Miasto Ramat HaSharon znajduje się na wzgórzu w dolinie Sharon, od północy graniczy z nim Tel-Aviv , a od południa - z Herzliya . Osada ta będzie w stanie zaskoczyć turystów, choć powstała mniej niż sto lat temu, ale są w nim miejsca, które są interesujące dla podróżnych.

Ramat HaSharon Opis

Miasto powstało w 1923 roku, początkowo nosiło nazwę Ir-Sholom, co tłumaczy z hebrajskiego jako "miasto pokoju". Początkowo osada zajmowała się uprawą owoców cytrusowych. Podczas drugiej wojny światowej miasto doświadczyło upadku gospodarki, ponieważ popyt na cytrusy znacznie spadł. Jednak mieszkańcy nie chcieli opuścić swojej wioski i zaczęli uprawiać inne uprawy, które były popytem.

Ramat Ha Szaron pozostawał wioską przez długi czas, chociaż miał wszystkie warunki, by nazywać się miastem. Dopiero w 2002 roku Ramat HaSharon otrzymał status miasta. Teraz stała się jedną z odwiedzanych osad Izrael Poziom życia obywateli jest dość wysoki. Populacja Ramata ha-Szarona liczy około 40 tysięcy osób.

Вид сверху на Рамат-ха-Шарон

Czym jest dla turystów Ramat-hah-Sharon?

Miasto Ramat HaSharon w Izraelu jest przystosowane do uprawiania sportu, więc jest idealne dla turystów preferujących aktywny wypoczynek. W samym centrum znajduje się kort tenisowy , który może przyjmować uczestników międzynarodowych konkursów. Istnieją inne kompleksy sportowe w mieście, które mogą być odwiedzane przez każdego turystę.

Istnieją centra medyczne, które zajmują się leczeniem i profilaktyką różnych chorób. Najsłynniejsze przedsiębiorstwo miasta zajmuje się produkcją broni strzeleckiej i amunicji. Ramat Haszaron wygląda jak wioska, nie ma wielkich drapaczy chmur. Wśród atrakcji kulturalnych można wymienić Teatr Operowy i muzea o różnych kierunkach . Miasto ma kolegium sztuki, które słynie z absolwentów, wpadają w kulturową elitę świata.

Ogólnie rzecz biorąc, Ramat Ha Sharon jest idealny dla turystów, którzy wolą spokojny, spokojny wypoczynek. Również tutaj możesz zatrzymać się, by zrobić wycieczkę do Izraela z większym budżetem, osiedlić się w tej małej wiosce i wybrać się na wycieczki i wakacje na plaży w sąsiednich dużych miastach - Tel Awiwie i Herclijji.

Архитектура в Рамат-ха-Шарон

Gdzie się zatrzymać?

Miasto Ramat HaSharon ma niewielką liczbę hoteli, ale zaletą jest ich stosunkowo niedrogi koszt. Na przykład możesz zatrzymać się w luksusowym apartamencie Villa , gdzie znajduje się piękny taras z widokiem na ogród.

Luxury Villa Apartment

W pobliskich miejscowościach możesz przebywać w takich hotelach:

  1. Apartament Ramat HaSharon znajduje się 600 metrów od plaży Hilton.
  2. Апартаменты Ramat HaSharon Apartment
  3. Goście, którzy wybiorą się do miasta Herclijja, mogą zatrzymać się w apartamentach Herzliya Getaway , które oddalone są o 3 km od klubu nurkowego Reef Diving Club i plaży Hasharon.
Апартаменты Herzliya Getaway

Gdzie zjeść?

Ramat Haszaron nie jest bardzo bogaty w restauracje, ale możesz je odwiedzić, jeśli udasz się do miast położonych w niewielkiej odległości:

W odległości 3 km od drogi do Tel Awiwu znajduje się piękna restauracja Hudson . W nim można skosztować potraw przygotowanych na grilla, stek i kuchnię amerykańską.

W odległości 3 km w drodze do Herzliya znajduje się restauracja Segevart . Oferuje dania kuchni europejskiej, dania kuchni fusion i dania bezglutenowe.

Kolejna restauracja w drodze do Tel Awiwu słynie z serwowania potraw, znajduje się 7 km od Ramat Hasharon. Kitchen Market serwuje dania kuchni morskiej, europejskiej i izraelskiej.

Jak się tam dostać?

Miasto Ramat HaSharon znajduje się 12 km na północ od Tel Aviv . Możesz dostać się ze stolicy autobusem lub wynająć samochód. Między Herzliya i Ramat HaSharon odległość 4 km, które mogą być również objęte autobusem.