Lod ( Izrael ), położone 20 km na południowy-wschód od Tel Aviv , jest centrum przemysłu lotniczego. Należy zauważyć, że tutaj jest największy w kraju Lotnisko David Ben-Gurion . Odległość do miasta wynosi 20 km. Aby zwiedzić Lod (Izrael), na mapie warto zwrócić uwagę na wszystkie interesujące meta, dokąd się udać.

Город Лод на карте

Historia i opis

Miasto Lod ma bogatą przeszłość, ponieważ zostało wielokrotnie zniszczone przez takie zjawiska naturalne jak trzęsienie ziemi. Po raz pierwszy wspomniano o nim w inskrypcji z Karnaku z czasów Totmesa III, ale są tam informacje o osadzie i Nowym Testamencie. Za datę założenia uważa się V wiek pne, kiedy Lod był centrum żydowskiego stypendium.

W miejscu współczesnego miasta kiedyś znajdowała się osada, która została zniszczona przez Rzymian podczas II wojny żydowskiej. Jeszcze wcześniej na tym terenie znajdowało się starożytne greckie miasto Diospolis, czyli "miasto bogów". Zgodnie z legendą pochowano w nim św. Jerzego Zwycięskiego, dlatego osada otrzymała nową nazwę - Georgiopol ("miasto George"). Pod tą nazwą było znane, że osada była znana przed arabskim podbojem.

Skład ludności miasta jest bardzo zróżnicowany - poza Arabami i Żydami są też Rosjanie i ludzie z republik byłego Związku. Przybliżona populacja wynosi 72 000 osób, a powierzchnia wynosi 13 km².

Pogoda w Lod charakteryzuje się ciepłym klimatem umiarkowanym. W zimie występuje dość znaczna ilość opadów, w lecie nie ma ich zbyt wiele. Średnia roczna temperatura wynosi około 19 ° C.

Памятники архитектуры в городе Лод

Miasto dla turystów dzisiaj - atrakcje

Obecnie Lod to nowoczesne miasto, w którym starożytność i innowacyjne technologie są ściśle ze sobą powiązane, tworząc niepowtarzalny smak. Szybki rozwój rozpoczął się wraz z nadejściem kolei na początku XX wieku. W Lod znajduje się duża strefa przemysłowa, ale dla turystów interesujące są następujące atrakcje:

 • meczety ;
 • kościół św. Jerzego ;
 • Мощи святого Георгия, которые находятсяв церкви в городе Лод
 • starożytne łaźnie i karawanseraj ;
 • rzekomy grób św. Jerzego ;
 • średniowieczny most Beibaras .

Przyjeżdżając do Izraela, miasta Lod, należy zrobić zdjęcie na tle historycznych zabytków, parków i skwerów. Biorąc pod uwagę, że Lod został stworzony do wycieczek, będzie mnóstwo interesujących miejsc na zdjęcia.

Główna część zabytków zachowała się w historycznej części miasta. Co ciekawe, każdy pomnik należy do określonego okresu historii. Najbardziej znaną atrakcją jest Gan Shalom - miejsce, w którym koncentrują się świątynie trzech religii. Pokazuje również historię miasta i zawiera starożytny meczet Al Omari na ulicy Golomb, synagogę Shaar Ha-Shamaim i kościół św . Jerzego . Ten ostatni został zbudowany przez greckokatolicki kościół i znajduje się bardzo blisko meczetu.

Ган Шалом - место, где сосредоточены святыни трех религий

W tym samym obszarze można zwiedzić lokal z prasami kruszącymi, które były używane do przetwarzania oliwek w Imperium Osmańskim, w tym pozostałości fortecy Hen al Hilo, zbudowanej w okresie mameluków. Turyści docierają również do baru-szalomu , który jest budowlą z ciosanych kamieni o równej wielkości iz kopułą w kształcie dachu.

Bardzo popularny jest także dworzec kolejowy Imperium Osmańskiego , wieża ciśnień na Katzenelson Street. Unikalne odkrycia archeologiczne wciąż powstają w Lod. Ostatnie znalezisko powstało podczas prac budowlanych w rejonie ul. Khalut. Następnie robotnicy wykopali unikalną mozaikę, która została doskonale zachowana.

Intro to Lod Hotele i noclegi

Turyści, którzy zdecydują się wybrać miasto Lod jako cel podróży, będą mogli zatrzymać się w jednym z hoteli, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie tej wioski. Wśród nich możesz wymienić:

 1. Design Hotel Sadot znajduje się w miejscowości Beer Yaakov, odległość od lotniska Ben Gurion wynosi zaledwie kwadrans. Znajduje się na 4 piętrze centrum handlowego, z okien roztacza się wspaniały widok na malownicze pola przylegające do nich. Śniadanie w formie bufetu jest dostępne.
 2. Дизайн-отель Sadot
 3. Kompleks spa Hadarim zapewnia szereg rozrywek, od zabiegów spa po jazdę konną, a także hodowlę koni. Również na miejscu jest ogromny sad. Na śniadanie podróżni serwują dania dla smakoszy: 10 rodzajów sera, ryby, ciepłe i zimne napoje.
 4. Спа-комплекс Hadarim
 5. Domek letniskowy Lisa's Farm Place - to prawdziwie unikalna konstrukcja, jest to wagon kolejowy i budynek do niego dołączony. Znajduje się w bardzo malowniczym miejscu, tutaj można grillować w naturze na specjalnie wyposażonej platformie.
Коттедж Lisa's Farm Place

Gdzie zjeść w Lod?

W mieście są miejsca, w których można zjeść i zjeść zarówno tradycyjną kuchnię izraelską i międzynarodową, jak i te, które są odpowiednie dla wegetarian. Do najbardziej znanych z nich należą:

 • Piekarnia Messiah Bake ;
 • Cafe Cafe Lod ;
 • Halil ;
 • Abu Michel .

Jak dostać się do Lod?

Dojazd do Lod nie stanowi problemu, biorąc pod uwagę położenie geograficzne miasta. Zawsze możesz latać na jednym z międzynarodowych lotów do Lotnisko Ben Gurion lub kupić bilet kolejowy, ponieważ Lod jest najważniejszym węzłem kolejowym. Miasto jest połączone z innymi częściami kraju regularnymi autobusami.