W Izrael Istnieje jedna niezwykła osada, która uzyskała kilka nazw ze względu na swoją lokalizację. Najbardziej znaczące było imię, które w języku hebrajskim wymawia się Natrat-Illit, co oznacza "Górny Nazaret". Wynika to z faktu, że to miasto znajduje się we wschodniej części pasma górskiego Nazaretu na wysokości, która osiąga 573 m npm.

Нацрат-Иллит - Верхний Назарет

Nazrat-Illit Opis

Osada została założona w 1956 roku, a jej herb został nabyty w 1966 roku. Na początku lat 90-tych rozpoczęła się intensywna budowa Natrat-Illita, zbudowano duże mieszkania, szkoły, przedszkola, sklepy i budynki kulturalne. Dziś ludność miasta liczy 40 tysięcy ludzi, większość z nich to Żydzi, a reszta to Arabowie. Strefy przemysłowe umożliwiają mieszkańcom pracę, w pobliżu miasta działają firmy o różnych kierunkach, gdzie pracują nad tworzeniem wysokich technologii. Architektura miasta jest wyjątkowa, ponieważ całe ulice budowane są w jednym szczególnym stylu. Synagoga miasta, burmistrz Natrat-Illita, sąd miejski, centrum żydowskiej agencji wyróżniają się oryginalnością.

Interesujące miejsca w Natrat-Illita

W mieście Natrat Illit znajduje się wiele interesujących zabytków, w tym:

 1. Tutaj znajduje się 8 domów kultury i ogromna sala koncertowa "Eshkol ha-Pais" . Najbardziej popularny i stary jest dom kultury "Berkovich" , gdzie pokazywane są przedstawienia, a teatralne zwłoki są wykonywane nie tylko z Izraela, ale także z innych krajów świata.
 2. Потрясающая архитектура Нацрат-Иллита
 3. W Nazrat Illite znajduje się muzeum Holocaustu i Heroizmu Żydów oraz muzeum "Yad le-banim" , w którym wymieniono nazwiska wszystkich, którzy bronili miasta i całego Izraela.
 4. Nad poprawą miasto działało dobrze, po prostu przepełniało się zielonymi plantacjami. Ze względu na swoją wysokość, miasto ma wiele punktów widokowych, które oferują wspaniałe widoki: dolinę izraelską , Górę Tabor i Dolną Galileę .
 5. Вид на Израильскую долинуГора Фавор
 6. Miasto Natrat-Illit znajduje się w pobliżu starożytnej osady Nazaret, blisko związanej z biblijnymi legendami. Oto grota Zwiastowania i Góry Zejścia , z którą wypędzono Jezusa Chrystusa.
 7. Również w pobliżu znajduje się Park Narodowy Sepphoris i wiele stanowisk archeologicznych, ponieważ Nazrat-Illit słynie z wielowiekowej historii. Podczas wykopalisk znaleziono przedmioty gospodarstwa domowego, które sięgają VIII wieku pne.
Gdzie się zatrzymać?

Dzięki temu, że miasto ma coś do zobaczenia i są miejsca na kameralne wakacje, rozwija się biznes hotelarski. Oprócz hoteli z drogimi, wygodnymi pokojami, znajdują się tańsze hotele i hostele. Wśród najpopularniejszych hoteli można wyróżnić następujące elementy:

 1. Jednym z najczęściej odwiedzanych hoteli jest Plaza . W hotelu jest 184 pokoje, z których 6 to pokoje typu deluxe.
 2. Отель Плаза
 3. Innym hotelem, w którym powstały oryginalne decyzje projektowe, jest Ramada Nazaret , położony 1 km od miasta.
 4. W historycznym miejscu Nazaret, Al Mutran znajduje się 2,5 km od Nazrat-Illit.
Gdzie zjeść?

Podróżni, głodni po długich wycieczkach, mogą z łatwością zjeść obiad lub kolację w jednej z kawiarni lub restauracji, wśród których można wymienić:

 1. Aby zjeść burgera lub inną amerykańską potrawę, trzeba udać się na północ miasta w BurgusBurgerBar , również w okolicy znajduje się pizzeria "Pizza Dominos" .
 2. Restauracja "Tishrin" w Natrat Illit znajduje się na wzgórzu z pięknym widokiem na starożytną Nazaret. Tutaj dania są reprezentowane przez dania żydowskie i arabskie, a także dania europejskie.
Jak się tam dostać?

Miasto Natrat Illit jest połączone transportem z wieloma miastami położonymi na północy kraju, są nawet trasy ze stolicy. Autobusy wahadłowe docierają do miasta z Jerozolima , Haifa , Tel-Aviv , Nazaret i wiele innych ośrodków wypoczynkowych.