Wielu turystów wybiera się do bogatych krajów na zakupy. Tel-Aviv Jest miastem, które można bezpiecznie nazwać najlepszym miejscem na różnorodne zakupy na Bliskim Wschodzie. Tutaj możesz odwiedzić tradycyjne rynki lokalne lub znaleźć się w wielopiętrowych kompleksach handlowych.

Wielu turystów wybiera się do bogatych krajów na zakupy. Tel-Aviv Jest miastem, które można bezpiecznie nazwać najlepszym miejscem na różnorodne zakupy na Bliskim Wschodzie. Tutaj możesz odwiedzić tradycyjne rynki lokalne lub znaleźć się w wielopiętrowych kompleksach handlowych.

Na centralnych ulicach można znaleźć markowe sklepy, w których można zobaczyć ubrania światowych marek lub przejść do sklepów tematycznych, które specjalizują się w produktach należących do określonej kategorii. Zakupy w Tel Awiwie są na wysokim poziomie - od centrów handlowych po zwykłe pchle targi, gdzie można znaleźć towary zgodnie z ich preferencjami.

Co kupić w Tel Awiwie na rynkach?

Aby kupić oryginalne pamiątki w Tel Awiwie, turyści mogą odwiedzić wiele miejsc, w których są sprzedawane:

 1. Na początek trzeba udać się na lokalne targi, gdzie można zdobyć pamiątkę, mogą to być religijne breloczki, etniczne artykuły rękodzielnicze i wiele innych rzeczy, które są odzwierciedleniem izraelskiej kultury. A co najważniejsze na rynkach można doświadczyć pewnej atmosfery lokalnego koloru. Tutaj możesz zrozumieć, na czym opiera się życie mieszkańców.
 2. W Tel Awiwie znajduje się ulica taka jak Nahalat Binyamin , w której musisz udać się na lokalną sztukę i rzemiosło, a także kupić coś na pamiątkę. To bardzo jasny rynek, który przyciąga gości nie tylko ręcznie robione produkty, ale także lokalne pokazy uliczne. Znajduje się na otwartym powietrzu i działa tylko dwa razy w tygodniu. Aby pozostawić na pamiątkę jego podróży oryginalny ręcznie wykonany artykuł, koniecznie trzeba znaleźć się na Nahalat Binyaminie.
 3. Улица Нахалат Биньямин
 4. Obowiązkowym miejscem odwiedzania turystów jest rynek Carmel . Znajduje się w pobliżu Nahalat Binyamin, więc zakupy w tej okolicy mogą zająć dużo czasu. Rynek w Carmel słynie z rozsądnych cen. To miejsce, w którym sprzedaje się fajne koszulki i inne ubrania, a także różne akcesoria. Ponadto Izrael słynie z biżuterii, a na tym rynku można kupić prawdziwe arcydzieła po niskich cenach. W Carmel można kupić i produkty spożywcze, tutaj najświeższe owoce i produkty piekarnicze, a można skosztować najbardziej pysznego słonego sera i soczystych arbuzów.
 5. Рынок Кармель
 6. Istnieje również rynek Levin w Tel Awiwie, który specjalizuje się w sprzedaży orientalnych przypraw. Oferowane są tu również różne odmiany orzechów, nasion i suszonych owoców. Wokół rynku znajdują się stoły, w których przygotowywana jest lokalna żywność, którą można kupić za niewielkie pieniądze.
 7. Zakupy w Tel Awiwie można nazwać "niedokończone", jeśli nie odwiedzasz pchlich targów . W mieście istnieją dwa takie rynki: jeden znajduje się w Starej Jaffie, a drugi znajduje się w obszarze centrum handlowego Dizengoff , a mianowicie pod mostem. Wszystko tu się sprzedaje, dzięki temu, że można się targować, nawet najdroższa rzecz można kupić tanio. Jest wiele odrapanych ubrań, butów, antyków i innych bibelotów. Można jednak znaleźć całkiem dobre rzeczy, takie jak stare sukienki, dekoracje i meble w stylu art deco. Rynek w Starej Jaffie powinien zostać wysłany w piątek, ale rynek pod mostem można zwiedzać we wtorek po południu lub w piątek rano.

Co możesz kupić w Tel Awiwie?

W Tel Awiwie można znaleźć się w całej dzielnicy handlowej, gdzie prywatne sklepy stoją obok siebie. Nawet w niepozornym sklepie mogą być prawdziwe arcydzieła, tutaj sprzedają izraelskie kosmetyki wykonane własnymi rękami. Możesz wyznaczyć takie znane kwartały:

 1. Jeden z nich znajduje się na stacji kolejowej i nazywa się Hatachan . Tutaj możesz nie tylko przeżyć, ale także być w miejscu rozrywki, ponieważ w pobliżu jest plaża Alma. Wszystkie budynki w tym kwartale są pomalowane w pastelowe kolory, aw okresie letnim przyjeżdża tu cyrk i organizuje spektakl, który można zwiedzać całkowicie za darmo.
 2. Dzielnica Dizengoff jest również miejscem zakupów, ale specjalizuje się w sprzedaży modnych ubrań. Istnieją kolekcje projektantów z Izraela i zagranicy, Gideon Oberson, Naama Bezalel i Sasson Kedem należą do najbardziej znanych projektantów.
 3. Bardzo popularne zakupy wśród turystów na ulicy Shenkin . Jest to dobre miejsce do zakupu modnych ubrań i nie tylko, w weekendy nie ma sposobu, aby przejść, ponieważ w tym obszarze można usiąść w kawiarni lub restauracji i spróbować tradycyjnych potraw.
Что привезти из Тель-Авива?

Co zabrać z Tel Avivu - centra handlowe

Jeśli wolisz robić zakupy pod dachem, a mianowicie w centrach handlowych, to w Tel Awiwie jest mnóstwo miejsc, w których łatwo możesz rozwiązać problem tego, co możesz przynieść ze Tel-Aviv . Ogromne budynki tutaj nazywane są kanionami, wśród nich można zauważyć:

 1. Centrum handlowe "Azrieli" , którego piętra pełne są sklepów znanych marek, takich jak H & M i Topshop. Każdy turysta może odwiedzić budynek i znaleźć rzeczy, ze względu na swoje możliwości finansowe.
 2. Торговый центр Азриэли
 3. Najstarszym centrum handlowym w Tel Awiwie jest Dizengoff , gdzie wiele izraelskich marek reprezentuje swoje produkty. W Dizengoff możesz wybrać izraelskie kosmetyki lub mydło i sól z morza martwego.
 4. Торговый центр Дизенгоф
 5. W przypadku drogich ekskluzywnych towarów możesz udać się do centrów handlowych "Ramat Aviv" i "Gan-ha-Ir" . W pierwszym centrum handlowym znajdują się takie marki jak Kookai, Bebe, Zara, Tommy Hilfiger i Timberland. W drugim kanionie możesz wybrać takie marki: Escada, Max Mara, Paul i Shark.

Główną cechą wszystkich centrów handlowych jest to, że nie mogą obejść się bez biżuterii. Codziennie sklepy są otwarte, z wyjątkiem sobót i świąt, chociaż można znaleźć butiki, w których właściciele pozwalają na sprzedaż i święta. Sprzedaż w Tel Awiwie często można znaleźć, szczególnie w miesiącach wiosennych przed świętem Pesach, a jesienią przed świętem Sukot. Pod koniec każdego sezonu mamy do czynienia z ogromną sprzedażą, gdzie można kupić towary po obniżonej cenie o połowę.