauny, centrum spa i korzystanie z wanny z hydromasażem.
  4. Бутик- и спа-отель Estate
  5. Neve Amit Apartments - Cosy klimatyzowane pokoje z tarasem. Goście mogą popływać w odkrytym basenie i odwiedzić lokalną restaurację.

Restauracje w Rehovot

W mieście Rehovot znajduje się wiele restauracji serwujących pyszne owoce morza, mięso, ryby i inne produkty. Najsłynniejsze z nich to: Patisserie , Cezar Bistro & Bar , Moovmoo , Badra , Hamara , Piatto Italian Eatery , Pastina Rehovot , Gojo .

Jak się tam dostać?

Jeśli spróbujesz znaleźć Rehovot, możesz stwierdzić, że znajduje się on w samym centrum kraju. Można do niego dojechać autobusem lub wynajętym samochodem w bezpośredniej linii Haifa , Jerozolima i inne miasta kraju.