Tel Awiw, drugie co do wielkości miasto w Izrael , przyciąga turystów jaskrawymi kontrastami. Tutaj nowoczesne bloki z wieżowcami sąsiadują z wąskimi nadmorskimi ulicami, a obok centrów handlowych są "pchle targi". Tel Awiw (Izrael) to ciepłe miasto nie tylko ze względu na klimat, ale także serdeczność mieszkańców, którzy są gotowi pomóc w różnych sytuacjach.

Historia Tel Awiwu

Miasto powstało na przedmieściu sąsiedniej osady Jaffa na początku XX wieku. Potem zaczęli przybywać repatrianci z innych krajów, a Tel Awiw stopniowo się powiększał. Ekspansja nastąpiła do tego stopnia, że ​​Tel Aviv wchłonął miasto Jaffa, które w chwili obecnej jest uważane za najstarszy kwartał.

Mieszkańcy stworzyli miasto Tel Aviv dosłownie z piasku i kamieni, kierując się wyłącznie wiarą w świetlaną przyszłość, która nie pozostawia ich do dnia dzisiejszego. Jest to stosunkowo młode miasto (nieco ponad wiek), ale tutaj już istnieją jego tradycje i niezapomniane miejsca, które każdy odwiedzający chętnie odwiedza.

Odpoczynek w Tel Awiwie

Miasto nazywa się "młodzieżową stolicą" Izraela nie przez przypadek. Oto najlepsze muzea, galerie sztuki i teatry. Otoczone jest szerokimi plażami o złotym piasku, a setki barów i restauracji nie zamykają się aż do rana, nawet w szczycie tygodnia pracy.

Szczególną atmosferę tworzą bulwary pod cienistymi drzewami, przestronne zielone parki i nasyp. Ale nie mniej uroczy jest kwartał domów w stylu Bauhaus, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rozrywka w Tel Awiwie jest wystarczająca dla wszystkich, od relaksujących wakacji na plaży i kończących się wizytą w historycznych i architektonicznych atrakcjach. Jeśli dzielisz rozrywkę według pory roku, to na lato nadszedł następujący czas:

 • zakupy w centrach handlowych;
 • siedząc na werandzie przytulnych kafejek;
 • kąpiel w Morzu Śródziemnym.

Pogoda w Tel Awiwie stwarza wszystkie warunki do komfortowego pobytu. Możesz odwiedzić miasto o każdej porze roku, ponieważ tutaj sezon wakacyjny nie kończy się w danym miesiącu. Należy jednak pamiętać, że latem w Tel Awiwie nie można znieść upału, dlatego okres od lipca do końca sierpnia nie odpowiada tym, którzy nie tolerują upałów, ale we wrześniu zaczyna się aksamitna pora.

Jesień to idealny czas na odpoczynek, ponieważ tace na rynku są pełne owoców i warzyw, a ciepło znacznie się zmniejsza. Z całego zakresu, powinieneś spróbować loquat.

Wiosna jest bardziej odpowiednia na romantyczne wycieczki lub wesele. Od kwietnia do maja będziesz mógł zwiedzać miasto i wszystkie zabytki. Nie jest konieczne zniżki na wycieczki, spacery po kwitnących ogrodach i parkach.

Dla całego Izraela, w tym dla Tel Awiwu, turystyka jest niezwykle ważna, dlatego dla podróżnych tworzone są wszystkie warunki do komfortowego wypoczynku. Miasto może bezpiecznie poruszać się w dzień iw nocy, oprócz tego, że poza miejscami do spania.

Tel Awiw-Plaże

Plaże są wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz, jest tylko jeden, ale. Powinieneś wiedzieć jedną rzecz, przybyć do Tel Awiwu - morze jest czasami niebezpieczne dla pływaków, meduzy, które się w nim znajdują, mogą zepsuć resztę.

W mieście znajdują się jedne z najlepszych plaż nie tylko kraju, ale całego świata. Mają czysty piasek i czyste wybrzeże Morza Śródziemnego. Aby uzyskać pełny obraz miasta, musisz odwiedzić przynajmniej kilka plaż. Wśród nich są następujące:

 1. Stosunkowo nowa plaża znajduje się w starej dzielnicy Jaffa. Nazywa się Adjami Beach , ma funkcję - kamienny łuk wzdłuż wybrzeża i nowy budynek Centrum Pokoju.
 2. Пляж Adjami Beach
 3. Kolejna plaża - Alma , osiadł także w Starej Jaffie. Południowa część plaży ma wąski pas, który do dziś pozostaje dziki. Tu nie ma falochronów, często przyjeżdżają surferzy.
 4. Пляж Alma
 5. Inna wersja wakacji na plaży - Banana Beach , znajduje się w pobliżu rynku Carmel.
 6. Пляж Banana Beach
 7. Niedaleko od Banana Beach jest Yerushalaim Beach , jest bardzo podobny do centralnej plaży, gdzie można zobaczyć wiele rodzin z dziećmi.
 8. Пляж Yerushalaim Beach
 9. Plaża Bograshov & Frishman to połączenie dwóch plaż, więc ma wspaniałe wybrzeże. Infrastruktura jest tutaj bardzo rozwinięta.
 10. Na wakacje sportowe, przejdź do Gordon Beach . Tutaj można nie tylko odwiedzić wiele miejsc bezpośrednio na plaży, ale także być w zamkniętym kompleksie Gordon, gdzie znajduje się siłownia i basen z rekrutowaną wodą morską.
Пляж Gordon Beach

Tel-Aviv w zimie

W miesiącach zimowych Tel Awiw staje się ostoją dla tych, którzy są zmęczeni mrozem i śniegiem. Temperatura powietrza rzadko przekracza + 20 ° C, a ceny biletów są znacznie niższe. Jedyną wadą jest brak możliwości zakupu na morzu.

Jeśli jest to wykluczone, nadal jest dużo rozrywki, na przykład chodzenie do teatrów, obiady w drogich restauracjach. Tel Awiw zimą przyciąga turystów z nieobecnością noworocznego gwaru, turystycznego zgiełku. Podczas ferii zimowych lista rozrywek nie zmienia się, ale może obejmować spacery wzdłuż nabrzeża, wycieczki rowerowe i zwiedzanie muzeów.

Tel-Aviv - port

Na północy miasta znajduje się jedno z najbardziej popularnych miejsc w Tel Awiwie - stary port . Teraz ten obszar jest rajem restauracji, sklepów i znanych miejsc imprezowych. Oto słynny i największy klub TLV, odwiedzający który, możesz dowiedzieć się, co to jest noc w Tel Awiwie.

Port jest interesujący z wąskimi uliczkami i nasypem, który jest wyłożony drzewem, co sprawia, że ​​wydaje się, jakbyś przechadzał się po pokładzie statku. Zwiedzając Tel Awiw, zdjęcie tych miejsc zajmuje szczególne miejsce w albumie, ponieważ istnieje wiele interesujących zabytków architektury.

Тель-Авив – порт

Atrakcje w Tel Awiwie

Tel Awiw jest niesamowitym miastem, które w cudowny sposób łączy starożytną architekturę, nowoczesne budynki i naturalne piękno. Wśród najbardziej zapadających w pamięć zabytków miasta, które nie pozostawi żadnego obojętnego turysty, można zauważyć, że:

 1. Stara część miasta - dzielnica Jaffa, odwiedzająca ją, pozwala podziwiać imponującą panoramę miasta i widok na zatokę Jaffa.
 2. Квартал Яффо
 3. Galeria Frank Meisler , która prezentuje arcydzieła ze złota i srebra.
 4. Галерея Франка Мейслера
 5. Park Yarkon - zawiera ogród botaniczny, ogród z kamieni w japońskim stylu, miasteczko dziecięce, ptasie zakątki "Tsapari".
 6. Парк Яркон
 7. Park "Safari" - to największa i najbardziej różnorodna kolekcja zwierząt.
 8. Парк «Сафари»
 9. "Luna Park" , który prezentuje wszystkie atrakcje.
 10. Луна-парк
 11. Park "Mini Israel" , podzielony na 6 sektorów, z których każdy reprezentuje pewien obszar Tel Awiwu.
 12. Парк «Мини-Израиль»
 13. Park Rothschilda jest próbką elitarnego i zadbanego terytorium, na którym znajduje się krypta pary Rothschildów.
 14. Unikalny park narodowy "Caesarea" , w którym obiekty archeologiczne znajdują się na głębokości morza.
 15. Парк «Кейсария»
 16. Centrum Azrieli , składające się z trzech drapaczy chmur (okrągłych, prostokątnych i trójkątnych), obejmuje najwyższą wieżę w mieście.
 17. The Pagoda House , zbudowany w 1925 roku, w którym mieszały się różne style architektoniczne.
 18. Дом-пагода
 19. Brama Wiary w starej części miasta, stworzona ze szlachetnego kamienia galilejskiego i ozdobiona rzeźbiarskimi obrazami.
 20. Fontanna "Znaki Zodiaku" , która jest związana ze znakiem do wyrażenia życzeń.

Muzea w Tel Awiwie

Tel-Aviv jest pełen wszelkiego rodzaju eksponatów, które koncentrują się w różnych muzeach. Szczególnie warte odwiedzenia jest Stara Jaffa, gdzie każdy krok to muzeum. Można zauważyć:

 1. Muzeum Ilana Gur .
 2. Dom-muzeum Byalik .
 3. Дом-музей Бялика
 4. Muzeum Projektowania .
 5. Музей дизайна
 6. Muzeum Sztuki Tel Awiwu .
 7. Muzeum Eretz-Israel .
 8. Музей Эрец-Исраэль
 9. Muzeum żydowskiej diaspory w Tel Awiwie .
 10. Muzeum Diamentów .
Музей бриллиантов

Hotele w Tel Awiwie

Wielu turystów decyduje się na pobyt w Tel Awiwie i zastanawia się, który z wielu hotele wybierz. Znalezienie odpowiedniej opcji nie będzie trudne, ponieważ hotele są w każdym portfelu, oferują szereg usług i inny poziom komfortu:

 1. Hotele pięciogwiazdkowe można opisać jako hotele w Tel Awiwie z prywatną plażą oraz maksymalną listę udogodnień i usług świadczonych na najwyższym poziomie: hotel Crowne Plaza Tel Awiw , hotel Royal Beach Tel Awiw przez hotel Isrotel Exclusive Collection , hotel Sheraton Tel Aviv , hotel Carlton .
 2. Czterogwiazdkowe hotele mogą być wyznaczone jako hotele w centrum Tel Awiwu, blisko plaży, zbudowane są niemal nad brzegiem morza: hotel Isrotel Tower, hotel Prima Tel Aviv, hotel Shalom & Relax .
 3. Dla turystów, którzy chcą znaleźć bardziej przystępną opcję, hotele Tel Awiw są dostępne, niedrogie w porównaniu do hoteli o najwyższej kategorii gwiazdek. Wśród nich można zauważyć następujące opcje: hotel butikowy Dizengoff Avenue , hotel Arbel Suites , hotel Gilgal , hotel Maxim .
 4. Dla turystów, którzy szukają opcji budżetowej, wybór hoteli dwugwiazdkowych. W nich zakres usług nie jest tak szeroki, jak w hotelach najwyższej kategorii, ale wszystkie niezbędne udogodnienia są oferowane za umiarkowaną opłatą. Możesz wybrać takie opcje zakwaterowania: Hotel Sea Side , Sun City Hotel , Miami Hotel .
Отели Тель-Авива

Restauracje w Tel Awiwie

Jedzenie - to osobny temat, ponieważ aby przejść przez wszystkie kafeterie, restauracje, potrzebna będzie mapa Tel Awiwu. Czego turyści nie są gotowi, są to ogromne porcje. Są restauracje dla smakoszy, a także więcej miejsc budżetowych i sklepów ulicznych.

Na przykład, jeśli turyści mają ograniczone finanse, warto odwiedzić takie miejsca, jak Pasta Basta , Falafel Hakosem . Możesz skosztować izraelskich smażonych jaj i shakshuku w nieco droższym lokalu - Dr Shakshuka , który znajduje się w starej dzielnicy Jaffy. Drogie restauracje w Tel Awiwie to: Mashya , Night Kitchen , Café Noir .

Карта Тель-Авива

Rynki Tel-Aviv

Odwiedzając targi w Tel Awiwie, możesz cieszyć się lokalnym smakiem, oferta zachwyci różnorodnymi krajowymi produktami i nieopisanymi pamiątkami. Takie dobrze znane rynki można odnotować:

 1. Najbardziej znanym rynkiem jest Carmel , jest naprawdę ogromny i obejmuje obszar kilku ulic. Możesz tu kupić wszystko, a ceny są znacznie niższe niż w supermarkecie. We wtorek i piątek można przyjść na pamiątki i prezenty, aw sobotę rynek jest zamknięty.
 2. Рынок Кармель
 3. Kolejny rynek znajduje się w porcie Tel Aviv , działa na panelach słonecznych. Tutaj możesz kupić pyszne jedzenie, które jest wykonane ze świeżych składników. Zasadniczo rynek jest sprzedawany przez lokalnych rolników, którzy są pewni swoich produktów. Ponadto możesz spróbować mocnych trunków i różnorodnych ciast.
 4. W północnej części Tel Awiwu znajduje się rynek Shuk Tsafon , ma olbrzymi obszar i kontuary ze świeżymi owocami i warzywami. Tutaj możesz nie tylko kupić jedzenie, ale także zjeść obiad w restauracji.
 5. Rynek Saron znajduje się w budynku, a nie na otwartym powietrzu. Jest tu wiele stoisk, z których każdy sprzedaje swoją kategorię produktów. Również na rynku istnieje tradycyjny podział: produkty koszerne i niekoszerne. Ceny są do przyjęcia nawet dla biednego turysty.
 6. Do tanich ubrań i akcesoriów możesz wejść na rynek Bezalel . Istnieje wiele kategorii towarów, jeden model może mieć wiele kolorów i stylów.
 7. Рынок Бецалель
 8. W Tel Awiwie znajduje się pchli targ , znajduje się w Jaffie. Każdy turysta chce tu dotrzeć, ponieważ tutaj można znaleźć wyjątkowe i rzadkie rzeczy po bardzo niskich cenach. Z handlowcami można targować się i kupować coś w stylu vintage za pensa.

Zakupy w Tel Awiwie

Zakupy w Tel Awiwie jest na najwyższym poziomie - aby znaleźć towary zgodnie ze swoimi preferencjami, może znajdować się w różnych miejscach: od centrów handlowych po zwykłe pchle targi. Możesz kupić pamiątki, odzyskując do jednego z tych miejsc:

 1. Lokalne rynki , na których można kupić rodzaj pamiątki, mogą to być religijne breloczki, etniczne rękodzieło i wiele innych rzeczy. Wśród nich można wymienić: rynek położony na ulicy Nahalat Binyamin , Carmel, rynek Levin .
 2. Całe sklepy , w których sprzedają izraelskie kosmetyki, biżuterię, wszelkiego rodzaju pamiątki. Na przykład jest to kwartał, który znajduje się na stacji kolejowej i ma nazwę Hatachan, dzielnica Dizengoff.
 3. Jeśli lubisz zakupy pod dachem, możesz odwiedzić centra handlowe zlokalizowane w ogromnych budynkach, które tutaj nazywają się kanionami. Mogą kupować ekskluzywne produkty wytwarzane przez znane marki handlowe. Na przykład takie centra handlowe jak Azrieli, Dizengoff, Ramat Aviv i Gan-ha-Ir .
Центр Азриэли

Tel Awiw - bezpieczeństwo

Tel Awiw jest uważany za jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie, lokalna policja regularnie wykonuje usługę utrzymania porządku w mieście. Ale wszyscy turyści, którzy przyjeżdżają do Tel Awiwu, powinni przestrzegać pewnych środków ostrożności, które są następujące:

 1. Nie trzeba fotografować na tle budynków, tak czy inaczej związanych ze sferą wojskową, a także lotnisk, dworców kolejowych. Wynika to z napiętych stosunków arabsko-izraelskich. Poza faktami związanymi z fotografowaniem, usługa "Shabak" jest uważnie monitorowana, co może nawet zatrzymać osoby, których działania wzbudzają podejrzenia.
 2. W żadnym wypadku nie należy dotykać torby, które pozostały bez opieki na ulicach Tel Awiwu, jest to spowodowane groźbą potworności. Z tego samego powodu policja może zatrzymać każdego przechodnia na ulicy lub gościu w centrum handlowym, ludzi przebywających na dworcach i dworcach autobusowych, w celu sprawdzenia dokumentów i zawartości torby, więc zawsze trzeba mieć przy sobie paszport.
 3. W Izrael Tradycje religijne są bardzo szanowane, więc turyści, którzy wybierają się na wycieczki do synagog, muszą zakryć swoje nogi i ramiona.
 4. Plaże Tel Awiwu, pomimo wysokiego poziomu komfortu, wyróżniają się obecnością silnego prądu morskiego. Wychodząc z tego, należy zwrócić uwagę na obecność służby ratowniczej na plaży i dokonać wyboru miejsca odpoczynku, biorąc pod uwagę ten wskaźnik.
 5. Jeśli jednak policja zatrzymała fakt zatrzymania, warto wiedzieć, że czas ograniczenia wolności nie powinien przekraczać 20 minut. Aby chronić swoje prawa, turysta ma prawo wystąpić do sądu o nielegalne działania policji.
Тель-Авив – безопасность

Lotnisko Tel Aviv

W Tel Awiwie można łatwo uzyskać z dowolnego miejsca na świecie, dzięki temu, że ma największą międzynarodową lotnisko . Został nazwany na cześć pierwszego premiera, Dawida Ben-Guriona, datą jego założenia jest rok 1936, zasługa w jego edukacji należy do władz brytyjskich.

Na lotnisku w Tel Awiwie działają główne linie lotnicze Izrael : "El Al" (przewoźnik lotniczy kraju), Arkia Israel Airlines, Israir. Rocznie liczba osób obsługiwanych na lotnisku to około 15 milionów osób.

Lotnisko Ben-Gurion jest wyposażone w trzy pasy startowe z pokryciem asfaltowym, ich długość wynosi 3112 m, 2780 mi 4280 m. Istnieje kilka terminali operacyjnych wyposażonych w najnowsze nowoczesne wymagania.

Аэропорт Тель-Авива Jak się tam dostać?

Wybierając się w podróż, powinieneś dowiedzieć się, gdzie jest Tel-Awiw. To tętniące życiem miasto oferujące wszelkiego rodzaju rozrywki znajduje się na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Osiągnięcie tego jest najwygodniejsze w samolocie, po wszystkim lotnisko Ben-Gurion znajduje się 14 km od Tel Awiwu. Następnie możesz wsiąść do autobusu lub wynająć samochód.

Jeśli spojrzysz na Tel Awiw na mapie świata, zobaczysz, że jest on otoczony innymi interesującymi miastami. Możesz wymienić następujące osady, których odległość nie przekracza 20 km: Givatayim , Ramat Gan, Bat Yam , Holon , Petah Tikva , Rishon Lezion , Herzliya , Lod , Kfar Sava , Ramla . Dotarcie do nich nie będzie trudne, ponieważ transport publiczny między nimi odbywa się regularnie.

Тель-Авив на карте мира