Na południowym zachodzie Izrael znajduje się miejscowość wypoczynkowa Ashkelon. Jest to nie tylko najbardziej zielone miejsce państwa, ale także jedno z najstarszych miast planety, które podbija serca nawet najbardziej kapryśnych turystów.

Informacje o mieście

Jeśli szukasz Ashkelon na mapie, zobaczysz, że znajduje się zaledwie 56 kilometrów od Tel-Aviv . To miejsce ma ponad 5 000 lat i dlatego słusznie należy do listy najstarszych miast na Ziemi. Prawie jedna czwarta mieszkańców miasta pochodzi ze Związku Radzieckiego.

Ашкелон на карте

Nowoczesne miasto składa się z kilku niezależnych dzielnic: handlu Migdal, turystki Afridara i repatriowanej ludności Atikoty. Strefa turystyczna rozciągała się do Aszkelonu przez 12 kilometrów wzdłuż wybrzeża. Piaskowe kosy tworzą tutaj niesamowite piękno laguny.

Na południu miasta są wydmy, w mieście nie ma wielu zwierząt. Aby spojrzeć na nietkniętą dziką naturę pustą, musisz przejść przez strefę przemysłową Aszkelonu.

Pogoda w Aszkelonie

Dzięki przyjemnemu ciepłemu śródziemnomorskiemu klimatowi pogoda w Ashkelon sprawi przyjemność zarówno latem, jak i zimą. Tutaj prawie nie ma opadów, co sprawia, że ​​powietrze jest wystarczająco suche, aby nie odczuwać ciepła pustyni. Dzięki świeżości wiatrów i wiatrów przybywających do miasta z kamiennego płaskowyżu, w Aszkelonie nigdy nie będzie duszno i ​​nieprzyjemnie gorąco.

Zimą temperatura powietrza obniża się do 18 stopni Celsjusza, dzięki czemu goście miasta mogą zapoznać się z Aszkelonem w towarzystwie przyjemnego chłodu. Ale okres od maja do października jest uważany za idealny na wakacje na plaży. W tym czasie powietrze ogrzewa się do 25-30 ° C, a temperatura morza wzrasta do +28 ° C.

Plaże Aszkelonu

Jedną z najlepszych plaż w Ashkelon jest Bar Kochba . Jest to stosunkowo nowy obszar rekreacyjny. Znajdziesz go na północy kurortu, w pobliżu tytułowego nabrzeża. Plaża ozdobiona jest sztucznie posadzonymi krzewami i kwiatami. Jeśli chcesz zrobić piękne zdjęcie na tle miasta Aszkelon w Izraelu, wtedy lokalne laguny, falochrony i złote piaski będą najlepsze dla tego krajobrazu.

Po plaży została położona promenada, z której otwiera się naprawdę piękny widok na Morze Śródziemne. Tutaj możesz wybrać się na spacer lub zrelaksować się w jednym z zacienionych altan. W tej strefie znajduje się wiele wyposażonych placów zabaw, więc pary nie będą miały problemu, co zrobić ze swoimi dziećmi.

Пляж Ашкелона

Kawiarnie i restauracje

Wybrzeże Aszkelonu jest dosłownie usiane różnymi stołówkami i restauracjami, w których można zjeść smaczny, satysfakcjonujący i, co ważne, niedrogi lunch. Siedząc przy stolikach jednej z instytucji, goście mogą podziwiać piękne morskie pejzaże. Na szczególną uwagę w mieście zasługuje restauracja "Hanitzahon" , położona przy deptakach Migdal. Zakład ten znajduje się na liście najlepszych restauracji w Izraelu, więc ceny tutaj są dosłownie poza skalą.

Aby zjeść smacznie i niedrogo, po prostu zajrzyj do sklepu z fast foodami ulicznymi. Takie bary z przekąskami oferują gościom falafel i shawarma. Obywatele wolą jeść w instytucji Flafel Boaron .

Jeśli nie jesteś głodny, ale jesteś przytłoczony chęcią opuszczenia szklanki, spójrz na bar Beer Hole . Doskonałe piwo można znaleźć w Khan . Jeśli chodzi o miejscową młodzież, woli zebrać się w stołówce Hanasi położonej w sercu dzielnicy Afridar. Cóż, fani dyskotek mogą bezpiecznie udać się w okolice plaży Delila , gdzie koncentruje się klubowe życie miasta.

Hotele i hotele

W Aszkelonie znajduje się sporo hoteli, domów wakacyjnych i apartamentów. W zależności od preferowanego wariantu zakwaterowania warto wziąć pod uwagę:

  1. Apartamenty "Avrora" , położone w malowniczej części miasta. Z okien ten apartament oferuje piękny widok na morze. Na parterze domu znajduje się sklep, a także restauracja serwująca dania kuchni śródziemnomorskiej.
  2. Czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn położony jest w samym środku wydm, obok promenady i portu jachtowego. Do dyspozycji gości hotelowych jest piaszczysta plaża, przestronny pokój, restauracje, bary, basen, a także wszelkiego rodzaju rozrywki i usługi dla klubu dziecięcego i niania na wezwanie.
  3. Castel - pensjonat na południu kurortu. Na terenie kompleksu znajduje się sauna, bar, parking, miejsce na grilla, biuro informacji turystycznej i mały sklep z pamiątkami.

Co zobaczyć?

Większość atrakcji Aszkelonu w Izraelu znajduje się na terenie parku narodowego "Leumi" , który stoi na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Tutaj odwiedzający miasto mogą patrzeć na kolumnady wzniesione w tych częściach nawet za panowania króla Heroda. Od razu można zobaczyć rzymski amfiteatr, w którym miejscowi muzycy wydają dziś koncerty, a także posąg bogini Nicky'ego .

Национальный парк ЛеумиКолоннады АшкелонРимский амфитеатр

Ale jeśli wyślesz do obszaru Afridiar, będziesz miał świetną okazję odwiedzić jaskinie ze starożytnymi grobowcami. Na ruinach bizantyjskiego kościoła można rzucić okiem w okolice Barnei. Zachowała się także wspaniała mozaika, której powstanie sięga połowy V wieku.

Византийская мозайка

Odpowiednio skomponowany program kulturalny sprawi, że wakacje w Aszkelonie będą naprawdę niezapomniane.

Zakupy w Aszkelonie

Jeśli chcesz robić zakupy w Aszkelonie, do Twojej dyspozycji są tutaj trzy centra handlowe. Najstarszym i najmniej popularnym z nich jest małe centrum handlowe Giron . Znajdziesz go w pobliżu sali koncertowej i ratusza. Ale największe centrum - Huzot - znajduje się na północy miasta, w pobliżu dzielnicy Migdal. Wielkość centrum handlowego pozwala mu pomieścić małe kino. Na przedmieściach Ashkelon, w najbiedniejszych dzielnicach, znajduje się ostatnie, trzecie centrum handlowe Lew . W nim działają proste sklepy, a we wtorek przeprowadzane są aukcje na rynku.

Jak się tam dostać?

Ponieważ wiemy, gdzie znajduje się geograficznie Aszkelon, oznacza to, że wystarczy zbudować trasę i zdecydować, jak się tam dostać. Alternatywnie możesz dostać się do miasta pociągiem Lotnisko Ben Gurion , znajduje się w Tel-Aviv . Ponadto pociągi od Jerozolima , Haifa i Beersheba . Prawdą jest, że stacja kolejowa znajduje się na obrzeżach miasta, więc znacznie wygodniej jest dojechać autobusem do samego centrum kurortu.