Do naszych gości Oman oferuje wiele różnych wycieczek, w tym wycieczki do najciekawszych miejsc w kraju.

Wycieczki w Omanie

Lista wszystkich jest po prostu niemożliwa, dlatego wymienimy najpopularniejsze:

Do naszych gości Oman oferuje wiele różnych wycieczek, w tym wycieczki do najciekawszych miejsc w kraju.

Wycieczki w Omanie

Lista wszystkich jest po prostu niemożliwa, dlatego wymienimy najpopularniejsze:

  1. Wycieczki w Niższy (Nazwany), jedno z najstarszych kulturalnych, historycznych i handlowych centrów Omanu. Takie wycieczki są wysyłane z Muscat i opowiedzieć o historii Omanu w okresie przedislamskim. Obejmują wizyty w fortecach Nizwa i Jabrin , obiad w restauracji w Nizwa. Niektóre wycieczki obejmują również wizytę w lokalnej rynku Matra , najstarszy w Omanie, gdzie można kupić srebro i ceramikę, gonić, przyprawy, a także owoce, warzywa i chałwy.
  2. Крепость Низва
  3. Innym rodzajem wycieczki do Nizwa jest zwiedzanie fortecy i targu, lunch, wycieczka do malowniczej wioski Misfat i Wielkiego Kanionu, gdzie można zrobić zdjęcie i podziwiać góra Jebel Sham, najwyższy w Omanie.
  4. Великий Каньон
  5. Wycieczka wokół Muscat . Stolica nie bez powodu uważana jest za perłę półwyspu, a także podczas spaceru po mieście i zwiedzania go atrakcje turyści będą mieli okazję zobaczyć to osobiście. Wycieczka obejmuje pokój Wielka Królewska Opera , pałac sułtana , Muzeum Historyczne w Muscat, a także rynki - ryby i orientalne. Meczet Sultan Qaboos , której wizyta będzie apoteozą wyprawy, stawia bardzo surowe wymagania co do wyglądu odwiedzających: mężczyźni powinni być w spodniach, kobiety - w spodniach lub długiej spódnicy, i nałożyć na głowę chustkę. Zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni nosić koszule (bluzki) z długimi rękawami.
  6. Wycieczki do forty z Omanu . Istnieje kilka odmian, z których większość obejmuje wizyty w fortach Jalali i Mirani w Muscat, a także twierdza Bahla , która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  7. Крепость Бахла
  8. Wycieczka do Rustak Słynie z gorących źródeł i starego fortu, a także w Nahl, gdzie turyści odwiedzają fortecę, położoną na szczycie góry i uważaną za najwyższą w Omanie. Program obejmuje także zwiedzanie oazy Al-Tovar.
  9. Форт Нахль
  10. Wycieczki morskie wzdłuż Zatoki Omańskiej . To jest cały zakres podróży: są to zwykłe spacery wzdłuż wybrzeża Maskatu (z lub bez nurkowania), oglądanie zachodu słońca z łodzi i wycieczka "Poranek z delfinami", która jest szczególnie popularna wśród dzieci.
Морские экскурсии очень популярны у туристов

Wycieczki z ZEA

Oman jest sąsiadem Zjednoczone Emiraty Arabskie Ponadto jego część - gubernatorstwo (mufahaz) Musandam - jest eksklawą na terytorium ZEA. I jest zrozumiałe, dlaczego wycieczka do Omanu z ZEA jest tak popularna wśród turystów: w końcu daje możliwość poznania życia innego państwa, którego fundamenty i styl życia znacznie różnią się od fundamentów i życia w Emiratach. Ponadto wycieczka do Omanu (w przypadku wizyty Musandam ) nie wymaga odbioru Wizy Omanu .

Wycieczka do Omanu z Dubaj oferuje dowolne biuro podróży w mieście. Aby udać się do Musandam, musisz mieć paszport z wizą wydaną przez ZEA i zdecydować, który z nich wybrać. Te same wycieczki są wysyłane do Omanu z Sharjah , Fujairah , Ras Al Khaimah .

Rodzaje wycieczek z ZEA

Prawdopodobnie najbardziej popularnymi wycieczkami z Dubaju do Omanu są wyprawy na ryby. Podczas gdy obfitość najbardziej różnorodnych ryb i owoców morza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest po prostu niesamowita, a miłośnicy wędkarstwa pozostają całkowicie zachwyceni łowiskami w wodach Emiratów - nic nie może się równać z wędkowaniem w Cieśninie Ormuz.

Możesz przejść z Emiratów do rejsu morskiego u wybrzeży Musandam, lub możesz wybrać się na "dużą" wycieczkę autobusową, która obejmuje obowiązkową wizytę na rynku dywanów w Dibba i sesję fotograficzną w górach, i może obejmować wycieczkę łodzią, zwiedzanie twierdzy Khasab w El- Khasab i zwiedzanie targu rybnego.

Посещение рынка ковров входит в некоторые экскурсии

Wycieczka do Omanu może być częścią innych wycieczek. Na przykład niektóre wycieczki nurkowe obejmują nurkowanie zarówno w cieśninie Oman, jak i u wybrzeży Hormuz. Inną ciekawą wycieczką jest safari na pustyni, które częściowo przechodzi przez terytorium Omanu.

Морская прогулка у берегов Хасаба

Czy mogę sam dostać się z ZEA do Omanu?

Ci, którzy nie lubią wycieczek grupowych i wolą zaznajomić się z lokalnymi pięknościami bez towarzystwa, mogą z łatwością udać się do Musandam na własną rękę.

Bramą do Omanu jest Dibba, skąd można wybrać się na wycieczkę Khasab , aby odwiedzić port i starożytną fortecę portugalską lub zobaczyć port rybacki w samym Dibba.

Рыбный рынок в Диббе