Petah Tikva ( Izrael ) została założona w 1878 roku przez grupę ortodoksyjnych Żydów. Początkowo życie w osadzie opierało się wyłącznie na rolnictwie. Nazwa miasta Petah Tikva brzmi "Bramy nadziei".

Zadając pytanie, Petah Tikva, gdzie jest, podróżnicy z łatwością ustalają jego położenie na mapie Izraela. Znajduje się około 10 km od największego Tel Avivu w Sharon Valley. Dziś jest miastem o jasnej osobowości i charakterze.

Petah Tikva - opis

Petah Tikva ( Izrael ) została założona w 1878 roku przez grupę ortodoksyjnych Żydów. Początkowo życie w osadzie opierało się wyłącznie na rolnictwie. Nazwa miasta Petah Tikva brzmi "Bramy nadziei".

Zadając pytanie, Petah Tikva, gdzie jest, podróżnicy z łatwością ustalają jego położenie na mapie Izraela. Znajduje się około 10 km od największego Tel Avivu w Sharon Valley. Dziś jest miastem o jasnej osobowości i charakterze.

Petah Tikva - opis

Oficjalny status miasta uzyskała osada dopiero w 1939 r., Kilka lat przed powstaniem państwa Izrael. Od tego czasu miasto nie tylko produkowało produkty rolne, ale również je przetwarzało, otwierając kilka dużych fabryk. Po II wojnie światowej w Petah Tikva otwarto zakłady włókiennicze i zakłady obróbki metali. Miasto rośnie i staje się jednym z największych w kraju.

Petah-Tikva zajmuje bardzo korzystne miejsce w planie turystycznym, będąc w niewielkiej odległości od Morza Śródziemnego. Turyści, którzy znajdują się w tym mieście, otrzymują jednocześnie spokojny wypoczynek z możliwością zwiedzenia pobliskich miejscowości. Interesujące jest to, że miasto Petah Tikva jest zawarte w Księdze Rekordów Guinnessa, dzięki ulicy Jabotinsky, najdłuższej i łączącej jednocześnie cztery miasta Izraela.

Petah Tikva (Izrael) - atrakcje

Petah Tikva (Izrael) na zdjęciu przedstawia miasto jest jasne, z gładkimi szerokimi ulicami i niskimi budynkami. Gościnni mieszkańcy witają turystów, których przepływ w sezonie jest dość duży.

W uczciwy sposób należy zauważyć, że to miasto jest raczej ubogie w historyczne i archeologiczne miejsca, z których słynie Izrael, ale to nie umniejsza zainteresowania turystów.

Zabytki miasta Petah Tikva (Izrael) są rozpoznawalne dzięki przewodnikom i ścieżkom. Na przykład most w mieście jest jednym z głównych znaków identyfikacyjnych. Został wzniesiony w 2006 roku przez architekta z Hiszpanii Santiago Calatrava, jest uznawany za mistrza mostów "smyczkowych", o wyglądzie lekkich i prawie antenowych konstrukcji. Most ma unikalny kształt w formie łacińskiej litery Y. Jest on rzucany przez ulicę Jabotinsky Street, zaczynając od Beilinson Medical Center i kończąc na jednym rogu w pobliżu centrum handlowego Wielkiego Kanionu, a drugi w parku miejskim.

Знаменитый Струнный мост в Петах-Тиква

Kolejna atrakcja - park miejski - jedno z ulubionych miejsc spacerów i rekreacji zarówno samych mieszkańców, jak i turystów.

Городской парк в Петах-Тиква

Również miasto Petah Tikva w Izraelu słynie na całym świecie ze swojego klubu piłkarskiego Hapoel i stadionu , na którym często odbywają się zarówno mecze krajowe, jak i międzynarodowe, i jest to kolejny ważny punkt przyciągający turystów do miasta.

Rynek miejski o niesamowitej kolorystyce może konkurować z największymi rynkami. Jerozolima i Tel Aviv . Ale, w przeciwieństwie do tych dużych miast, ceny na rynku Petah Tikva są bardzo demokratyczne, co przyciąga turystów.

W mieście znajduje się małe zoo , które zawiera rozległą i rzadką kolekcję ptaków z regionu i całego świata.

Зоопарк в Петах-Тиква

Często w okresie złej pogody Petah Tikva jest pokryta burzą piaskową, ta lokalna funkcja zaskakuje wielu podróżnych. Biura podróży i zarządzanie hotelem ostrzegają przed problemami gości. Wiosną jest duży sezon turystyczny, w tym czasie obfituje w drzewa, wiele egzotycznych gatunków jest dość rzadkich, ale pięknie rosną na suchych ziemiach izraelskich. Na ulicach rosną drzewa cytrusowe z palmami: mandarynki i pomarańcze.

Gdzie się zatrzymać?

Hotele Petah Tikva nie mają zbytniej różnorodności, ponieważ większość turystów pozostaje w dużym sąsiednim Tel Awiwie. Niemniej jednak hotele w mieście wyróżniają się wysokim poziomem obsługi. Duża liczba turystów preferuje mieszkania z apartamentami, poddając się w różnych częściach miasta i należących do kilku właścicieli. Rezerwacja takiego zakwaterowania w sezonie powinna być z góry, ponieważ są one bardzo popularne wśród podróżnych.

Wśród najbardziej zapadających w pamięć hoteli są:

  1. Jeden z najmłodszych hoteli - Malka Apartments , znajduje się w samym centrum miasta i jest przytulnym miejscem oferującym komfortowe pokoje na różnych poziomach.
  2. Jednym z najlepszych hoteli w Petah Tikva jest hotel Prima Link , położony w centrum Mota Gur. Oferuje pokoje o różnym poziomie komfortu z panoramicznymi oknami. W hotelu znajduje się restauracja, w której można zamówić śniadanie, lunch i kolację, zarówno indywidualnie, jak i zgodnie z systemem "bufetowym".
Отель Prima Link Hotel

Gdzie zjeść?

W mieście znajduje się wiele małych ulicznych kawiarni z doskonałą kuchnią w przystępnych cenach i wspaniałych restauracji dla prawdziwych smakoszy. Możesz cieszyć się europejską i lokalną kuchnią za niewielkie pieniądze w kawiarni Goomba . W kawiarni La Carne serwowane są naturalne, lokalne produkty. W restauracjach Ayana i Paprika można delektować się daniami kuchni izraelskiej i śródziemnomorskiej, daniami z warzyw i owoców morza. Cała żywność oferowana w Izraelu jest koszerna, reprezentuje szeroką gamę smaków i aromatów.

Jak się tam dostać?

Rozbudowana i bogata infrastruktura miasta zapewnia wygodną i regularną komunikację autobusową zarówno w obrębie Petah Tikva, jak i loty dalekobieżne. Najbliższe lotnisko - Ben Gurion w Tel Awiwie jest około pół godziny drogi od miasta, między nim a centrum autobusów Petah Tikva, regularnie kursują taksówki i taksówki na stałej trasie.