Umm el-Fahm to jedna z najbardziej niezwykłych osad Izrael . Wynika to z faktu, że nie odnosi się do miast żydowskich, podobnie jak reszta, jego ludność składa się z Arabów.

Umm el Fahm Opis

Umm el-Fahm to jedna z najbardziej niezwykłych osad Izrael . Wynika to z faktu, że nie odnosi się do miast żydowskich, podobnie jak reszta, jego ludność składa się z Arabów.

Umm el Fahm Opis

Datą założenia Umm el-Fahm jest rok 1984, w tym okresie uzyskał status miasta. a jego lokalizacja to Dystrykt Hajfa. Interesujące jest przetłumaczenie nazwy tej osady, to znaczy "Matka Węgla". Wyjaśnia to fakt, że kiedyś na tym terenie było wiele lasów, a ludność zajmowała się wydobyciem węgla drzewnego. Pierwsza historyczna wzmianka o Umm al-Fahm pochodzi z 1265 roku, na miejscu współczesnego miasta istniała osada z tego okresu.

Интересная архитектура Умм-эль-Фахма

W chwili obecnej populacja miasta przekracza 52 tysiące osób. Historycznie, przeważająca większość ludności składa się z Arabów, którzy wyznają islam. To miasto charakteryzuje się pewnymi wydarzeniami związanymi z religijnymi sprzecznościami między ludnością islamską i żydowską. Tak więc, w pewnym momencie, gmina Umm el-Fahma była kierowana przez szejka Raeda Salaha, znanego jako przywódca ruchu islamskiego w tym kraju.

W tej chwili podróżujący, którzy przyjeżdżają do tego miasta, w żaden sposób nie odczują napiętej atmosfery, ale wręcz przeciwnie, będą w stanie zaobserwować jedność kultur arabskich i żydowskich.

Зеленый город Умм-эль-Фахм

Co to jest Umm el-Fahm interesujące dla turystów?

Turyści odwiedzają przede wszystkim Umm al-Fahm, aby doświadczyć arabskiej kultury i poczuć kontrast jaki tu powstaje w porównaniu z innymi izraelskimi miastami. Podróżni są zachwyceni specjalnym orientalnym smakiem charakterystycznym dla tej osady.

Умм-эль-Фахм - арабский город в Израиле

Najważniejszym zabytkiem Umm al-Fahm jest słynna galeria sztuki , która zostanie doceniona przez koneserów sztuki. Datą jej powstania jest rok 1996, od tego momentu kolekcja obrazów była stale uzupełniana, reprezentowane są tu głównie dzieła znanych artystów arabskich. Ponadto są obrazy i mistrzowie z Palestyny. Administracja galerii zapoczątkowała nawet otwarcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Umm al-Fahm.

Экспонаты в картинной галерее

Gdzie się zatrzymać?

W samym mieście nie ma znaczącej liczby hoteli, ale podróżni będą mogli osiedlić się w osiedlach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Umm el-Fahma i przyjeżdżać tam na wycieczki i spacery. Możesz określić takie opcje zakwaterowania:

  1. Apartamenty Yaakov's - oferują gościom przytulne pokoje z własną kuchnią i wieloma udogodnieniami: odkryty basen, malowniczy ogród na spacery, gdzie można usmażyć grilla.
  2. Апартаменты Yaakov's
  3. Hotel Legacy Nazarethm - wyposażony w pokoje o różnym poziomie komfortu.
  4. Отель Legacy Nazareth
  5. Pensjonat Gilboa Benharim - jego zaletą jest położenie w zielonej, naturalnej okolicy, dzięki czemu jest idealnym miejscem dla miłośników spokojnego i spokojnego wypoczynku. W centrum odnowy biologicznej można zamówić zabiegi kosmetyczne i masaże.
Гостевой дом Gilboa Benharim

Gdzie zjeść?

W Umm al-Fahm turyści mogą odwiedzić restauracje, w których można spróbować potraw według indywidualnych preferencji. Mają orientalne potrawy, tradycyjne żydowskie potrawy, międzynarodową kuchnię, popularne są indyjskie restauracje. Wśród najbardziej znanych z nich można wymienić: Pizza Hut , Domino's Pizza , Restauracja hazel - Tarek Abdel Khalek , Restauracja Algzal , Pizza Hameshulash , Restauracja Hamad , Sandwich Abed , Restauracja Agbaria, Restauracja Hummus Ibn Sina Paul .

Jak się tam dostać?

Do Umm al-Fahm można dojechać autobusami z wielu izraelskich miast. W bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości przebiega autostrada nr 65. Do takich miast można dostać się do Umm al-Fahma: Tel-Aviv , Nazaret , Hadera, Jerozolima i inni.