Kfar Sava (drugie imię Kfar Saba) to malownicze miasto w centralnej dzielnicy Izrael . Dosłownie nazwa oznacza "wieś dziadka". Bardziej precyzyjna lokalizacja miasta: południowa część Sharon Valley, około 10 km na północ od Petah tikva i 15 km od Tel Aviv .

Historia miasta

Na długo przed pojawieniem się żydowskiego miasta znajdowało się tu greckie miasto, o czym pisał historyk i dowódca Józef Flawiusz. Już w tym czasie znaleziono ruiny rzymskich budynków, zaledwie 2 km od centrum miasta. Żydzi zdobyli ziemię za pieniądze Barona Rothschilda w 1892 roku. Początkowo były wykorzystywane do celów rolniczych. Winnice, zapusty, cytrusy i plantacje migdałów zostały tutaj rozbite.

Obudowa pierwszych osadników nie różniła się luksusem ani specjalnym komfortem. To były koszary adobe. Dopiero w 1913 roku powstały pierwsze 12 domów, dzięki którym populacja powiększyła się do 3000 osób. 1962 otrzymał status miasta Kfar Safa.

Nowoczesność miejska

Większość plantacji jest zachowana, więc miasto jest bardzo podobne do ogrodu, chociaż istnieje również rozwinięta strefa przemysłowa. Wschodnia granica to gęsto zaludniona dzielnica mieszkaniowa. Miasto jest idealne do życia, ale można tu także spędzić relaksujące wakacje.

To właśnie w Kfar Sava znajduje się jedno z najlepszych centrów medycznych w Izraelu - Meir na Czernikowskiego. Ludzie przyjeżdżają tutaj w celu leczenia chorób onkologicznych, chorób układu mięśniowo-szkieletowego i nerwowego. Kfar Sawa jest również znany z tego, że klub piłkarski Hapoel , który gra w narodowej lidze izraelskiej, ma swoją siedzibę. Możesz oglądać mecze u siebie na stadionie Levita.

Brak specjalnych atrakcji i miejsc do aktywnego spędzania czasu zastępuje zadbane miasto, zielone ogrody i czystość. Spacerując po ulicach miasta w każdej chwili jest możliwe dzięki policji i patrolom, które zachowują porządek. Młode rodziny z dziećmi chętnie przeprowadzają się do miasta, ponieważ poziom wykształcenia jest tutaj bardzo wysoki. Istnieje kilka szkół dla dzieci w każdym wieku.

Кфар-Сава - зеленый ухоженный город

Obecność zielonych kwadratów i ulic obsadzonych kwiatami jest dobrą motywacją do uprawiania sportu. Biorąc przykład od miejscowej ludności, można nie tylko biegać, ale także uczyć się jazdy na rolkach, jeździć na rowerze.

Główną zaletą Kfar Sava jest to, że woda przepływowa to woda źródlana. Pomimo obecności przedsiębiorstw przemysłowych powietrze w mieście jest czyste. Jeśli chcesz zobaczyć morze, to na dostępnej odległości znajdują się kurorty i miasta, takie jak Herzliya , Netanya , Tel Aviv.

Zakupy można wysłać do jednego z centrów handlowych miasta, Oshiland Mall lub Kanion Arim Mall . Ucieczka przed upałem pomoże w obejrzeniu interesującego filmu w kinie. Pierwszy działa nawet w sobotę, to znaczy w sobotę. W centrach handlowych znajduje się kilka interesujących restauracji na wypadek, gdyby goście byli głodni. Lokalizacja Oshiland Mall at - 4 Atir Yeda.

Brak zabytków to więcej niż rekompensata za wydarzenia kulturalne. Różne koncerty odbywają się w Pałacu Kultury, ale jest też małe muzeum archeologiczne w Kfar-Sava. Mieszkańcy traktują historię miasta z szacunkiem, więc zebrali archiwum fotografii z lat przedwojennych, a także wszystko, co można było ocalić z przeszłości.

Klimat tutaj jest łagodny, wilgotność powietrza jest optymalna do oddychania. Często przyjeżdżają do Kfar Sava w lipcu-sierpniu, kiedy "kłujące" meduzy gromadzą się w morzu. Zamiast pływać, turyści spędzają wolny czas w ośrodkach kulturalnych i na boiskach sportowych.

Кфар-Сава идеально подходит для прогулок на свежем воздухе

Hotele w Kfar Sava

Miasto Kfar-Sava jest gotowe zaoferować turystom wybór jednego z kilku komfortowych hoteli, w tym:

  1. Kfar Saba Zobacz apartamenty - pokoje z częścią wypoczynkową, umeblowanym balkonem, bezpłatny parking na miejscu. W pobliżu znajduje się wiele sklepów, restauracji i kawiarni.
  2. Апартаменты Kfar Saba View
  3. Apartamenty Kfar Saba Center - znajdują się pod kilkoma adresami w mieście, dzięki czemu turyści mogą zatrzymać się w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu. Do dyspozycji Gości jest część wypoczynkowa i aneks kuchenny.
  4. Апартаменты комплекса Kfar Saba Center
  5. Apartamenty Holiday Home Raz oferują pokoje ze wspaniałym widokiem na ogród, jadalnię i aneks kuchenny. Na miejscu można grillować, dla którego wydawane są specjalne akcesoria.
Апартаменты Holiday Home Raz

Gdzie zjeść?

W Kfar-Sava podróżni mogą coś przekąsić w jednej z kawiarni lub restauracji, w których serwują dania kuchni izraelskiej i międzynarodowej. Wśród najbardziej znanych z nich można wymienić Benny's Cask Ale Pub i Teva Haochel .

Jak się tam dostać?

Dzięki rozwiniętej sieci transportowej do Kfar Sava można dotrzeć z najbliższych miast, w tym z Herclijji. Udaj się do dowolnego miejsca docelowego Izrael możesz zarówno z dwóch dworców, jak i trzech dworców autobusowych.