Holon jest w centrum Izrael i jest drugim co do wielkości obszarem przemysłowym po Hajfie. To nie jest kurort, ale znany jest z bogatego programu kulturalnego, a także z rozrywkowych i edukacyjnych instytucji dla dzieci. To właśnie tutaj, w mieście Holon, odbywa się corocznie największy karnawał na święto Purim.

Holon - opis

Holon jest w centrum Izrael i jest drugim co do wielkości obszarem przemysłowym po Hajfie. To nie jest kurort, ale znany jest z bogatego programu kulturalnego, a także z rozrywkowych i edukacyjnych instytucji dla dzieci. To właśnie tutaj, w mieście Holon, corocznie odbywa się coroczny festiwal karnawałowy w Purim.

Nazwa miasta oznacza "piasek", ponieważ w tym miejscu przeprowadzono prace budowlane z tego materiału. Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się Holon, wystarczy znaleźć obszar metropolitalny Gush Dan lub najbliższe miasta: Tel Aviv , Bat Yam i Rishon Lezion . Patrząc na Izrael, Holon na mapie, widać, że granice osady graniczą tylko z dwoma miastami, a zachodnie i wschodnie granice to odpowiednio autostrady 44 i 4.

Город Холон на карте

Holon to stosunkowo młode miasto, założone w 1936 roku i otrzymało status miasta w 1950 roku. Przeżył wiele kataklizmów podczas wojny o niepodległość, ale szybko przekształcił się z małej osady w duże centrum przemysłowe, z kolejami i autostradami.

Холон - город со множеством живописных мест

Zabytki miasta

Holon (Izrael) jest idealny do rekreacji, ponieważ istnieje wiele zielonych parków, kin, centrów handlowych i rozrywkowych. Zainteresowani teatrem mogą odwiedzić występy zespołu Beit Yad Le Banim lub posłuchać muzyki klasycznej i współczesnej w salach koncertowych. Aby wyszukać nowe informacje, należy udać się do Muzeum Centralnego Miasta lub Muzeum Sztuki , muzeum dla dzieci .

Музей дизайна

W ramach działalności kulturalnej odwiedzają także Centrum Kultury i Sztuki Steinberg, sale wystawowe i galerie sztuki. Ciekawe jest po prostu wędrować po mieście, bo na całym terytorium są zabawne rzeźby. To i nie tylko przyciąga turystów Holon (Izrael), zdjęcia obok takich cudów zawsze przywożone są z wyprawy turystycznej.

Живописный фонтан в городе Холон

Pogoda w Holon przyczynia się do napływu turystów w lecie, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecność dużego parku wodnego "Yamit-2000". Z jego powodu miasto nazywa się "izraelskim Disneylandem".

Inne atrakcje turystyczne w Holon to:

  • Park "Tel Giborim" ;
  • Парк «Тель-Гиборим»
  • muzeum projektowania ;
  • liczne przejażdżki .

Dzieci i dorośli z nimi cieszą się zwiedzaniem różnych atrakcji, czerpiąc wiele przyjemności. Ale najbardziej niesamowitą radością wśród ludzi jest park wodny w Holon, który zajmuje powierzchnię 60 000 m². Znajduje się w samym centrum miasta, więc nie można go przegapić. Atrakcje przeznaczone są dla dzieci od lat trzech, ale od 2011 roku jest plac zabaw dla młodszych gości. Zajmie to dużo czasu, aby wypróbować wszystkie dwadzieścia zjeżdżalni, odwiedzić kryte i odkryte baseny i odwiedzić Centrum SPA.

Аквапарк в Холоне

Dzieci otrzymują pełną wolność w Muzeum dla Dzieci, gdzie można dotknąć wszystkiego. Biorą także udział we wszystkich zajęciach, stając się częścią ekspozycji. Dzieci bawią się w pewne postacie stworzone przez bajkowych terapeutów i psychologów. Odwiedź Holon, a podczas karnawału weź udział w barwnej imprezie.

Gdzie się zatrzymać?

Holon ma ogromną liczbę hoteli oferujących komfortowe zakwaterowanie, więc wybór powinien być dokonany na podstawie kosztów za pokój i odległość od centrum miasta. Na przykład możesz wyświetlić następujące opcje:

  1. Holyguest Designer Suite Kroki prowadzące na plażę , znajdujące się przy Hovevei Tsiyon St 17, są atrakcyjne, ponieważ znajdują się w pobliżu lotniska Ben Guriona i głównego dworca kolejowego. Hotel oferuje pokoje różnych kategorii, tak aby każdy urlopowicz mógł znaleźć zarówno skromną, jak i luksusową opcję.
  2. Hotel Breeze near Sea oferuje pokoje z widokiem na morze, kuchnię i komfortową część wypoczynkową. Jest to godne uwagi z faktu, że istnieją udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Będąc w poszukiwaniu odpowiedniego hotelu, należy zwrócić uwagę na liczbę gwiazdek. Holon ma 23 hoteli pięciogwiazdkowych i 80 hoteli czterogwiazdkowych. Liczba hoteli z najmniejszą liczbą gwiazdek jest bliska 100.

Restauracje w Holon

W Holon jest coś do jedzenia po wycieczce z przewodnikiem. Na przykład w restauracji "Le Bistro Bar" goście otrzymują smaczne francuskie wypieki, które wypiekane są na oczach gości. Miejsce słynie również z potraw z owoców morza. Podróżni nie będą mogli zrezygnować ze smacznych pierwszych dań, chałwy z cukierni "Caprice" .

Miłośnicy karaoke powinni zatrzymać się w barze karaoke Royalty . Tutaj wnętrze wywołuje spokój i poczucie komfortu we wszystkie dni z wyjątkiem czwartku, ponieważ w czwartek wieczorem w barze odbywa się wieczór karaoke. Ciekawe, że właściciel instytucji podaje napój odważnemu mężczyźnie, który wykonał swoją ulubioną piosenkę.

Koszerne restauracje są również obecne w Holon, podobnie jak kuchnia indyjska i arabska. Są w mieście i rosyjskie restauracje, i tylko mała kawiarnia.

Jak się tam dostać?

Dotarcie do Holonu nie jest trudne, ponieważ dla niego z pobliskich miast ( Tel Aviv , Bat Yam i Rishon-le-Zio) regularnie kursują autobusami.