Miasto Givat Shmuel ( Izrael ) znajduje się w dolinie Sharon, centrum kraju, i zajmuje powierzchnię 3,5 metrów kwadratowych. km. Givat Shmuel to dość młode miasto, ale bardzo malownicze i gościnne dla turystów. Nazwa tłumaczy się jako "Hill of Shmuel" i została wydana na cześć lidera rumuńskiego syjonizmu, Szmuela Pinelesa.

Givat Shmuel - historia

Założycielem miasta jest grupa repatriantów z Rumunii, którzy przybyli na tę ziemię w 1944 roku. Od lat 50. do 60. Żydzi z Algierii przybywali do Giwat Szmuel, Maroko i Syria. Powędrowali tu także repatrianci z ZSRR, Iranu i Bułgarii, a także Polska. W 1998 roku Givat-Szmuel znacznie się rozrósł, a liczba ludności wzrosła, ale status miasta przyznano dopiero w 2007 roku. Do tej pory populacja wynosi około 25 tysięcy osób.

Гиват-Шмуэль - живописный зеленый город

Rekreacja i wypoczynek

Givat Shmuel przyciąga turystów możliwością relaksu nad morzem. Fashionistki będą zainteresowane zakupami, a ci, którzy wolą aktywne życie, będą pod wrażeniem centrów turystycznych. Ale nie ma powodu, aby czekać na ruchliwe i burzliwe życie w Givat Shmuel, to, przeciwnie, może się poszczycić spokojem i regularnością, dlatego miasto jest wybierane przez turystów, którzy chcą cieszyć się takim właśnie świętem.

Klimat panujący tutaj jest śródziemnomorski, w zimie jest ciepły, ale deszczowy. Tutaj prawie nie ma śniegu, a najniższa temperatura w styczniu wynosi + 13ºС. Lato trwa długo i ma bardzo wysoką temperaturę. Dlatego miesiące takie jak kwiecień, maj, wrzesień, październik są idealne do zwiedzania miasta. Wiosną należy zachować ostrożność, ponieważ temperatura powietrza może sięgać nawet 45ºС w cieniu.

Co robić w mieście?

Givat Shmuel (Izrael) przede wszystkim zostanie zapamiętany z zielonych kwadratów, w których można zrobić wiele pięknych zdjęć. Najciekawsze parki znajdują się w centrum i nazywają się Habanim Garden i Yuval Grove. Docierając do ostatniego, zaleca się odwiedzić Centrum Kultury i Sztuki Ariel Sharon .

W mieście działa wiele instytucji o charakterze badawczym i naukowym, na przykład laboratorium obliczeniowe neurobiologii, w którym tematem badań jest układ nerwowy. W pobliżu znajduje się Uniwersytet w Bar-Ilan , gdzie żydowskie studia religijne są nauczane na równi z nowoczesną nauką. Wręcz przeciwnie, istnieje centrum BESA , które zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa i opracowuje projekty mające na celu ograniczenie terroru w Izraelu.

W mieście znajduje się punkt informacji turystycznej, w którym można zarezerwować wycieczki do głównych miast. Izrael : Tel Aviv i Herzliya . Relaks na plaży jest równie przyjemny jak w mieście, na przystani zawsze można wypożyczyć łódkę i udać się w rejs morski. Wieczorami warto odwiedzić park "Ilan Ramon" , w którym odbywają się różne koncerty i święta.

В Гиват-Шмуэле расположены живописные парки

City Hotels

Turyści mogą osiedlać się w hotelach i poszczególnych apartamentach, cena zależy od liczby gwiazdek. Obowiązkowe minimum, na które mogą liczyć turyści, to bezpłatny parking, komfortowe i komfortowe pokoje z klimatyzacją. Jednocześnie podróżni mogą przebywać bezpośrednio w mieście Giwat Szmuel lub przebywać w jednym z hoteli w Tel Awiwie, odległość od miasta wynosi w tym przypadku 7-8 km. Możesz nazwać te opcje:

  1. Kompleks apartamentowy Klein Ba Giv'a znajduje się w Givat Shmuel, można nie tylko w pełni zrelaksować się w pokojach, ale także korzystać z jadalni i kuchni.
  2. Комплекс апартаментов Klein Ba Giv'a
  3. Boutique Hotel Market House-An Atlas - można dostać bezpłatne śniadanie w formie bufetu i wypożyczyć rower. W hotelu znajduje się punkt informacji turystycznej.
  4. Бутик-отель Market House - An Atlas
  5. Apartamenty Yerimiyahu - znajduje się w bliskiej odległości od plaży i ma wspaniałe widoki z okien.
Апартаменты Yerimiyahu

Gdzie zjeść?

Jeśli chodzi o żywność, można ją znaleźć w kilku wariantach w Givat Shmuel, są to supermarkety lub restauracje - do wyboru przez turystę. Niektóre z nich znajdują się na ulicy Hami Landau w centrum miasta. W przypadku obowiązkowych wizyt zaleca się restaurację Japanika i bar River Noodlest przy ulicy Shacharm Street. Inne popularne restauracje w mieście to browar restauracja Jems Beer Factory , restauracja Giraffe , azjatycka restauracja Oyamaa , restauracja Shallot - Shallots , gdzie można skosztować tradycyjnych koszernych potraw, restauracji Segev Express (tutaj można również znaleźć kuchnię izraelską).

Jak się tam dostać?

Miasto znajduje się zaledwie 20 minut jazdy od Tel Awiwu i niedaleko Petah Tikva , Bnei Brak . Łatwo będzie się do niego dostać z dowolnej miejscowości komunikacją miejską.