Turyści, którzy zdecydują się odwiedzić Izrael Często zatrzymują się w mieście Maale Adumim, które słynie z historii i przyciąga turystów po swoje atrakcje.

Maale Adumim (Izrael) - opis

Maale Adumim (Izrael) jest miastem położonym na Zachodnim Brzegu (Judei i Samarii) tego kraju. Jest w pobliżu Jerozolima odległość między tymi miastami wynosi 8 km. Jego lokalizacja terytorialna jest Pustynia Judejska .

Liczba ludności zamieszkującej Maale Adumim przekracza 37 tysięcy mieszkańców. Wielu z nich codziennie jeździ do pracy w Jerozolimie lub wybrało strefę przemysłową Mishor-Adumim jako obszar działalności.

Nazwa miasta jest ściśle związana z historią biblijną. W języku hebrajskim "Maale Adumim" oznacza "Czerwony wzrost". Przez cały czas Maale Adumim był uważany za symbol głównej drogi z Jerycha do Jerozolimy.

Pogoda w Maale Adumim jest najlepsza dla wycieczek turystycznych, klimat w tym obszarze charakteryzuje się suchością, praktycznie nie ma opadów. Jednocześnie bliskość gór sprawia, że ​​powietrze jest wyjątkowo czyste. Średnia temperatura wynosi około 30-35 ° C.

Вид на Маала-Адумим

Atrakcje turystyczne w Maale Adumim (Izrael)

Turyści, którzy wybrali to miejsce jako miejsce docelowe, powinni zdecydowanie zwiedzić zabytki w Maale Adumim (Izrael). Miasto ma bardzo malownicze położenie, zajęło zachodnie wybrzeże Jordanu, więc podróżnicy mają niepowtarzalną okazję, aby podziwiać wspaniałe widoki.

Maale Adumim znajduje się obok Jerozolimy, więc turyści mogą w każdej chwili wybrać się na wycieczkę do tego starożytnego miasta. Wśród głównych atrakcji Maale Adumim są:

  • Taras widokowy Mizpe Edna - podczas wspinaczki można zobaczyć panoramę Jerozolimy i uzyskać niezapomniane wrażenia;
  • Klasztor Martirius , jego budowa została przeprowadzona w V wieku w czasach bizantyjskich. Po przejściu na wycieczkę, turyści będą mogli zobaczyć zachowane resztki wielobarwnej podłogi mozaikowej, a po zejściu poniżej można zwiedzić pozostałości klasztornego zakładu produkującego olej, w którym kąpiele i rynny oliwy z oliwek są bardzo dobrze zachowane;
  • Монастырь Мартириуса
  • Muzeum Moshe Castel - miłośnicy sztuki będą go odwiedzać, będą zachwyceni, ponieważ tutaj jest największy zbiór dzieł słynnego izraelskiego artysty Moshe Castel;
  • historyczną i architektoniczną wartością są ruiny fortecy krzyżowców . W starożytności twierdza nosiła nazwę "Castel Rouge", co oznacza "Czerwona Forteca". W czasach tureckich istniał posterunek policji, który został później wysadzony w powietrze przez Brytyjczyków. Przed wojną sześciodniową miejsca te były okupowane przez Jordanię, która zajmowała tutaj stanowisko wojskowe.

Niezwykle ciekawe ulice projektowe Maale Adumim . Są zbudowane w taki sposób, aby maksymalnie wykluczyć między sobą skrzyżowanie pieszych i kierowców. Tak więc domy budowane są w formie pierścienia, z parkingiem na zewnątrz, a od wewnątrz, na dziedzińcu - z wejściami. Wchodzą na podwórka przez łuki, podczas gdy przejście dla samochodów jest tutaj zamknięte, a piesi praktycznie nie krzyżują się z nimi.

Одна из центральных улиц Маала-АдумимУлицы Маала-Адумим

Gdzie się zatrzymać?

Turyści przybywający do Maale Adumim będą mogli zatrzymać się w jednym z wygodnych hoteli tutaj. Wśród nich możesz wymienić:

  • Nof Canaan to idealny hotel dla rodzin z dziećmi. Jeśli chcesz, możesz skorzystać z usług niani, dla dzieci wyposażonych w specjalny plac zabaw. W hotelu znajduje się basen i taras do relaksu.
  • Desert Views Apartments to hotel oferujący komfortowe pokoje z balkonem z przepięknym widokiem na góry. Mają także w pełni wyposażony aneks kuchenny.
  • Апартаменты Desert Views
  • Apartament Tal na Pustyni Judzkiej to hotel w malowniczej okolicy z patio z imponującym widokiem na Pustynię Judzką. Pokoje wyposażone są w kuchnię z jadalnią i na basen.

Gdzie zjeść?

Wracając z wycieczki, turyści będą mogli zaspokoić swój głód w jednej z lokalnych kawiarni lub restauracji, gdzie serwowane są dania kuchni żydowskiej koszernej lub międzynarodowej. Wśród nich są: Caffit Cafe - Maale Adumim , restauracje Tay Pizza , Tanugim Food Indstries Ltd , Dolina Cedry Ltd , Nail Omri , Salem Maale Eiron , Piquancy On The Square , Hakikar Steakhouse , People Plus , Adon Shocko .

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do Maale Adumim z Jerozolima położony w bliskiej odległości od niego. Aby dostać się do Jerozolimy, możesz skorzystać z linii kolejowej łączącej to miasto i Tel Aviv lub trasy autobusowe. Następnie musisz przewieźć autobus z Jerozolimy do Maale Adumim.