Raanana to małe miasteczko w Izrael położony 20 km od Tel Aviv . Turyści, którzy go odwiedzają, przyciągają przede wszystkim malowniczą, zieloną okolicę, w której się znajduje, oraz atrakcje kulturalne.

Raanana - historia

Miasto zawdzięcza swoje powstanie repatriantom ze Stanów Zjednoczonych, chociaż teraz imigranci z WNP, RPA i krajów europejskich osiedlają się w Raanana. Miasto Raanana zostało założone w 1912 roku przez pierwszych osadników żydowskiego pochodzenia ze Stanów Zjednoczonych, było tylko kilka rodzin i byli rzemieślnikami. Nazwali swoją osadę Raanania, sąsiedni Palestyńczycy nazywali to miejsce Ameryką. Później postanowiono nazwać miasto hebrajskim Raanana, co oznacza "wesołość".

Dziś miasto ma 72 tysiące mieszkańców, głównie z krajów anglojęzycznych. Imigranci z krajów byłego ZSRR zaczęli ostatnio odkrywać piękno życia w tym małym miasteczku. Oficjalny status miasta uzyskano w 1982 roku.

Раанана - небольшой уютный город

Raanana - wartość turystyczna

Miasto Ra'anana (Izrael) można nazwać najbardziej zielonym w kraju. Aby utrzymać sytuację ekologiczną na tak wysokim poziomie, gmina postanowiła nie organizować dużych przedsiębiorstw w mieście, które mogłyby choć trochę pogorszyć sytuację ekologiczną. Dlatego Raanana (Izrael) na zdjęciu wygląda zielono i szalenie kwitnąca w wiosennym mieście, przyciąga dość dużą liczbę turystów.

В Раанане имеются зеленые ухоженные парки

Miasto to Otwarty Uniwersytet Izraela - jedna z najbardziej wpływowych szkół wyższych w kraju, która co roku przyciąga studentów nie tylko z Izraela, ale z całego świata.

Pogoda w Raanane jest dość gorąca w sezonie letnim, podobnie jak w całym kraju. W lecie występuje minimalna ilość opadów, klimat jest suchy. Główny sezon turystyczny przypada na wiosnę i jesień.

W Raananie nie ma żadnych zabytków, które przyciągają turystów do tego regionu, ale miasto jest bogate w wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. W Raanana otwarto piękną galerię sztuki z bogatą ekspozycją, centrum choreograficzne i teatr dramatyczny . Na ulicach można spotkać utalentowanych muzyków, którzy dają koncerty na otwartej przestrzeni.

Z zachodu na wschód miasto przecina główna ulica - Ahuz . To tutaj znajduje się większość sklepów, sklepów z pamiątkami, ulicznych kawiarni i restauracji. Ta ulica przyciąga turystów, ponieważ wszystko, co jest interesujące, znajduje się w odległości spaceru.

Restauracje w Ra'anana

Restauracje w Raanan są bogate w jedzenie lokalny i europejska kuchnia. Do najbardziej znanych z nich należą:

  1. Ulubionym miejscem mieszkańców i turystów jest restauracja "Miejsce w sercu". Nazwa jest w pełni uzasadniona przytulnym wnętrzem, wykwintnym menu i bogatym wyborem win. Znajduje się na ulicy Pardes Me'shutaf.
  2. Cafe Brasserie Kazan słynie ze steków z młodej cielęciny, znajduje się przy głównej ulicy Ahuz.
  3. Najlepszą kawiarnią w mieście jest Coffee Rothschild Ra'anana , która również znajduje się przy głównej ulicy.

Gdzie się zatrzymać?

Dla turystów dostępne są apartamenty i hotele w Ra'anana. Najpopularniejszym miejscem zakwaterowania i długoterminowego zakwaterowania w mieście są apartamenty - apartamenty zlokalizowane w różnych częściach miasta, które można wynająć na czas ich wizyty.

Do najbardziej znanych hoteli w mieście należą:

  1. Hotel Raanana . Ma dogodną lokalizację w centrum, w odległości spaceru znajdują się sklepy, restauracje i kawiarnie. Hotel ma wiele pokoi na różnych poziomach. Usługi hotelowe obejmują całodobowy transfer na lotnisko w Tel Awiwie.
  2. Отель Raanana
  3. Hotel Prima Millennium . Wygodne przestronne pokoje z panoramicznymi oknami, restauracja w hotelu, transfer na lotnisko, siłownia i sala konferencyjna - charakteryzują to miejsce jako hotel o podwyższonym poziomie komfortu.
Отель Prima Millennium

Jak się tam dostać?

Najwygodniejszy sposób dotarcia do Raanana z większych miast Izrael takie jak Tel-Aviv , Netanya , będzie wykorzystanie tras autobusowych. Inną opcją byłoby prowadzenie wynajętego samochodu.