Turyści, którzy wybrali cel swojej podróży Izrael Uczą się nie tylko tak dużych miast jak Jerozolima czy Tel Awiw, zatrzymują się też w małych osiedlach, do których należy również Hod Ha Szaron.

Hod Ha Sharon - opis

Turyści, którzy wybrali cel swojej podróży Izrael Uczą się nie tylko tak dużych miast jak Jerozolima czy Tel Awiw, zatrzymują się też w małych osiedlach, do których należy również Hod Ha Szaron.

Hod Ha Sharon - opis

Hod Sharon (Izrael) można przypisać do śpiących miast. W tłumaczeniu nazwa miasta oznacza "Piękno Szarona". Infrastruktura jest tu bardzo dobrze rozwinięta, miasto uważane jest za tak komfortowe, jak to tylko możliwe, jest tu wiele sklepów, są hotele, w których można wygodnie znaleźć turystów, restauracje, kina i baseny.

Obszar zajmowany przez miasto jest dość znaczący i wynosi około 2200 hektarów, a populacja sięga 57 tysięcy osób.

Położenie Hod Ha Sharon jest terytorium między miastami Kfar Sava i Petah Tikva , tak duża osada jak Tel Aviv to tylko 18 km. Pomimo braku znaczących atrakcji, Hod-ha Sharon przyciąga turystów swoją piękną przyrodą i możliwością uprawiania turystyki ekologicznej.

Ход-ха-Шарон - живописный пригород Тель-Авива

Hod ha-Sharon - walory turystyczne

Turystów, którzy trafili do Hod Ha Sharon, przyciągają niezwykłe budynki mieszkalne. Nie ma bloków, masywnie budowanych wieżowców, podobnie jak w innych miastach, w większości budynki wyglądają jak małe domki. Daje to miastu wyjątkowy komfort i pewien urok.

Podróżni, którzy uwielbiają podziwiać malownicze widoki , docenią bogactwo zieleni w mieście. Wszystkie rodzaje parków i placów, ogrody zajmują ponad połowę powierzchni miasta. Na szczególną uwagę zasługuje Park Four Seasons , uważany za jeden z najlepszych w całym Izraelu.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego turyści lubią przebywać w Hod-ha Sharon, jest to niezwykle dogodna lokalizacja. Stąd w każdej chwili możesz wyruszyć w podróż do Tel Awiwu, Haifa , Izraelu, idź odpocząć Morze Martwe . Wynika to z rozwiniętej komunikacji komunikacyjnej, od Hod-ha Sharon do innych miast leżą najnowsze autostrady, które są bardzo wygodne i szybkie do osiągnięcia. Dlatego turyści nie mogą zatrzymać się w gorących miastach i wygodnie zatrzymać się w zielonym i przytulnym mieście.

Ход-ха-Шарон поражает обилием зелени

Gdzie się zatrzymać?

W mieście jest wystarczająco dużo hoteli, w których turyści mogą zatrzymać się z niezbędnym komfortem. Wśród nich możesz wymienić:

  1. Hotel butikowy i spa Adva mieści się na najwyższym piętrze popularnego centrum handlowego. W hotelu znajduje się basen, w pobliżu którego znajduje się dobrze wyposażona strefa rekreacyjna. Hotel oferuje również takie udogodnienia, jak spa, gabinet masażu i restauracja.
  2. Бутик и спа-отель Adva
  3. Hotel Villa Lasadot - oferuje gościom komfortowe pokoje, znajduje się taras, kryty basen, jacuzzi.
  4. Отель Villa Lasadot
  5. Resort The Resort znajduje się w zielonej okolicy w parku. Goście mogą wybrać się na spacer po malowniczym ogrodzie lub zrelaksować się na przytulnym tarasie, wziąć udział w masażu, uprawiać sporty na korcie tenisowym, jeździć konno lub łowić ryby.
Отель The Resort

Restauracje w Hod Ha Sharon

Dzięki rozwiniętej infrastrukturze w mieście istnieje wiele restauracji, w których można spróbować żydowskich lub europejskich potraw na każdy gust. Restauracja Gorin , która ma bardzo nietypowe wnętrze, zasługuje na szczególną uwagę, wygląda jak prawdziwa szklarnia, a trawa i rośliny otaczają stoły ze wszystkich stron. Podczas tworzenia potraw przy użyciu pachnących aromatycznych ziół.

Inne słynne restauracje w mieście to: Segev Kitchen Garden , Pasta Mia , Asia Monica , Angelina , Lola i Kuba , Madison , Siesta Bateva , amerykańska restauracja Burgos Burger Bar .

Ресторан огород Горин

Jak się tam dostać?

Od miasta Hod Ha Szaron do innych miast wytyczono szlaki komunikacyjne, do których można łatwo dotrzeć. Główną jest 40-ta autostrada, która łączy miasto z Petah Tikva i Kfar Saba, dzieli Hod-hah Sharon w części zachodniej i wschodniej.Wcześniej ta autostrada była jedyną, z którą wjeżdżała i wyjeżdżała, co nie było zbyt wygodne, dlatego też zbudowano skrzyżowanie z ruchem, dające możliwość podróżowania na inne autostrady. Obecnie w Hod Ha do Sharon można dojechać autostradami z dowolnego miejsca Izrael .

Ponadto, Highway 40, która łączy miasto z Lotnisko Ben Gurion .