Jedna z najciekawszych lokalizacji Izrael jest miastem Ramla. Warto zauważyć, że jest on nietypowy dla tego kraju, odkąd został założony przez Arabów. Miasto ma bogatą historię, co znajduje odzwierciedlenie w zabytkach kultury znajdujących się na jego terytorium, dlatego niezmiennie przyciąga turystów z różnych krajów.

Jedna z najciekawszych lokalizacji Izrael jest miastem Ramla. Warto zauważyć, że jest on nietypowy dla tego kraju, odkąd został założony przez Arabów. Miasto ma bogatą historię, co znajduje odzwierciedlenie w zabytkach kultury znajdujących się na jego terytorium, dlatego niezmiennie przyciąga turystów z różnych krajów.

Ramla - historia

Zasługa w założeniu miasta należy do kalifa Suleimana, a data jego powstania to nadal 716 lat. Władca miał zamiar przenieść do tej osady stolicę Palestyny ​​z innego miasta - Lyddy. W tym celu zbudowano potężną mur obronny i wybudowano minaret o wysokości 27 m.

Nazwa miasta w języku arabskim oznacza "piasek", jest to spowodowane faktem, że osada została zbudowana na wydmach. Ramla jest znana jako najbardziej imponujący projekt budowlany Umayyads, w które zaangażowani byli najlepsi architekci i mistrzowie tego okresu.

Przez całą historię miasto Ramla (Izrael) uważane było za jedno z najbogatszych, było znane jako ogromne centrum handlowe, które powodowało roszczenia różnych władców. Obecnie Ramla jest rozwiniętym miastem przemysłowym i jednym z najbardziej niezwykłych miejsc turystycznych.

Уникальная архитектура Рамлы

Ramla - atrakcje

W mieście Ramla w Izraelu znajduje się wiele starożytnych atrakcji architektonicznych i kulturalnych. Wśród najbardziej niezapomnianych z nich są:

 1. Biała Wieża została zbudowana przez mameluków, historia jej istnienia sięga 1318 roku. Wieża jest jedyną rzeczą, która przetrwała od Białego Meczetu, zbudowanego w czasach dynastii Umajjadów. Według informacji historycznych był on całkowicie wyłożony białym marmurem.
 2. Белая мечеть Рамлы
 3. Katedra , zbudowana przez krzyżowców na cześć św. Jana, została później przekształcona w meczet przez muzułmanów.
 4. Podziemny basen St. Helena , który ma łukowatą formę, wzdłuż której można zrobić ekscytujący spacer łodzią. Data jego budowy sięga 789 r., Została zbudowana za panowania Kalifa Haruna al-Raszida z dynastii Abbasydów. Łuki, o spiczastym kształcie, robią naprawdę niezapomniane wrażenie.
 5. Подземный бассейн святой Елены
 6. Do bardzo niezwykłych przyrodniczych atrakcji miasta zalicza się roślinę, którą nazywa się "snapdragon Sicilian" , jej kwiaty mają biało-żółtą barwę, a jej cechą jest to, że rośnie tylko na starych budynkach. Wśród wszystkich miast izraelskich można go znaleźć tylko w Jerozolima , Jaffa i Ramle . Uważa się, że roślina została dostarczona przez krzyżowców i od tego czasu dekoruje starożytne budowle.
 7. Miasto ma ogromną liczbę minaretów , możesz zrobić wstępne wrażenie oszałamiającej architektury, jeśli spojrzysz na Ramlę (Izrael) na zdjęciu.
 8. Miasto ma słynną fabrykę "Nesher" , która zajmuje ogromne terytorium. W 2006 roku znaleziono w nim wyjątkowe znalezisko: całą serię podziemnych jaskiń, w których znaleziono szczątki przedstawicieli fauny bezkręgowców, nie mają odpowiedników na całej planecie.
 9. Klasztor Franciszkanów , który zawiera światowej sławy wystawę, jest obrazem Tytana o tematyce biblijnej.
 10. Wielu turystów z pewnością chce podziwiać unikatową rzeźbę Shlomo Katza "Venus from Ramla" , gdzie twórca cudem pokazał jedną z głównych atrakcji miasta - Białą Wieżę.
 11. Ramla znana jest jako nieoficjalna stolica Karaimów, aw mieście znajdują się pomniki, takie jak karaimska synagoga , Światowe Centrum Żydostwa Karaimskiego .
 12. Na miejscowym cmentarzu znajduje się grób zwykłego królewskiego regimentu w Worcestershire , który został nazwany Harry Potter, który zmarł w wieku 17 lat. Została również wpisana na listę atrakcji turystycznych.
Могила Гарри Поттера в Рамле Gdzie się zatrzymać?

W mieście Ramla nie ma dużej liczby hoteli, turystów, którzy decydują się na zapoznanie się z jego atrakcjami, możemy polecić możliwości zakwaterowania w okolicznych miejscowościach. Przykłady obejmują następujące hotele:

 1. Hotel Leonardo Boutique Rehovot - położony obok malowniczego parku, wyposażony w komfortowe pokoje ze wszystkimi udogodnieniami, na śniadanie goście są oferowane "w formie bufetu".
 2. Отель Leonardo Boutique Rehovot
 3. Hotel Kfar Maccabiah - z okien przytulnych pokoi roztacza się wspaniały widok na ogród, położony na miejscu. Goście mogą zrelaksować się w salonie biznesowym i odwiedzić klub sportowy, który ma aż 5 basenów i 14 kortów tenisowych. Hotel posiada własną restaurację, która serwuje tradycyjne dania kuchni izraelskiej.
 4. Отель Kfar Maccabiah
 5. Apartamenty Ben Gurion znajdują się tuż obok plaży i oferują komfortowe zakwaterowanie z własnym wyżywieniem.
Апартаменты Ben Gurion Gdzie zjeść?

W miejscowości Ramla znajduje się wiele przytulnych restauracji, w których oferowane są koszerne dania żydowskie lub dania typowe dla kuchni europejskiej. Do najbardziej znanych miejsc należą:

 • restauracja "Humus Khalil" słynie z tego, że gotuje jednego z najlepszych hummusów w Izraelu;
 • Pyszne dania kuchni orientalnej oferowane są przez restaurację Fergana , w której można spróbować kebabów, sams, shurpa, pasty, manty, pilaw;
 • Restauracja Amadeus oferuje szeroki wybór dań kuchni orientalnej i bukarskiej, żydowskie potrawy przygotowywane według dawnych receptur;
 • możesz skosztować pysznej pizzy w pizzerii Pizza Hut .

Miasto Ramla znane jest również z rynku, który jest obowiązkowy dla każdego turysty. Tutaj możesz kupić takie kulinarne przysmaki jak kanapka tunezyjska, turecka burekas, rozeta, labane, sabih, iracka kostka, baklava i knafe.

Jak się tam dostać?

Ramla jest łatwo dostępna z takich dużych miast. Izrael as Tel-Aviv , Lod , Shfela, Rishon LeZion ze względu na fakt, że jedna z głównych autostrad w kraju nr 44 przechodzi przez nią, z tych miast kursują autobusy, innym rozwiązaniem może być wynajęty samochód.