Powtórzona wzmianka o mieście Beersheba w Biblii, znalezionej studni Abrahama, bogatej historii starożytnej osady, jest daleko od wszystkich jej zagadek i tajemnic, które można rozwiązać. Znajomość tego miejsca pozostawi ślad w pamięci na zawsze.

Trochę o mieście

Be'er Sheva - miasto w południowej dzielnicy Izrael . Nowoczesne miasto zostało założone w 1900 roku na miejscu starożytnej osady Tel-Beer-Sheva. W 1903 r. Wybudowano tu już 38 domów i mieszkało tu 300 mieszkańców. Potem zbudowali meczet, dom gubernatora i kolejkę do Jerozolimy. Rozpoczął się aktywny rozwój miasta. Od początku XX wieku. - główne centrum kulturalne i przemysłowe kraju. Obecnie populacja Beer Szeby liczy około 203 tysiące osób, z czego 83% to Żydzi.

O pogodzie

Klimat w Beer-Sheva jest suchy, charakterystyczny dla stepów. Pogoda w lecie jest gorąca i sucha, deszcze padają tylko zimą. Maksymalna ilość opadów jest w styczniu. W nocy mgły są częste, są burze piaskowe. Średnia temperatura latem wynosi od 18 do 33 ° C, zimą - od 8 do 19 ° C

Beer Sheva - atrakcje turystyczne

Spacerując po mieście Beersheba, wydaje się, że jego atrakcje znajdują się na każdym kroku. Pomówmy o niektórych z nich:

  1. Tel-Bear-Sheva - starożytna osada na biblijnym wzgórzu, położona we wschodniej części miasta, w pobliżu Tel-Sheva. Podczas wykopalisk archeologicznych w latach 1969-1975. Znaleziono znaleziska z IV tysiąclecia pne. Od 2005 r. Tel-Bear-Sheva jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj możesz wejść do miasta od głównej bramy, przejść się ulicami na centralny rynek miasta, zajrzeć do domów, świątyni, pałacu królewskiego, składającego się z 3 sal i wielu pomieszczeń, i zejść tunelami do podziemnego zbiornika zawierającego 700 m3 wody !!
  2. Тель-Беар-ШеваТель-Беар-Шева - улица древнего города
  3. Muzeum sztuki Negev znajduje się przy HaAtsmaut St 60, na Starym Mieście. Dwupiętrowy budynek muzeum to dawny dom gubernatora z 1906 roku. Po przebudowie w latach 2002-2004, otwarty dla zwiedzających jako muzeum, składający się z 2 galerii wystawowych. Prezentowane tu są rzeźby, grafiki, grafiki, fotografie, obrazy itp. W lecie odbywają się różne imprezy muzyczne w budynku. Można dotrzeć do muzeum pieszo z głównego dworca autobusowego w 10-15 minut. lub autobusem nr 13 i numerem 31.
  4. Негевский музей искусства
  5. Kilka kroków od muzeum sztuki, przy HaAtsmaut St 79, jest kolejna atrakcja - Muzeum Nauki Karasso (Carasso Science Park) . To wspaniałe miejsce poznawcze dla dzieci i dorosłych. 10 interaktywnych atrakcji, park nauki i gier zawiera artefakty wykonane w formie gier, które sprawiają, że myślisz, obejmują wyobraźnię i improwizację. Tutaj poruszane są takie tematy, jak nauka, genetyka, energia jądrowa i wiele innych.
  6. Музей науки КарассоМузей науки Карассо - внутри
  7. Największy teatr w Negev (1973) to budynek z trzema salami na 950, 435 i 70 miejsc. Na każdy gust czekają różne imprezy: różnorodne i jazzowe, spektakle teatralne, baletowe, lalkowe, programy dla dzieci itp. Własna trupa - 30 artystów, w każdym sezonie teatralnym jest 5 premier, nie tylko izraelskich, ale i światowych autorów.
  8. Городской театр
  9. Na skrzyżowaniu Derekh Hebron i HaAyin Lamed St, w Derekh Hebron 2, znajduje się bardzo interesujące miejsce historyczne - studnia Abrahama (7-4 wpne). Ma średnicę 3,5 mi głebokość 13 m. Uważa się, że to studnia została wykopana przez Abrahama, aby podlać swoją trzodę. Muzeum oferuje zwiedzającym fascynującą prezentację świetlną i dźwiękową, opowiadającą o mieście od najdawniejszej przeszłości po współczesność. Muzeum jest otwarte od niedzieli do czwartku od 08:30 do 17:00, w piątki od 09:00 do 13:00. Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 9,5 USD, dla dzieci 5,5 USD.
  10. Колодец АвраамаКолодец Авраама - внутри

Lotnisko Beersheba

Pomimo faktu, że kilka kilometrów od miasta na północny zachód znajduje się lotnisko Teiman (lub Sde-Teisan), praktycznie niemożliwe jest dotarcie tutaj samolotem. Obecnie lotnisko służy do szybowania, pilotowania, skakania itp. Ciekawostką jest fakt, że do 1966 r. Lotnisko było wojskowe, po 1966 r. - cywilne, ale jeszcze niedaleko od niego znajdowały się resztki hangarów tamtych lat.

Остатки ангаров у аэропорта Gdzie zjeść?

Miasto ma ogromną liczbę miejsc, w których można usiąść, zrelaksować się i zjeść wyśmienicie: restauracje, bary, pizzerie, lodziarnie, piekarnie. Jednym z popularnych miejsc jest restauracja meksykańskiej kuchni Hamexicani , znajdująca się przy Kakal St 43. Tutaj zostaniesz potraktowany z kurczakiem za 9,5 $, wegetariańska tortilla z warzywami i grzybami - za 7 $ itd. Z tego miejsca po prostu nie można iść głodnym!

Gdzie spać?

W mieście Beersheba znajduje się kilka hoteli, z których najtańszym jest Aladdin Beer Sheva at Ha'atzmaut 25. Odległość do stacji kolejowej wynosi 1 km. Stawka za pokój za noc dla dwojga wynosi 107 USD. Śniadanie kosztuje 9 USD.

Jak się tam dostać?

Odległość od Tel-Aviv - 115 km. Do miasta Beersheba można dojechać pociągiem: bilet od 7,5 $, czas podróży - 1 godzina 10 minut, odjazd co godzinę. Autobusem numer 380, numer 370: od 11,5 $, czas podróży - 1 godzina 40 minut, odlot co 30 minut.

Odległość od Jerozolima - 81 km. Pociągiem: cena wynosi od 10 USD, czas podróży to 2 godziny 10 minut. Autobusem nr 470, numer 446 - od 11 USD, czas podróży - 1 godzina 45 minut, wylot co 30 minut.