Dubaj - bardzo popularne miejsce wśród turystów. Ludzie przyjeżdżają tu, by odpocząć, a także na nowe wrażenia, ponieważ w Dubaju atrakcje można znaleźć prawie na każdym kroku. Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, że większość atrakcji Zjednoczone Emiraty Arabskie znajduje się w Dubaju.

Tak więc, dowiedzmy się, co najpierw zobaczyć w Dubaju.

Przechodzę

Ci, którzy zamierzają odwiedzić miasto, są zainteresowani tym, co można zobaczyć w Dubaju w ciągu 1 dnia. Jeśli naprawdę nie ma czasu na zwiedzanie Dubaju i jego atrakcji, musisz wsiąść do samochodu i jechać samochodem Szejk Zayd autostrady .

Шоссе шейха Зайда

Ta droga przebiega prawie przez całe miasto (jej długość wynosi 55 km), wzdłuż niej znajdują się 4 dobrze znane centra handlowe w Dubaju (w tym Mall of the Emirates, który sam jest punktem orientacyjnym w Dubaju, i między innymi jest to ośrodek narciarski Ski dubai ) i 7 słynnych drapaczy chmur, w tym Burdż Chalifa , najwyższy budynek na świecie.

Бурдж-Халифа, самый высокий небоскреб в мире

Nawiasem mówiąc, ten wieżowiec jest dokładnie tym, co powinieneś zobaczyć nocą w Dubaju, a raczej, skąd powinieneś spojrzeć na Dubaj w nocy. Na 124. piętrze wieży Khalifa znajduje się najwyższy taras widokowy, z którego roztacza się zachwycający widok na Dubaj i sąsiednie miasta, a wieża Khalifa, która dziś jest jednym z symboli miasta, zaraz po otwarciu została nazwana "nowoczesną wieżą Babel". Ten wieżowiec dostał się do Księgi rekordów Guinnessa nie tylko ze względu na wysokość 828 metrów i 163 piętra, ale także dlatego, że istnieje 65 wind o najwyższej prędkości, które mogą natychmiast dostarczyć gości do najwyższej restauracji na 122 piętrze, najwyższego klubu nocnego na 144. piętro i najwyższy meczet na 158. piętrze. Ponadto, w nocy można przejść do obszaru Dubai Marina i wybierz się na spacer wzdłuż promenady.

Набережная ночьюНочной Дубай очень красив

Kilka dni

Co zobaczyć w Dubaju przez 3 dni? Oczywiście ten czas również nie wystarczy, aby szczegółowo zapoznać się z miastem, ale wystarczy zobaczyć najlepsze zabytki Dubaju.

Być może w Dubaju główne atrakcje to:

 1. Meczet Jumeirah . Dominuje w centralnej części miasta i jest interesująca ze względu na swoją architekturę, szczególnie przyciąga uwagę ogromną wysoką kopułą i dwoma minaretami. W przeciwieństwie do innych meczety w ZEA meczet może być niemuzułmański. Można to zrobić we wtorki, czwartki i niedziele jako grupę turystów. Podczas wycieczki Przewodnik opowie o znaczeniu modlitwy muzułmańskiej i procesie komunikacji między muzułmaninem i Allahem. Nawiasem mówiąc, wizerunek meczetu zdobi banknot 500 dirhamów.
 2. Мечеть Джумейра
 3. Palm jumeirah . Ta niesamowita sztuczna wyspa jest również uważana za jedną z głównych atrakcji Dubaju. Ma swoją nazwę, ponieważ z powietrza wygląda jak ogromna palma. Palma Jumeirah jest uważana za "ósmy cud świata" i nie jest to zaskakujące, ponieważ nie ma analogii tego widoku w Dubaju na całym świecie. Sama konstrukcja osiąga średnicę 5 km: "pień" palmy i 17 "liści" są przerywane różnymi budynkami, od sieci hotelowych po indywidualne obszary mieszkalne. W "Palm" znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do luksusu rekreacja : liczne parki, drogie restauracje, centra handlowe i rozrywkowe, eleganckie plaże .
 4. Пальма Джумейра
 5. Zadziwiające hotele . W centrum Palm Jumeirah znajduje się 6 * Hotel Atlantis (Atlantis). Jego całkowita powierzchnia wynosi 46 hektarów. Hotel posiada 1539 pokoi, 16 restauracji i barów, dwupiętrowe spa, baseny itp. Szczególną "atrakcją" hotelu jest sztuczny ekosystem, DolphinBay Dolphin Training Center . Jednak dzisiaj Atlantis nie jest najbardziej luksusowym hotelem w Dubaju: "laury" należą do 7 * Hotel Parus (Burj Al Arab). Stoi na sztucznej wyspie, 270 metrów od brzegu. Oba hotele znajdują się na liście rzeczy do zobaczenia w Dubaju za darmo.
 6. Отель ПарусAtlantis The PalmЦентр дрессировки дельфинов DolphinBay
 7. Śpiewająca fontanna . Turyści, którzy już odwiedzili Dubaj, zgadzają się, że należy koniecznie zobaczyć ten punkt orientacyjny. Wysokość dysz fontannowych sięga 150 m, co odpowiada wysokości 50-piętrowego domu. Szczególnie wielu odwiedzających tutaj wieczorem, kiedy fontanna oświetla 50 ogromnych kolorowych reflektorów i 6000 lamp. Tysiące widzów fascynuje niezwykły taniec fontanny, któremu towarzyszy piękna muzyka. Widowisko to można podziwiać przez cały wieczór, ponieważ fontanna ma "duży arsenał" przygotowanych tańców wodnych dla różnych kompozycji.
Поющий фонтан

Jeśli to możliwe, warto również odwiedzić czas. metro dubajskie i parki: kwiaty (Dubai Miracle Garden), al-Mamzar i Plaża Jumeirah .

Dubai Miracle GardenДубайский метрополитен

Rynki

Co jeszcze możesz (i powinieneś!) Zobaczyć w Dubaju na własną rękę - to są rynki. Jest ich bardzo dużo, a przynajmniej kilka z nich musi być odwiedzonych. Warto zauważyć:

Рынок специй

Wakacje z dziećmi

Co zobaczyć w Dubaju z dziećmi? Jest wiele rzeczy, które będą interesujące dla małych turystów:

 1. Oceanarium , która jest zawarta w Księdze Rekordów Guinessa jako największa na świecie. Ogromne akwarium z tunelem dla odwiedzających ma około 10 milionów litrów wody. Mieszka w nim ponad 33 tysiące zwierząt morskich. Akwarium jest wyjątkowe również dlatego, że zwierzęta mogą nie tylko podziwiać lub robić zdjęcia, ale także pływać z nimi. Znajduje się w jednym z największych centrów handlowo-rozrywkowych - Dubai Mall .
 2. Океанариум
 3. Legoland . Jest to park rozrywki, w którym znajduje się około 40 przejażdżek i 6 placów zabaw, gdzie można odwiedzić fabrykę LEGO lub obejrzeć pokaz, a także samodzielnie montować samochód wyścigowy lub robota, a nawet uzyskać prawa Legoland kierowcy. Ponadto istnieje aquazone.
 4. Леголенд
 5. Parki wodne W Dubaju jest ich kilka. Najpopularniejsze to:
  • Aquaventure - jeden z najbardziej ekstremalnych parków wodnych na świecie. Znajduje się w kurorcie Atlantis The Palm;
  • Аквпарк Aquaventure - самый большой в Дубае
  • Park wodny Wild Wadi - najstarszy w Dubaju. Został otwarty w 1999 roku. Główną atrakcją parku jest Jumeirah Sceirah, gdzie zwiedzający robi "spacer" przez rurę w odległości 120 m przy prędkości 80 km / h;
  • Wild Wadi Waterpark - старейший в городе
  • The Beach Water Park, położony w Dubai Marina. Dla najmłodszych jest specjalny teren;
  • The Beach Water Park
  • Dreamland - największy park wodny w Dubaju, jego powierzchnia to 250 tysięcy metrów kwadratowych. m. Oprócz parku wodnego rozrywka Obejmuje park rozrywki i dwa parki przyrodnicze;
  • Dreamland
  • Waterpark Wonderland położony w pobliżu centrum miasta. Zajmuje powierzchnię 180 tysięcy metrów kwadratowych. mi oferuje swoim gościom ponad 30 przejażdżek.
 6. Wonderland
 7. Dubajskie zoo , najstarszy na całym Półwyspie Arabskim. Zajmuje obszar 2 hektarów i jest domem dla 230 gatunków zwierząt i 400 gatunków gadów. A tak przy okazji, teraz w Dubaju budowane jest kolejne zoo, o wiele większe - jego powierzchnia wyniesie 450 hektarów.
Дубайский зоопарк

Nowe projekty

Dubaj ciągle ewoluuje. Mówiąc o jego cechach, nie sposób nie wspomnieć o nowych atrakcjach Dubaju - tych, które są tylko w projekcie dzisiaj. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wyspę Bluewaters, która powinna pojawić się na mapie miasta w pierwszym kwartale 2018 r. Będzie ona zlokalizowana niedaleko Dubai Marina, w odległości pół kilometra od Rezydencji Plaży Jumeirah. Planuje się, że wyspa stanie się jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Ponadto zostanie zainstalowany największy na świecie diabelski młyn.

A pod koniec 2017 r. Dubaj zdobędzie atrakcje, takie jak sztuczne wyspy wysp Deira. Archipelag będzie składał się z 4 wysp, na których znajdą się hotele, osiedle mieszkaniowe, centrum handlowe i dobrze zaplanowany wały. Również w 2017 r. Pojawi się tu Muzeum Przyszłości, którego zadaniem będzie wspieranie wszelkiego rodzaju innowacji i wynalazków.