Netanya ( Izrael ) - to największy kurort w kraju, położony na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Kiedyś znajdował się tu ośrodek przemysłu diamentowego i rozkwitały sady cytrusowe, ale teraz plaże Netanya przewyższają pozostałe miasta wypoczynkowe Izraela w tym Tel-Aviv . Wśród zalet miasta, turyści zauważają:

 • dobra lokalizacja;
 • dobry klimat;
 • opracowane połączenia komunikacyjne z innymi miastami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie znajduje się Netanya w Izraelu, powinieneś spojrzeć na mapę na północ od Tel Awiwu i na południe od Haifa . Ośrodek rozciągał się wzdłuż morza, więc plaże były bardzo długie.

Historia powstania Netanya

Osada pojawiła się na mapie Izraela 18 lutego 1929 r. Pod auspicjami filantropa Nathana Straussa, który przeznaczył pewną kwotę na jego rozwój. Mieszkańcy Europy Wschodniej, którzy założyli Netanię, zajmowali się rolnictwem.

Netanya, którego populacja liczy ponad 200 tysięcy ludzi, według najnowszych statystyk, jest jednym z największych miast w Izraelu. Jest również nazywany perłą Morza Śródziemnego, ponieważ Netanya jest bardzo piękna. Status osady miejskiej otrzymał w 1948 r., Kiedy liczba ludności wzrosła do 10 tysięcy. Zasadniczo byli to żydowscy uchodźcy, którzy uciekli przed okropnościami Holocaustu. Potem przybyli repatrianci z krajów byłego Związku Radzieckiego. Wakacje na plaży w Netanya stały się popularne w latach 50. XX wieku. Przyciąga Netanię (zdjęcia są najlepszym dowodem), malownicze krajobrazy i morski klimat.

Пляжи Нетании

Pogoda w Netanya i korzyści płynące z rekreacji

Turyści przyjeżdżają i dosłownie zakochują się w mieście ze względu na klimat. Potężne pasmo górskie, bliskość Morza Śródziemnego, zapewniało łagodny i przyjemny klimat subtropikalny. Nie ma wyraźnych granic, kiedy sezon na plaży otwiera się i kończy. W rzeczywistości możesz odpocząć w Netanya w dowolnym momencie.

Najkorzystniejszy okres to kwiecień-maj, wtedy temperatura wody w morzu osiąga 22 ºС. Latem średnia temperatura powietrza wynosi 27-30 ° C. Styczeń to najzimniejszy miesiąc, kiedy termometr spadnie do + 15-18ºС.

Wakacje w Netanya są mało prawdopodobne, aby zostały zepsute przez ciężkie opady, szczególnie w lecie, ponieważ spadają one w miesiącach zimowych. Jednak ci, którzy zamierzają odwiedzić kurort, powinni być przygotowani na gorący, ale bardzo wilgotny klimat.

Нетания - перкрасное место для отдыха

Netanya (Izrael) - Plaże

Długość wszystkich plaż, które rozciągają się z północy na południe, wynosi 13 km. Są interesujące nie tylko wszystkie udogodnienia do pływania i opalania się, ale także wysoki klif nad nimi. Oferuje piękny widok na rozległe wody Morza Śródziemnego.

Wiele osób pyta, gdzie znajduje się Netanya (Izrael), jakiego rodzaju morza są obmywane przez lokalne plaże. Odpowiedzią jest Morze Śródziemne, w ośrodku jest 8 plaż. Każdy z nich wyposażony jest w kabiny do przebierania się, prysznic, leżaki, fontanny z wodą.

Możesz zidentyfikować te cechy plaż Netanya:

 1. Charakterystyczną cechą plaży Poleg jest wygodne podejście do wody. Znajduje się tutaj także stacja ratunkowa, a także restauracja serwująca bardzo smaczne dania i różnorodne kioski. Ci, którzy zmęczą się leżeniem na ciepłym piasku, mogą wypożyczyć łyżki motorowe, łodzie i wózki. Plaża słynie również z nocnych imprez z muzyką i tańcami.
 2. Пляж Полег
 3. Zaletą plaży Argaman jest bezpłatny parking, w przeciwnym razie jest całkowicie identyczny z plażą Poleg. Jest dostępny za pośrednictwem bulwaru Ben Ami.
 4. Пляж Аргаман
 5. Plaża Tsanz specjalnie przeznaczona dla wiernej populacji Netanya. Turyści rzadko tu przyjeżdżają.
 6. Пляж Цанз
 7. Na plaży Amfi znajduje się centrum "Color of blue", w którym można wziąć sprzęt do nurkowania i uzyskać szczegółowe instrukcje.
 8. Пляж Амфи
 9. Kontynuacją ulicy Herzl i Placu Niepodległości jest plaża Herzl . Istnieje również wiele restauracji, plac zabaw.
 10. Пляж Герцель
 11. Młodzi ludzie wolą plażę Onot , gdzie komunikują się, spędzają czas w barze.
 12. Пляж Онот
 13. Główną plażą w Netanya jest plaża Sironit , do której można dostać się od strony morza lub specjalnej szybkiej windy. Rozrywka tutaj jest obecna w pełnych i zróżnicowanych ilościach.
Пляж Сиронит

Netanya - atrakcje

Ośrodek słynie nie tylko z plaż, ale także z zabytków architektury. Wiele z nich jest napisanych w przewodniku turystycznym, ale prawdziwa Netania (Izrael), której zdjęcie próbuje każdy turysta, jest jeszcze piękniejsza. Podróżni docenią zarówno zabytki architektury, jak i naturalne piękno.

Jeden z głównych atrakcje to pałac na rafie - ruiny wspaniałej budowli znajdującej się w parku w Cezarei . Są one przypomnieniem Izraela w okresie bizantyjskim. Warto odwiedzić drugą część parku, gdzie znajduje się plac bizantyjski , starożytny amfiteatr Heroda , system dawnych ulic i kąpiel .

Дворец на рифе в Кейсарии

W kurorcie są nowoczesne atrakcje. Na przykład muzeum "Beit Hagdudim" , "Pninat Shivtey Israel" , muzea archeologii i przyrody , sztuki . Lista atrakcji, które trzeba zobaczyć, powinna zawierać:

Музей Бейт Хагдудим
 • lokalne muzeum historii ;
 • twierdza Um-Khaled ;
 • wyjątkowa farma papug w Kfar Hes .

Warto spędzić czas i zwiedzić Galerię Miejską, Jemeńskie Centrum Folklorystyczne. Możesz odświeżyć się po spacerze i ukryć przed gorącym słońcem w parku wodnym Shfaim , gdzie znajduje się nie tylko część wodna, ale także parking i kompleks paintballowy.

Водный парк Шфаим

Rajskim miejscem na ziemi jest park "Utopia" , położony na 4 hektarach ziemi. Tutaj rosną storczyki, różne rośliny tropikalne. Ciekawe jest patrzeć na fontannę muzyczną, otoczoną wzgórzami. Dzieci powinny zostać zabrane do mini-zoo, aby zobaczyły egzotyczne zwierzęta.

Огромнейший парк Утопия

Hotele w Netanya

Możesz pozostać w mieście oraz w hotelach i apartamentach. Każdy wybiera zakwaterowanie zgodnie z osobistymi preferencjami i finansami. Pokoje każdego hotelu są w pełni zgodne z europejskimi standardami. W nich turyści znajdą klimatyzację, balkony z widokiem na morze i cały niezbędny sprzęt. Istnieje również parking strzeżony, internet bezprzewodowy. Do najbardziej znanych hoteli w Netanya należą:

Отели Нетании
 1. Pięciogwiazdkowy hotel Island Suites oferuje luksusowe pokoje i morze usług. Do dyspozycji gości jest klub fitness, basen, restauracja, w pobliżu znajduje się plaża Sironit.
 2. Отель Island Suites
 3. Istnieją bardziej ekonomiczne opcje - Metropol Grand i Residence Beach . Te hotele są tylko trzygwiazdkowe, ale obsługa tutaj jest równie dobra. Plaże znajdują się w pobliżu, aby do nich dotrzeć, nie trzeba rezerwować taksówek ani szukać transportu publicznego.
Отель Metropol GrandОтель Residence Beach

Restauracje Netanya

W mieście można znaleźć dowolną kuchnię, od tradycyjnej żydowskiej po pizzę. Jeśli interesuje Cię tylko mięso i grill, powinieneś odwiedzić restauracje Alabama lub Rubenstein , a ponadto serwują dania bezglutenowe.

Fani azjatyckiej kuchni powinni zatrzymać się w restauracji Mojo AsianBar , a fani pizzy w Pizza Hut , restauracji serwującej koszerne jedzenie, to Cofix . W Netanya znajdują się również restauracje serwujące dania kuchni francuskiej, gruzińskiej i marokańskiej.

Zakupy w Netanya

Na zakupy w mieście powstają wszystkie warunki - można pójść na pamiątki, odwiedzić rosyjskie szeregi lub przejść się po centralnym rynku. Istnieją dwa specjalne obszary handlowe - Kiryat Sapir i Poleg , gdzie odbywają się wielkie wyprzedaże.

Dla kobiet najpopularniejszymi produktami są kremy i kosmetyki na bazie błota, soli Morza Martwego. Mężczyźni mogą patrzeć na biżuterię ze złota, która w Netanii jest niedroga, ale będzie wspaniałym prezentem dla twojej ukochanej, matki, siostry lub po prostu przyjaciela. Najważniejsze jest to, że towarzyszy im certyfikat, w obecności którego nie trzeba płacić cła na lotnisku.

Шоппинг в Нетании Jak dostać się do miasta?

Nie ma nic prostszego niż przyjazd do ośrodka z najbliższych miast - Tel Aviv lub Haifa . Miasto Netanya znajduje się zaledwie 53 i 56 km od nich. Zainteresowany lotniskiem, Netanya ( Izrael ) jest tylko 31 km od terminalu Sde DOV i około 44 od międzynarodowego Lotnisko Ben Gurion . Samo lotnisko mogło powstać, gdyby nie było zaciekłego oporu właścicieli mieszkań w obszarze planowanego rozwoju, więc pomysł musiał zostać porzucony.

Kolejnym, nie mniej popularnym sposobem jest przejazd samochodem na autostradzie krajowej nr 2 lub nr 4. Turyści przyjeżdżają na dworzec autobusowy w Netanya, skąd można również kupić bilet do dowolnej części kraju.