Ashdod to przytulne nadmorskie miasteczko Izrael , położony na wybrzeżu Morza Śródziemnego, otrzymał swoją nazwę od dawnych czasów na tych ziemiach starożytnej wioski. Złote piaski na plażach, lazurowa woda i rozwinięta infrastruktura - wszystko to przyciąga turystów do Aszdodu.

O mieście

Ashdod to piąty co do wielkości miasto w Izraelu i ważny ośrodek przemysłowy. Ponadto Ashdod pełni rolę głównego portu w kraju. Na północy miasta znajduje się strefa przemysłowa, a na południu - budynki mieszkalne ciągnące się wzdłuż nasypu. Długość plaż przekracza 8 kilometrów, a łagodnym zejściem do wody jest lokalna atrakcja. Budowa odbywa się tutaj przez cały rok. Każdy nowy kwartał otrzymuje imię zgodne z literami alfabetu hebrajskiego. Tak więc najstarsze bloki miejskie, zbudowane na początku lat pięćdziesiątych XX wieku, noszą nazwę "Alef" i "Bet". Populacja Aszdodu zaczęła znacząco rosnąć w latach 90., kiedy zaczęli tu przybywać emigranci z ZSRR. Dziś populacja rosyjskojęzyczna stanowi prawie jedną trzecią wszystkich obywateli.

Ашдод - порт

Pogoda w Ashdod

Pogoda w Ashdod sprawi przyjemność w każdej porze roku. W tym mieście zawsze jest ciepło. Nawet w zimie paski termometru wykazują 18 stopni ciepła. Upał dociera do Ashdod w lipcu i trwa do końca września. W tym czasie średnia dzienna temperatura powietrza wzrasta do 30 stopni.

Jeśli chodzi o temperaturę wody, w zimie jest 18-19 stopni Celsjusza. Latem morze ogrzewa się do + 25-28 stopni Celsjusza.

Kawiarnie i restauracje

Odpoczynek w Ashdod będzie niewystarczający, jeśli nie odwiedzasz lokalnych restauracji. Spójrz na lunch w takich lokalach:

 1. Gambrinus , gdzie serwują morskie przysmaki Morza Śródziemnego. W tej samej restauracji oferowane są wyśmienite steki w dość demokratycznej cenie. Kolacja z dwóch dań i szklanka piwa kosztuje około 30 szekli.
 2. Idi jest narodową restauracją, w której można skosztować tradycyjnych izraelskich potraw i owoców morza.
 3. Castel to miejsce dla fanów kuchni europejskiej. Restauracja znajduje się w sercu Ashdod i oferuje swoim gościom kameralną atmosferę, pyszne jedzenie i demokratyczne ceny.
 4. Endywia , która rano działa w formie bufetu, a wieczorami oferuje gościom wykwintną kuchnię.

Jeśli na wakacjach nagle chcesz domowej roboty posiłek, droga do Ciebie w kawiarni "Pinta" , gdzie przygotowują narodowe dania kuchni rosyjskiej.

Hotele i Noclegi

Prawie wszystkie hotele w ashdod w Izraelu znajdują się na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Dzięki poszukiwaniu mieszkań nie będzie problemów, jednak jeśli wybierasz się na wakacje w środku sezonu turystycznego, najlepiej zarezerwować pokój w hotelu z wyprzedzeniem. Oferujemy następujące opcje zakwaterowania:

 1. «Butik Sur la Mer» .
 2. Hotel Leonardo Plaza .
 3. West Boutique Hotel .
Отель Leonardo Plaza Ashdod

Zakupy w Ashdod

Ashdod to centrum handlowe, w którym skupia się wiele sklepów i centrów handlowych. To miasto jest prawdziwym rajem dla miłośników zakupów. Oprócz "lokalnych" marek na półkach sklepów można znaleźć międzynarodowe marki, zaprojektowane dla klasy średniej. Największym i jednocześnie najbardziej popularnym ośrodkiem jest "City Mall" , które zostało otwarte tutaj w latach 90-tych. Nie jest trudno go znaleźć, ponieważ sąsiaduje z głównym dworcem autobusowym. W piątek centrum handlowe działa w skróconym harmonogramie - od 10:00 do 16:00, a od niedzieli do czwartku praca centrum trwa od 10 do 22.

Ale na skrzyżowaniu ulic Balfour i Yeguda Halevi znajdziesz centrum handlowe "Lew Ashdod" . Ten czteropiętrowy budynek jest wypełniony różnego rodzaju sklepami, kafeteriami i placami zabaw. W centrum handlowym "Sea Mall" , położonym na Hagdud-Haivri, oprócz sklepów znajdziesz także kino i centrum wspinaczkowe.

Plaże Aszdodu

Plaże w Aszdod znane są na całym świecie dzięki złotemu piaskowi, łagodnemu zejściu do morza i szerokiej strefie przybrzeżnej. Najbardziej popularna wśród nich jest "Mei Ami", ponieważ jest wyposażona we wszystko, co niezbędne do komfortowego pobytu. Plaża znajduje się na skrzyżowaniu Hataelet i Nordau. Fani rozrywki powinni odwiedzić plażę młodzieżową "Kshatot" , położoną na Sderot Moshe Dayan. Tutaj latem i zimą na świeżym powietrzu odbywają się dyskoteki. Na tej samej ulicy znajdują się również bezpłatne miejskie plaże.

Ale na rodzinne wakacje jest idealnym miejscem na spokojną plażę "Oranim" . Znajduje się pomiędzy plażami "Lido" i "Kshatotom" . Ale przygotuj się na to, że tutaj nie znajdziesz żadnego dodatkowego wyposażenia w postaci leżaków i parasoli.

Dla ludności religijnej stworzono w mieście specjalną plażę "Split" , do której mężczyźni i kobiety przychodzą z kolei, aby odłożyć na bok każdy z nich. Znajdź go w Sderot Moshe Dayan. Większość plaż jest czynna od 8 rano do 7 wieczorem w lecie i od 8 rano do 6 wieczorem w pozostałej części roku.

Пляжи Ашдода

Co zobaczyć?

Atrakcje w Ashdod niesamowity zestaw. Aby Twój wypoczynek był zróżnicowany, włącz do swojego programu kulturalnego wizytę w takich miejscach:

 1. Parki "Lahish" i "Wydmy" , gdzie można po prostu położyć się na trawie, jeździć na rolkach lub urządzić sobie piknik.
 2. Парк Песчаных дюн
 3. Ionov Hill , gdzie biblijny prorok Ion spoczywa na hołdzie. Odwiedź to miejsce, aby przynajmniej zrobić niezapomniane zdjęcie Ashdod. Z wysokości wzgórza roztacza się zachwycający panoramiczny widok na miasto.
 4. Ruiny wieży sygnałowej i twierdzy Ashdod-Yam , które pozwalają dotknąć starożytności i przez jakiś czas zanurzyć się w bogatej historii miasta.
 5. Ашдод-Ям
 6. Muzeum Sztuki , w którym regularnie wystawiane są obrazy i rzeźby młodych artystów. Możesz dostać się tutaj w poniedziałek, środę i czwartek od 10:00 do 16:00, we wtorek - od 10:00 do 20:00 oraz w piątek od 10:30 do 13:30.
Музей Ашдод

Co powinni wiedzieć turyści?

 1. Ponieważ Aszdod jest miastem emigrantów, a asymilacja jest procesem dość złożonym i długotrwałym, często religijna część społeczeństwa potępia zachowanie lokalnych mieszkańców.
 2. W wielu sklepach można znaleźć niedozwolone, niekoszerne potrawy. Sugeruje to, że miejscowa ludność nie jest zbyt zazdrosna o kanony judaizmu, a zatem może sobie pozwolić na odwiedzenie plaży na czas Szabatu.
 3. Sobota jest dniem wolnym w całym Izraelu. W tym dniu mieszkańcy kraju obserwują Szabat, dlatego też nie działają kawiarnie, sklepy, parki rozrywki, taksówki i inne firmy. Z tego powodu w dni powszednie lepiej jest odpoczywać w tej miejscowości.

Jak się tam dostać?

Jeśli spojrzysz na mapę Izraela, okaże się, że Ashdod ma dość korzystną lokalizację. Miasto leży we wschodniej części kraju i można do niego dojechać prawie z każdego większego miasta w regularnym autobusie. Z Jerozolimy można dojechać do Aszdodu w 1,5 godziny. Bilet w jedną stronę to 35 szekli. Autobusy kursują od samego rana do wieczora z minimalnymi przerwami. Możesz dostać się do miasta 438 i 448 lotów.

Jeśli pójdziesz do Ashdod z Tel-Aviv lub Beersheba będziesz musiał wykonać kilka przeszczepów lub wziąć pociąg.