Tel Awiw, drugie co do wielkości miasto w Izrael , przyciąga turystów jaskrawymi kontrastami. Tutaj nowoczesne dzielnice z wieżowcami współistnieją z wąskimi nadmorskimi ulicami, a "pchle targi" znajdują się w pobliżu centrów handlowych. Tel Awiw (Izrael) to ciepłe miasto nie tylko ze względu na klimat, ale także gościnność mieszkańców, którzy są gotowi pomóc w różnych sytuacjach.

Historia Tel Awiwu

Miasto powstało jako przedmieście sąsiedniej osady Jaffa na początku XX wieku. Potem zaczęli przybywać repatrianci z innych krajów, a Tel Awiw stopniowo się powiększał. Ekspansja nastąpiła w takim stopniu, że Tel Aviv wchłonął miasto Jaffa, które obecnie uważane jest za najstarszy kwartał.

Mieszkańcy stworzyli miasto Tel Aviv dosłownie z piasku i kamieni, kierując się wyłącznie wiarą w świetlaną przyszłość, która nie pozostawia ich do dnia dzisiejszego. Jest to stosunkowo młode miasto (nieco ponad wiek), ale tutaj są już tradycje i niezapomniane miejsca, które odwiedza każdy odwiedzający.

Wakacje w Tel Awiwie

Miasto nazywa się "młodzieżową stolicą" Izraela nie jest przypadkowe. Oto najlepsze muzea, galerie sztuki i teatry. Otoczone jest szerokimi plażami o złotym piasku, a setki barów i restauracji nie zamykają się aż do rana, nawet w szczycie tygodnia pracy.

Bulwary pod drzewami, przestronne zielone parki i nabrzeże tworzą wyjątkową atmosferę. Ale nie mniej uroczy jest kwartał domów w stylu Bauhaus, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Rozrywka w Tel Awiwie jest wystarczająca dla każdego, począwszy od relaksującego wypoczynku na plaży po zwiedzanie zabytków i zabytków architektury. Jeśli podzielimy rozrywkę przed upływem roku, latem spadły:

 • zakupy w centrach handlowych;
 • zgromadzenia na werandach przytulnych kawiarni;
 • pływanie w basenie Morza Śródziemnego.

Pogoda w Tel Awiwie stwarza wszystkie warunki do komfortowego wypoczynku. Możesz odwiedzić miasto o każdej porze roku, ponieważ tutaj sezon wakacyjny nie kończy się na konkretny miesiąc. Ale należy zauważyć, że latem w Tel Awiwie jest nieznośnie gorąco, więc okres od lipca do końca sierpnia nie jest odpowiedni dla tych, którzy nie tolerują upałów, ale we wrześniu zaczyna się aksamitny sezon.

Jesień to idealny czas na odpoczynek, bo tace na rynku pełne są owoców i warzyw, a upał znacznie spada. Z całego zakresu, spróbuj loquat.

Wiosna jest bardziej odpowiednia na romantyczne wycieczki lub wycieczki poślubne. Od kwietnia do maja będzie można zwiedzić miasto daleko i wszystkie zabytki. Nie dyskontuj wycieczek, spacerów pośród kwitnących ogrodów i parków.

Dla całego Izraela, w tym dla Tel Awiwu, turystyka jest niezwykle ważna, dlatego stworzono warunki dla komfortowego odpoczynku dla podróżnych. Możesz bezpiecznie poruszać się po mieście w dzień iw nocy, z wyjątkiem możliwych miejsc sypialnych.

Plaże w Tel Awiwie

Plaże są wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz, jest tylko jedno. Jedno trzeba wiedzieć, przybywając do Tel Awiwu - morze czasami jest niebezpieczne dla pływaków, meduza, która się w nim znajduje, może zrujnować resztę.

W mieście są jedne z najlepszych plaż nie tylko w kraju, ale na całym świecie. Mają drobny piasek i czyste śródziemnomorskie wybrzeże. Aby uzyskać pełny obraz miasta, musisz odwiedzić przynajmniej kilka plaż. Wśród nich są następujące:

 1. Stosunkowo nowa plaża znajduje się w starej dzielnicy Jaffa. Nazywa się Adjami Beach , ma funkcję - kamienny łuk położony wzdłuż linii brzegowej i nowy budynek World Center.
 2. Пляж Adjami Beach
 3. Inną plażą jest Alma , znajduje się ona także w Starej Jaffie. Południowa część plaży ma wąski pas, który do dziś pozostaje dziki. Nie ma falochronów, często odwiedzają surferzy.
 4. Пляж Alma
 5. Inną opcją na wakacje na plaży jest Banana Beach , znajduje się w pobliżu rynku Carmel.
 6. Пляж Banana Beach
 7. Nie daleko od plaży Banana znajduje się plaża Yerushalaim , jest bardzo podobny do centralnej plaży, gdzie można zobaczyć wiele rodzin z dziećmi.
 8. Пляж Yerushalaim Beach
 9. Plaża Bograshov & Frishman to połączenie dwóch plaż, więc ma dużą linię brzegową. Tutaj infrastruktura jest bardzo rozwinięta.
 10. Do uprawiania sportu warto wybrać się na plażę Gordon . Tutaj można nie tylko odwiedzić liczne place zabaw tuż przy plaży, ale także znaleźć się w zamkniętym kompleksie Gordon, gdzie znajduje się siłownia i basen wypełniony wodą morską.
Пляж Gordon Beach

Tel Awiw w zimie

Zimą Tel Awiw staje się rajem dla tych, którzy są zmęczeni mrozem i śniegiem. Temperatura powietrza rzadko przekracza +20 ºС, a ceny biletów są znacznie niższe. Jedyną wadą jest brak możliwości pływania w morzu.

Jeśli jest to wykluczone, nadal istnieje wiele rozrywek, takich jak chodzenie do teatrów, obiady w drogich restauracjach. Tel Awiw zimą przyciąga turystów brakiem noworocznego pośpiechu, turystycznego zgiełku. Podczas ferii zimowych lista rozrywek się nie zmienia, ale może obejmować spacery wzdłuż wału, wycieczki rowerowe i zwiedzanie muzeów.

Port Tel Aviv

Na północy miasta znajduje się jedno z najbardziej popularnych miejsc w Tel Awiwie - stary port . Teraz w tej okolicy znajdują się restauracje, sklepy i znane miejsca imprezowe. Oto słynny i największy klub TLV, odwiedzając który można dowiedzieć się, co jest nocą Tel Awiw.

Port jest interesujący z powodu wąskich uliczek i nasypu, który jest pokryty drewnem, co stwarza wrażenie, że idziesz wzdłuż pokładu statku. Zwiedzając Tel Awiw, zdjęcie tych miejsc zajmuje szczególne miejsce w albumie, ponieważ jest tutaj wiele ciekawych zabytków architektonicznych.

Тель-Авив – порт

Tel Awiw - atrakcje

Tel Awiw jest niesamowitym miastem, które w cudowny sposób łączy starożytną architekturę, nowoczesne budynki i naturalne piękno. Wśród najbardziej zapadających w pamięć zabytków miasta, które nie pozostawi obojętnym turystom, możemy odnotować:

 1. Stara część miasta - dzielnica Jaffa, odwiedzając ją, pozwala podziwiać imponującą panoramę miasta i widok na zatokę Jaffa.
 2. Квартал Яффо
 3. Galeria Franka Meislera , która prezentuje arcydzieła ze złota, srebra.
 4. Галерея Франка Мейслера
 5. Park Yarkon - znajduje się ogród botaniczny, ogród skalny w stylu japońskim, plac zabaw dla dzieci, kącik ptaków Tsapari.
 6. Парк Яркон
 7. Park "Safari" - to największa i najbardziej różnorodna kolekcja zwierząt.
 8. Парк «Сафари»
 9. "Luna Park" , w którym reprezentowane są najróżniejsze atrakcje.
 10. Луна-парк
 11. Park "Mini-Izrael" , który jest podzielony na 6 sektorów, z których każdy reprezentuje określony obszar Tel Awiwu.
 12. Парк «Мини-Израиль»
 13. Park Rothschilda jest próbką elitarnego i zadbanego terytorium, w którym znajduje się krypta pary Rothschildów.
 14. Unikalny park narodowy "Caesarea" , w którym stanowiska archeologiczne znajdują się na głębokości morza.
 15. Парк «Кейсария»
 16. Centrum Azrieli , składające się z trzech drapaczy chmur (okrągłych, prostokątnych i trójkątnych), obejmuje najwyższą wieżę w mieście.
 17. Dom-pagoda , wybudowany w 1925 roku, który łączył kilka stylów architektonicznych.
 18. Дом-пагода
 19. Brama Wiary w starej części miasta, stworzona ze szlachetnego kamienia galilejskiego i ozdobiona rzeźbiarskimi obrazami.
 20. Fontanna "Znaki Zodiaku" , która wiąże się ze znakiem złożenia życzenia.

Muzea w Tel Awiwie

Tel Awiw jest pełen rozmaitych eksponatów, które koncentrują się w różnych muzeach. Szczególnie warta odwiedzenia jest Stara Jaffa, gdzie na każdym kroku znajduje się muzeum. Można zauważyć następujące:

 1. Muzeum Ilana Gur .
 2. Dom-Muzeum Bialika .
 3. Дом-музей Бялика
 4. Muzeum projektowania .
 5. Музей дизайна
 6. Muzeum Sztuki w Tel Awiwie .
 7. Eretz Israel Museum .
 8. Музей Эрец-Исраэль
 9. Tel Awiw Muzeum Żydowskiej Diaspory .
 10. Muzeum diamentów .
Музей бриллиантов

Hotele w Tel Awiwie

Wielu turystów decyduje się na pobyt w Tel Awiwie i zastanawia się, który z wielu hotele wybierz. Nie ma trudności z wyborem odpowiedniej opcji, ponieważ hotele prezentowane są dla każdego portfela, oferują szereg usług i inny poziom komfortu:

 1. Hotele pięciogwiazdkowe można opisać jako hotele w Tel Awiwie z prywatną plażą, a maksymalna lista udogodnień i usług oferowanych na najwyższym poziomie: Hotel Crowne Plaza Tel Aviv , Royal Beach Hotel Tel Aviv by Isrotel Exclusive Collection , Hotel Sheraton Tel Aviv , Hotel Carlton .
 2. Czterogwiazdkowe hotele mogą być wyznaczone jako hotele w centrum Tel Awiwu iw bezpośredniej bliskości plaży, zbudowane są prawie nad brzegiem morza: Isrotel Tower Hotel, Prima Tel Aviv Hotel, Shalom & Relax Hotel .
 3. Podróżni, którzy chcą wybrać bardziej budżetową opcję na pobyt, hotele w Tel Awiwie wydają się wybierać za cenę, w porównaniu do hoteli wyższych kategorii gwiazd. Wśród nich są następujące opcje: hotel butikowy Dizengoff Avenue , hotel Arbel Suites , hotel Gilgal , hotel Maxim .
 4. Dla turystów, którzy szukają opcji budżetowej, oferujemy wybór hoteli dwugwiazdkowych. W nich zakres usług nie jest tak szeroki, jak w hotelach najwyższej kategorii, ale wszystkie niezbędne udogodnienia są świadczone za rozsądną opłatą. Możesz wybrać takie opcje zakwaterowania: Hotel Sea Side , Sun City Hotel , Miami Hotel .
Отели Тель-Авива

Tel Aviv Restauracje

Jedzenie to osobny temat, ponieważ aby przejść do wszystkich stołówek, restauracji, będziesz potrzebować karty Tel Aviv. To, czego turyści nie są gotowi, to ogromne porcje. Tutaj są restauracje dla smakoszy, a także więcej miejsc budżetowych i sklepów ulicznych.

Na przykład, jeśli turyści mają ograniczone finanse, warto odwiedzić takie miejsca jak Pasta Basta , Falafel Hakosem . Możesz skosztować izraelskich jajecznicy i shakshuku w nieco droższym lokalu - "Dr Shakshuka" , który znajduje się w starej dzielnicy Jaffy. Drogie restauracje w Tel Awiwie to: Mashya , Night Kitchen , Café Noir .

Карта Тель-Авива

Rynki Tel Aviv

Odwiedzając targi w Tel Awiwie, możesz cieszyć się lokalną kolorystyką, oferta doceni różnorodność od krajowych produktów po nieopisane pamiątki. Można zauważyć takie dobrze znane rynki:

 1. Najbardziej znanym rynkiem jest Carmel , jest naprawdę ogromny i obejmuje obszar kilku ulic. Tutaj możesz kupić wszystko, a ceny są znacznie niższe niż w supermarkecie. We wtorek i piątek można przyjść na pamiątki i prezenty, aw sobotę rynek jest zamknięty.
 2. Рынок Кармель
 3. Kolejny rynek znajduje się w porcie Tel Aviv , działa na bateriach słonecznych. Tutaj możesz kupić pyszne jedzenie, które jest wykonane ze świeżych składników. Zasadniczo lokalni rolnicy, którzy są pewni swoich produktów, handlują na rynku. Ponadto możesz spróbować mocnych trunków i różnych wypieków.
 4. W północnej części Tel Awiwu znajduje się rynek Shuk Tsafon , ma ogromny obszar i stragany ze świeżymi owocami i warzywami. Tutaj możesz nie tylko kupić jedzenie, ale także zjeść obiad w restauracji.
 5. Rynek Saron znajduje się w budynku, a nie pod gołym niebem. Istnieje wiele stoisk, z których każdy sprzedaje własną kategorię produktów. Istnieje również tradycyjny podział na rynku: produkty koszerne i niekoszerne. Ceny są do przyjęcia nawet dla biednego turysty.
 6. Aby kupić tanie ubrania i akcesoria, możesz wybrać się na targ Bezalel . Istnieje wiele kategorii towarów, jeden model może mieć wiele kolorów i stylów.
 7. Рынок Бецалель
 8. W Tel Awiwie znajduje się pchli targ , który znajduje się w Jaffie. Każdy turysta chce tu dotrzeć, ponieważ tutaj można znaleźć wyjątkowe i rzadkie rzeczy po bardzo niskich cenach. Możesz targować się z kupcami i kupić vintage za pensa.

Zakupy w Tel Awiwie

Zakupy w Tel Awiwie jest na najwyższym poziomie - możesz znaleźć towary zgodnie ze swoimi preferencjami w różnych miejscach: od centrów handlowych po zwykłe pchle targi. Możesz kupić pamiątki po odzyskaniu w jednym z tych miejsc:

 1. Lokalne rynki , na których można kupić rodzaj pamiątki, mogą to być religijne breloczki, etniczne rękodzieło i wiele innych gadżetów. Wśród nich są: rynek, położony na ulicy Nachalat Binyamin , rynek Carmel , Levinsky rynku .
 2. Całe dzielnice handlowe sprzedające izraelskie kosmetyki, biżuterię, wszelkiego rodzaju pamiątki. Na przykład w tym kwartale, który znajduje się na stacji kolejowej i ma nazwę Hatachana, dzielnicy Dizengoff.
 3. Jeśli lubisz zakupy pod dachem, możesz odwiedzić centra handlowe znajdujące się w olbrzymich budynkach, które nazywane są tutaj kanionami. W nich można kupić ekskluzywne produkty wytwarzane przez znane marki. Jako przykład można wymienić następujące centra handlowe: "Azrieli", "Dizengoff", "Ramat Aviv" i "Gan-ha-Yar" .
Центр Азриэли

Tel Awiw - bezpieczeństwo

Tel Awiw jest uważany za jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie, lokalna policja regularnie służy utrzymaniu porządku w mieście. Niemniej jednak turyści, którzy przyjeżdżają do Tel Awiwu, powinni przestrzegać pewnych środków ostrożności, które są następujące:

 1. Nie należy fotografować na tle budynków, w taki czy inny sposób związanych ze sferą wojskową, a także lotnisk i dworców kolejowych. Wynika to z napiętych stosunków arabsko-izraelskich. Fakty takiej fotografii są dokładnie monitorowane przez serwis Shabak, który może nawet zatrzymywać osoby, których działania były podejrzane.
 2. W żadnym wypadku nie można dotknąć toreb, które pozostały bez opieki na ulicach Tel Awiwu, jest to spowodowane groźbą terakatowa. Z tego samego powodu policja może zatrzymać przechodnia na ulicy lub odwiedzającego centrum handlowe, osoby przebywające na stacjach kolejowych i dworcach autobusowych, w celu sprawdzenia dokumentów i zawartości torby, aby zawsze mieć przy sobie paszport.
 3. In Izrael Tradycje religijne są bardzo szanowane, dlatego turyści, którzy wybierają się na wycieczkę do synagog, powinni zdecydowanie zakryć swoje nogi i ramiona.
 4. Plaże Tel Awiwu, pomimo wysokiego poziomu komfortu, wyróżniają się obecnością silnego prądu morskiego. Na tej podstawie należy zwrócić uwagę na dostępność usługi ratowniczej na plaży i dokonać wyboru miejsca na wakacje, biorąc pod uwagę ten wskaźnik.
 5. Jeśli jednak miał miejsce fakt zatrzymania przez policję, warto wiedzieć, że czas ograniczenia wolności nie powinien przekraczać 20 minut. W celu ochrony swoich praw turysta ma prawo zwrócić się do sądu o nielegalne działania policji.
Тель-Авив – безопасность

Lotnisko Tel Aviv

W Tel Awiwie możesz łatwo dostać się z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ jest to największy międzynarodowy port lotniczy lotnisko . Został nazwany na cześć pierwszego premiera Davida Ben-Guriona, datą jego założenia jest rok 1936, zasługa w jego edukacji należy do władz Wielkiej Brytanii.

Największe linie lotnicze działają na lotnisku w Tel Awiwie Izrael : El Al (krajowy przewoźnik lotniczy), Arkia Israel Airlines, Israir. Każdego roku liczba osób obsługiwanych przez lotnisko wynosi około 15 milionów osób.

Lotnisko Ben Gurion jest wyposażone w trzy pasy startowe z nawierzchnią asfaltową o długości 3112 m, 2780 mi 4280 m. Posiada kilka terminali operacyjnych wyposażonych w najnowsze nowoczesne wymagania.

Аэропорт Тель-Авива Jak się tam dostać?

Wybierasz się w podróż, powinieneś dowiedzieć się, gdzie jest Tel Awiw. To tętniące życiem i rozrywkowe miasto położone jest na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Dojazd do niego jest najwygodniejszy samolotem, ponieważ lotnisko Ben Gurion znajduje się 14 km od Tel Awiwu. Pozostaje korzystać z autobusu lub wynająć samochód.

Jeśli spojrzysz na Tel Awiw na mapie świata, zobaczysz, że jest on otoczony innymi interesującymi miastami. Możesz wymienić następujące osady, których odległość nie przekracza 20 km: Givatayim , Ramat Gan, Bat Yam , Holon , Petah tikva , Rishon LeZion , Herzliya , Lod , Kfar Sava , Ramla . Dotarcie do nich nie jest trudne, ponieważ transport publiczny między nimi przebiega regularnie.

Тель-Авив на карте мира