Rishon LeZion jest miastem w Izrael , który przez długi czas był uważany za przedmieście Tel Aviv ponieważ odległość między nimi wynosi tylko 12 km. Miasto ma wiele zielonych parków i malowniczych miejsc, a wioska przypadnie do gustu miłośnikom plaży.

Rishon-le-Zion - opis

Rishon-le-Zion jest jedną z pierwszych osad syjonistycznych, która powstała w 1882 roku. Początkowo 17 rodzin założycielskich zdecydowało się na farmę, ale plany nie zostały zrealizowane z powodu złych warunków środowiskowych, braku funduszy i braku doświadczenia wśród repatriantów.

Sytuacja zmieniła się radykalnie, gdy Rishon Lezion przejął opiekę nad młodym baronem Edmondem de Rothschild. Z jego rozkazów wykopano studnię, a agronomi z Francji przybyli do miasta, dzięki czemu powstały winnice i powstała winiarnia, która dziś jest nadal czynna. Rishon LeZion (Izaril) jest najbardziej "młodym" miastem w kraju, średnia wieku jego mieszkańców wynosi 33 lata.

Живописный город Ришон-ле-Цион

Co jest ciekawym miastem dla turystów?

Od lat 90. miasto rozwija się dynamicznie, w wyniku czego powstały nowe osiedla mieszkaniowe, centra handlowe, przemysłowe i kulturalne. Dzięki wsparciu Centrum Rozwoju Prywatnej Inicjatywy (MATI), prywatne przedsiębiorstwa otwierają się na polu świadczenia usług, handlu i rozwoju oprogramowania.

Ani turyści, ani mieszkańcy miasta nie będą się nudzić, ponieważ w Rishon-le-Syjon istnieją różne ośrodki kulturalne, biblioteki z bogatym zbiorem książek nie tylko po hebrajsku, ale także po rosyjsku są otwarte w każdej dzielnicy. Dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, są ośrodki sportowe, 7 basenów.

Уникальная архитектура Ришон-ле-Циона

Plaża miejska w Rishon Lezion jest jednym z najbardziej komfortowych i czystych w kraju. Jego długość wynosi 1 km, a władze miasta zamierzają go nadal wyposażyć. Dla turystów, którzy udali się do Izraela, Rishon LeZion, zdjęcia miasta pomogą ocalić niezapomniane wrażenia, ponieważ nie mogą w pełni przekazać całego piękna.

Dzięki staraniom lokalnych mieszkańców pustynia stała się prawdziwą oazą. Zacienione aleje i przytulne kafejki gościnnie przyjmują podróżnych z całego świata. Bardzo popularne są takie interesujące miejsca w mieście jak:

  • luksusowe piwnice z winami ;
  • "Ogród Założycieli" ;
  • Stara wieża ciśnień i studnia .

Inne atrakcje miasta są nie mniej atrakcyjne - budynek dawnej administracji - Beth Hapkidut, Promenada Midrachovska i Wielka Synagoga .

Большая синагога в Ришон-ле-ЦионеКолокол у Большой синагоги

Pogoda w Rishon-le-Zion zachwyci turystów łagodnymi latami i łagodnymi zimami. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, dlatego w tym czasie najlepiej było poznać miasto. Musimy być przygotowani, że wilgotność tutaj jest wyższa niż w innych miastach Izraela. Zimą temperatury rzadko spadają poniżej + 15 ° C.

Rishon LeZion - atrakcje

Zaleca się rozpoczęcie zwiedzania miasta od deptaka Rothschild , który znajduje się w centrum miasta. Bulwar rozciąga się od Wielkiej Synagogi do fontanny. Spacer wzdłuż niej jest wygodny, ponieważ ulica jest wyłożona kostką brukową. Obok bulwaru znajduje się kolejne ciekawe miejsce - miejski ogród . Otworzyło się także wiele sklepów, w których prezentowane są różne produkty - od pamiątek po buty i odzież.

Городской сад в Ришон-ле-Ционе

Możesz iść na zakupy do dużego centrum handlowego , położonego pomiędzy ulicami Herzl i Jabotinsky. Konieczne jest sprowadzenie dzieci tutaj, gdzie przydzielono im całe piętro.

Będziesz mógł chodzić wzdłuż plaży , gdzie jest długa aleja. Odpoczywając w Rishon Lezion, powinieneś przyzwyczaić się do zabawy, tańca i pysznych dań.

Jeśli chodzi o parki, to oprócz "Parku Założycieli" , w którym zainstalowane są popiersia izraelskich postaci, warto przejść się wzdłuż alei parku Gan-Moshav i zobaczyć eleganckie drewniane mosty i altanki w chińskim stylu. W Parku Muzyki można sobie wyobrazić pianistę grającego na wielkich klawiszach.

Również turyści powinni wspiąć się na "wzgórze słów" na schodach - litery. W parkach Rishon-le-Zion możesz kontrolować fontannę i pisać swoje imię, odgadnąć słowa, aby znaleźć wyjście z labiryntu. Ciekawe atrakcje czekają na turystów w kompleksie rozrywkowym "Superland" . Park jest również otwarty w święta, w tym soboty.

Dzieciom spodoba się pociągi, karuzele i samochody, a dorośli będą cieszyć się kolejkami górskimi i atrakcjami wodnymi. Możesz zregenerować siły w kawiarniach i restauracjach, które nie są brane pod uwagę na terenie parku rozrywki. Aby się do niego dostać, należy wsiąść do autobusu numer 2 lub numer 85, które odjeżdżają ze starego dworca kolejowego. Koszt większości atrakcji jest już zawarty w cenie biletu.

Kierowcy polubią "Activ Park" , gdzie znajduje się tor kartingowy o długości pół kilometra. Za kierownicą małego avtomobilchik nawet dzieci w wieku od sześciu lat. Tor jest wyposażony jak prawdziwa droga z dzielącymi się pasami ruchu i oznaczeniami na drodze.

Активи парк

Po przybyciu do Rishon-le-Syjon na mapie miasta warto znaleźć kulturowe miejsca odpoczynku - muzeum miejskie , dokładną kopię kiosku stojącego w tym samym miejscu sto lat temu. W sali kulturalnej Geykhal Ha-Tarbut można posłuchać klasycznych koncertów. W amfiteatrze znajdują się gwiazdy światowej klasy, takie jak Sting, Metallica.

Nocne życie w mieście jest nie mniej nasycone, wiele miejsc z muzyką klubową jest bardziej zaprojektowanych dla młodych ludzi. Zakupy w Rishon-le-Zion są szczególnie korzystne pod koniec sezonu lub we wrześniu, kiedy sklepy organizują sprzedaż.

Hotele w Rishon LeZion

Jeśli chodzi o hotele, opcje zakwaterowania w mieście wystarczą na każdy gust. Ceny różnią się za noc, w zależności od hotelu i świadczonych usług, ale podróżny będzie mógł wybrać odpowiednią opcję w każdej sytuacji finansowej. Istnieje wiele komfortowych hoteli, wśród których są:

  • House Boutique Hotel , który ma spa i restaurację bufetową;
  • House Boutique Hotel
  • Miejsce na farmie Liza nie jest zwykłym hotelem, bardziej przypomina lokomotywę przekształconą w hotel. Ma tylko 3 klimatyzowane pokoje z bezpłatnym Wi-Fi;
  • apartamenty Emile zola - ciekawy taras do opalania się, z którego mogą korzystać wszyscy goście;
  • Апартаменты Emile zola
  • Hotel Villa Gal - oferuje pokoje z widokiem na morze i częścią wypoczynkową.
Отель Villa Gal

Gdzie zjeść?

Turyści zatrzymujący się w Rishon-le-Zion mogą z łatwością zjeść obiad lub zjeść kolację w jednej z wielu restauracji serwujących tradycyjną kuchnię żydowską, dania europejskie, w tym dania mięsne, owoce morza, dania bezglutenowe i wegetariańskie. Do najbardziej znanych restauracji w mieście należą: Fish , Soho , Pepe , Loft , MeatBall Grill Burger , Benedict Rishon , Sakon Nakhon Thai Restaurant , Cafe Pola , Zedef .

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Rishon Le Zion, należy uzyskać trasę od Lotnisko Ben Gurion lub pociągiem do stacji Rishon-le-Zion Ho-Rishonim i Moshe Dayan. Możesz także wziąć taksówkę lub dojechać autobusem numer 83 z Tel Aviv .