Turyści, którzy chcą odwiedzić Izrael a jednocześnie cieszyć się spokojnym, wymierzonym odpoczynkiem, docenią miasto Or Akiva, które znajduje się w bliskiej odległości od Morza Śródziemnego. Miejscowość słynie z zielonej roślinności, jest tam ogromna liczba drzew eukaliptusowych, dzięki czemu powietrze jest czyste i uzdrawia.

Ор-Акива - город, расположенный близко от Средиземного моря

Lub Akiwa (Izrael) - opis

Data założenia miasta to 1951 r. Pierwsi osadnicy w nim byli repatriantami Maroko i Polska. Przed początkiem lat 90. Or-Akiva miał niewielką populację, nie przekraczającą 9 000 osób. Od tego czasu do miasta przybywa rekordowa liczba emigrantów z Europy, Afryki Północnej i krajów WNP, co doprowadziło do podwojenia liczby jej mieszkańców. Jeśli chodzi o skład narodowościowy, priorytetem zajmują się rosyjscy Żydzi, ich liczba stanowi około jedną trzecią całej populacji.

Lub Akiva słynie z tego, że regularnie odbywają się tu różne uroczystości i koncerty, więc podróżujący, którzy przyjeżdżają do tej wioski, będą mogli wziąć udział w takich zabawach. Zwiększyć swój poziom kulturowy, odwiedzając lokalną dużą bibliotekę, która ma ogromną ilość literatury, w tym w języku rosyjskim. Również w mieście znajduje się znaczące centrum rozrywki, Pałac Sportowy, centrum handlowe.

Pogoda w Or-Akivie to najlepsze miejsce do wypoczynku na plaży. Zaleca się, aby w lecie odbyć wycieczkę do tego miasta, ponieważ w tym czasie spada najmniej opadów. Zima to najbardziej deszczowy sezon. Średnia roczna temperatura w Or Awava wynosi około 20 ° C.

Ор-Акива - молодой современный город

Or-Akiva (Izrael) - atrakcje

Głównymi atrakcjami przyrodniczymi charakterystycznymi dla Or-Akiva, miasta w Izraelu, są drzewa eukaliptusowe, które rosną prawie na każdym kroku i są uznawane za symbol tego miejsca.

Эвкалипты являются символом города Ор-Акива

Wśród słynnych zabytków architektonicznych miasta można wymienić pomnik w postaci czerwonych stołów , który niegdyś ustanowiono jako pamiątkę tragedii, która wydarzyła się w domu uroczystości "Ormon David" w mieście Hadera.

Ponieważ Or Akiva znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Cezarei, turyści mogą zapoznać się z jedną z głównych atrakcji Izraela - Rezerwatem Park Narodowy "Cezarei" , gdzie można zobaczyć takie słynne miejsca:

Национальный парк-заповедник Кейсария
 • pozostałości rzymskiego teatru wzniesionego w czasach Heroda Wielkiego;
 • Pałac na rafie , z którego w tej chwili zachowały się tylko ruiny, ale mają imponujący wpływ na podróżnych;
 • amfiteatr Heroda Wielkiego , gdzie niegdyś były walki gladiatorów i inne rozrywki;
 • kompleks kąpielowy , który pod względem wielkości dociera do połowy jednego z budynków należących do okresu bizantyjskiego;
 • Miejsce kościołów, na których zbudowano kościoły, odnoszące się do różnych okresów
 • hipodrom , gdzie w dawnych czasach odbywały się zawody wozów;
 • górne i dolne akwedukty , przez które dostarczali wodę do Cezarei.

Gdzie się zatrzymać?

Turyści, którzy zdecydowali się zrelaksować w mieście Orki, wybór hoteli znajdujących się zarówno w tej miejscowości, jak iw pobliskim miasteczku Caesarea. Do najbardziej znanych z nich należą:

 1. Dom na wsi Tsimeroni . Jego zaletą jest możliwość zakwaterowania ze zwierzętami domowymi. Jeśli chcesz, możesz wypożyczyć rower lub pojeździć konno.
 2. Загородный дом Tsimeroni
 3. Hotel Dan Caesarea - posiada luksusowe pokoje, na terenie znajduje się mnóstwo udogodnień i rozrywki: baseny dla dorosłych i dla dzieci, korty tenisowe, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy.
 4. Отель Dan Caesarea
 5. Apartamenty Suite Mika - oferują pokoje ze wszystkimi udogodnieniami, na terenie pięknie zaprojektowanego ogrodu.
Апартаменты Suite Mika

Gdzie zjeść?

Podróżni, którzy znajdują się w mieście Ak-Akiva, zdecydowanie zaleca się odwiedzić dom uroczystości "Abszeron" . Gotują niezwykle smaczne dania, wybór kuchni żydowskiej, kaukaskiej i wschodniej. Wizytówkę tego zakładu można nazwać takimi potrawami jak dolma i szaszłyk, gotowanymi według tradycyjnej receptury kaukaskiej.

Inne znane restauracje to: Pizza Patzatz , Sleek , Art Pizza , Cofix , Wok & Roll .

Jak się tam dostać?

Miasto Orkiva znajduje się pomiędzy autostradami II i IV, w bezpośrednim sąsiedztwie Cezarei, dlatego turyści powinni najpierw dotrzeć do tej miejscowości, a następnie dojechać do Or Akiva komunikacją miejską lub samochodem.