W emiracie Umm el Quwain Park wodny w Dreamland znajduje się praktycznie na wybrzeżu. Zjednoczone Emiraty Arabskie . Jego powierzchnia to 250 tysięcy metrów kwadratowych. To nie tylko największy, ale także jeden z najpopularniejszych parki wodne w Emiratach . Odwiedź park wodny Dreamland, a nawet spróbuj wczasowiczów Dubaj , chociaż są tam też bardzo dobre parki wodne (co więcej, często w różnych artykułach, Dreamland jest nawet nazywany parkiem wodnym w Dubaju).

Struktura

Park podzielony jest na 4 strefy:

 • 2 naturalne parki;
 • strefa atrakcji wodnych;
 • strefa "naziemnych" przejażdżek.
Схема парка

Zajęcia na wodzie

Aquapark Dreamland oferuje rozrywkę zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Od atrakcji dla dzieci należy zauważyć:

 • Bamper Boats to wodny odpowiednik "maszyn" popularnych wśród dzieci na całym świecie;
 • Wave Pool - basen ze sztucznymi falami, na którym miło jest jeździć na nadmuchiwanym kole; Basen ten słynie z wielkości - jego objętość wynosi około 1 milion 250 tysięcy litrów;
 • Basen dla dzieci - basen dla najmłodszych gości do parku wodnego; tutaj są zabawiani przez zabawnych animatorów, którzy oferują obszerną listę (około 2 tuzinów) różnych gier;
 • Wyspa Hippos - "wyspa hipopotamów", urządzona w pirackim stylu.
Hippos Island

Od fanów sportów ekstremalnych oczekuje się różnych slajdów, w szczególności słynnego Kamikaze, którego pochodzenie jest prawdziwym sprawdzianem odwagi, oraz Mighty Go Round, oferującym rafting przez chropowaty górski potok. Dla miłośników pływania czeka Buheira Grande - ogromny basen z najczystszą wodą.

Buheira GrandeЗдесь есть горки для любителей экстрима

I dorośli, którzy przyjeżdżają tu na relaks, jak Morze Martwe, w basenie, którego woda jest słona, jak w dzisiejszym Morzu Martwym.

Jednak park wodny słynie nie tylko z różnorodności atrakcji wodnych, ale także z bardzo wysokich wymagań bezpieczeństwo odwiedzających i do jakości wody. Woda przez cały dzień jest stale filtrowana, dodatkowo jest to stała temperatura - z dnia na dzień iz sezonu na sezon sezony .

Strefa lądowa

Na terenie parku znajduje się strefa przejażdżek po ziemi i 2 parki przyrody. Na ich terytorium są:

 • mini-zoo Mini Pet Land, zamieszkały przez zwierzęta ręczne;
 • park rozrywki;
 • teatr na wolnym powietrzu Amphi Theatre, przeznaczony dla 1500 widzów; w nim są różne koncerty i programy rozrywkowe;
 • strefa gier wideo dla dzieci i dorosłych Strefa wideo; Tutaj możesz grać w rzutki, bilard i inne gry;
 • place zabaw do siatkówki, mini piłki nożnej, frisbee, badminton, mały kort tenisowy.
Мини-зоопарк

Gdzie zjeść?

Na terenie parku wodnego znajduje się kilka restauracji, w tym fast food. Najpopularniejsze z placówek gastronomicznych to:

 • Restauracja Atlantis, oferująca dania z owoców morza, a także dania kuchni europejskiej;
 • Arabska restauracja Saj Zaman i Shisha Majlis, słynąca nie tylko ze swojej kuchni, ale także ze swojej wygody;
 • Restauracja Taj Mahal, specjalizująca się w kuchni indyjskiej i azjatyckiej;
 • Snack Attack - miejsce, w którym można zjeść szybko, ale bardzo smacznie; lokalna fast food jest przeznaczona zarówno dla "mięsożerców", jak i wegetarian;
 • Złoty Kiosk, ulubione miejsce dla najmłodszych gości parku, bo tu sprzedawana jest słodka wata, lody, różnorodne kanapki, soki i inne pyszne drinki.

A najbardziej godnym uwagi ze wszystkich barów jest bar przy basenie znajdujący się tuż przy basenie. Można go zamówić jako napoje bezalkoholowe i alkoholowe.

Pool Bar - бар в бассейне

Kupuj

Na terenie Dreamland znajduje się sklep o nazwie Blue Waves, oprócz pamiątek, można kupić stroje kąpielowe, okulary przeciwsłoneczne i inne akcesoria plażowe, a także wiele różnych dmuchanych bibelotów, które pomogą dzieciom jeszcze bardziej się bawić w basenach.

Jak odwiedzić park wodny?

Park wodny Dreamland znajduje się niecałą godzinę jazdy od Dubaju. Możesz iść przez E11 lub przez Sheikha Mohammeda Bin Zayeda Rd i E311. W obu przypadkach droga potrwa około 55 minut. Długość pierwszej trasy wynosi 69 km, a druga 81. Z Dubaju można przyjechać tutaj i publicznie transport .

Park wodny otwarty jest codziennie. Pracuje od 10:00 do 18:00, w piątki - wiosną i jesienią do 19:00, a latem do 20:00. W Ramadanie park wodny kończy się o 16:00.

Bilet "dorosły" do parku wodnego kosztuje 160 DH (około 43,6 USD), dzieci (dla dzieci poniżej 1,2 m) - 100 dirhamów (około 27,3 USD), osoby powyżej 65 roku życia mają również prawo do biletu ulgowego o wartości 100 dirhamowie. Dzieci poniżej 2 lat i niepełnosprawne mogą odwiedzić Dreamland za darmo.