Związek Yehuda-Monossona powstał niedawno w centralnej części Izrael . W 2003 roku doszło do fuzji miasta Yehud z pobliską osadą Neve Monosson. W tym samym czasie osada pozostawiła prawo do autonomii, a nawet ma własną administrację. Chociaż to miasto ma niewielką liczbę mieszkańców, około 29 tysięcy osób, ale znajduje się kilka kilometrów od wybrzeża Morza Śródziemnego. Tutaj możesz znaleźć niedrogie zakwaterowanie i cieszyć się spokojnym, relaksującym wypoczynkiem.

Йехуд-Моноссон - небольшой израильский городок

Yehud-Monosson - opis

Głównie w mieście mieszkają imigranci z Turcji, Polski i emigrantów z krajów WNP. Wielu mieszkańców rozumie język rosyjski i może go mówić, więc nie będzie problemów ze znalezieniem mieszkania i zakupów.

Cała infrastruktura koncentruje się w centrum miasta. Są sklepy, kawiarnie i restauracje w różnych kierunkach. Miasto ma również strefę przemysłową, w której znajdują się zakłady produkcyjne, w tym obiekt lotniczy.

Архитектура в Йехуд-Моноссон

Zabytki miasta

Na terenie miasta znajdują się miejsca, w których prowadzone są wykopaliska archeologiczne, udowodniono, że pod ziemią ukryta jest starożytna osada o wysokim standardzie życia. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z drugiego tysiąclecia pne, kiedy to podbili izraelskie plemiona Kanaanu. Wówczas utworzyło się tu plemię, jednak jak długo istniało tutaj i dokąd się udawało, pozostaje niezrozumiałe.

Główną atrakcją miasta jest muzeum archeologiczne , w którym znajdują się wszystkie starożytne wykopaliska, które mają co najmniej 2000 lat. Zasadniczo wszystkie eksponaty są lokalne, ale są rzeczy przywiezione z pobliskich obszarów Izraela.

Niedawno wybudowano nową synagogę dla Żydów w Yehud-Monosson, która od razu została uwielbiana przez mieszkańców. Kiedy modlitwy nie są przeprowadzane w synagodze, zwykły turysta może odwiedzić to miejsce. W niedalekiej przyszłości miasto planuje budowę kaplicy prawosławnej, ponieważ większość mieszkańców należy do prawosławnego chrześcijaństwa.

Молодой город Йехуд-Моноссон

Gdzie się zatrzymać w Yehud-Monosson?

Dla komfortowego pobytu i zakwaterowania, turystom oferuje się kilka hoteli. Jednym z nich jest hotel Avia , w którym na sąsiednim terenie znajduje się wspaniały ogród z bujną roślinnością egzotyczną. Jest sala bankietowa i, jeśli chcesz, możesz skorzystać z tej usługi. Hotel dysponuje własną restauracją serwującą dania kuchni międzynarodowej, a także możliwością spróbowania różnych przysmaków. Pod względem stosunku ceny do jakości ten hotel Avia jest najlepszy w mieście, ponieważ zapewnia wiele usług za niewielkie pieniądze.

Inna opcja komfortowego pobytu - House Rose . Oferuje podróżnym wygodne domy z własnymi tarasami i łazienkami. Istnieją inne hotele, które różnią się poziomem usług, mogą wybrać rodzaj żywności: po prostu śniadanie lub obiad lub pełnoetatowe posiłki.

Gdzie zjeść w Yehud-Monossone?

W mieście działa kilka restauracji, które w menu mają tradycyjne żydowskie potrawy: marchewkę, matzo, dynię z gotowanym mięsem. Restauracja Chooka jest w stanie zaspokoić różne kaprysy smakowe, oferuje kuchnię żydowską, europejską i rosyjską.

Jak się tam dostać?

Możesz dojechać do Yehud-Monosson Tel Aviv za 15 minut. Nie ma problemów z tym, do czego dotrzeć, ponieważ przez cały czas są autobusy na tej trasie. W miejscowości Yehud-Monosson można wyruszyć w rejs na Morze Śródziemne, które znajduje się w odległości 15 km. Jeśli chcesz wybrać medyczną plażę na Morze Martwe , wtedy droga potrwa nieco ponad godzinę.