Zjednoczone Emiraty Arabskie - żyzny raj dla odpocząć , gdzie kultura wschodnia i mega-nowoczesna architektura są ze sobą powiązane, pustynne pustynie i niespotykany luksus. Każdy mieszkaniec tej planety marzy o zobaczeniu tej pięknej oazy na pustyni. I musisz zacząć od właściwego planowania podróży, aby zobaczyć jak najwięcej arabskich piękna, jak to możliwe. Informacje na temat transportu ZEA mogą ci w tym pomóc.

Autobusy

W Abu Dhabi i Dubaj usługa autobusowa jest bardzo rozwinięta. Dobrą alternatywą jest taksówka o stałej trasie, która odjeżdża, gdy jest wypełniona.

W innych emiratach transport publiczny jest rzadki i nie jest planowany. Fakt, że rdzenni mieszkańcy wolą jeździć własnymi samochodami, a goście podróżujący po metropolii wynajęli taksówkę.

Транспорт местных жителей

Ale specjalistyczny transport turystyczny jest bardzo popularny. Są to dwupoziomowe autobusy wycieczkowe «Hop-on / hop-off», dzięki którym można łatwo i łatwo zapoznać się z zabytki Dubaju lub Abu Dhabi. Aby przejść i przejść, konieczne są specjalne przystanki. Wycieczki odbywają się w dzień iw nocy. Koszt autobusu turystycznego:

 • 24 godziny - dorośli zapłaci 61,20 $, dzieci - 24,30 $, rodzina - 146,20 $;
 • 48 godzin - bilet dla dorosłych kosztuje 72 USD, bilet dla dzieci kosztuje 31,50 USD, bilet rodzinny kosztuje 176,40 USD;
 • Istnieje również połączenie całodniowej i wieczornej wycieczki oraz połączonej wycieczki: Abu Zabi + Dubaj.
Туристический автобус

Taxi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Taksówka jest najpopularniejszym rodzajem transportu lądowego w ZEA. W miejskich taksówkach z napisem "Emirates Taxi" podróż będzie kosztować 1,5 lub nawet 2 razy drożej, ponieważ płacisz za przebieg na liczniku (co 900 m - 0,3 USD) i lądowanie (od 0,7 USD). W prywatnych taksówkach bez liczników koszt musi być wynegocjowany podczas lądowania. Kilka wskazówek:

 • Taksówki stojące w pobliżu hoteli pobierają bardzo wysoką opłatę;
 • Usługi taksówkowe różnią się kolorem nadwozia, poziomem obsługi i uniformem kierowcy. Powinieneś zatrzymać samochód tylko za pomocą ikony "Taxi";
 • "prywatnym kupcom" lepiej nie siadać, szczególnie dotyczy to turystek płci żeńskiej.
Такси ОАЭРоскошный сервис

Transport kolejowy

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, z uwagi na ogromne zatłoczenie autostrad, intensywnie rozwija się transport kolejowy. Od 2010 roku uruchomiono sieć dróg Emirates Railways o łącznej długości 700 km. Przeznaczony jest do transportu towarów, pociągi pasażerskie zostaną uruchomione w ostatniej turze.

Metro w Dubaju

Jedyny emirat, w którym działa metro to jest Dubaj. Od 2015 roku istnieją 2 oddziały i 47 stacji. Metro to najszybszy rodzaj transportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dlatego jest bardzo popularny wśród gości emiratu. Metro w Dubaju kursuje codziennie od 6:00 do 24:00, z wyjątkiem piątku. W tym dniu otwiera się od 13:00. Ci, którzy przybyli do Dubaju na ponad 1 dzień, bardziej opłaca się kupić plastikową kartę, którą można wykorzystać nawet w autobusach miejskich. Karta o wartości 1,63 USD jest uzupełniana w specjalnych terminalach lub kasach. Metro w Dubaju jest super nowoczesne, z automatycznymi pociągami bez kierowców i ścieżek dla pieszych. Wszystkie samochody są podzielone na 3 kategorie:

 • VIP - jest to pierwszy samochód, "głowa" pociągu;
 • dla kobiet i dzieci;
 • dla wszystkich innych.

Należy jednak zauważyć, że w praktyce podział ten nie jest przestrzegany.

Вход в метроСтанция метро в Дубае

Transport lotniczy ZEA

Ze względu na to, że terytorium Arabskich Emiratów Arabskich jest niewielkie, nie ma krajowych usług lotniczych. Ale te lotniska są najlepsze pod względem wykorzystania nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa:

 1. Lotniska jest w Abu Dhabi, Dubaj, El Ain , Sharjah , Fujairah , Jebel Ali i Ras al-Jaime . Wszystkie mają status międzynarodowy, ale tylko w Dubaju są loty czarterowe i regularne z Rosji. Na przykład z Moskwy czas lotu wynosi 4 godziny i 50 minut.
 2. Porty lotnicze ZEA od 1 listopada 2005 r. Wprowadziły ścisłe ograniczenie ciężaru bagażu, w służbie nie ma więcej niż 32 kg bagażu.
 3. Port lotniczy Dżabal Ali otwarty w 2007 roku. Zajmuje powierzchnię 140 metrów kwadratowych. km. Dysponując 6 pasami startowymi, lotnisko obsługuje około 120 milionów pasażerów i 12 milionów ton ładunku rocznie.
АэропортСамолеты ОАЭ

Transport morski

Ten rodzaj transportu ZEA jest wygodny i bardzo popularny zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Bardzo zapierające dech w piersiach widoki otwierają się od strony zatoki. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich istnieją takie rodzaje transportu morskiego:

 1. Kolejną atrakcją jest taksówka wodna Abra, która realizuje transport. Pracują przez całą dobę i można je wypożyczyć na indywidualny rejs. Cena wynajmu wynosi od 27,22 USD za godzinę. Przez rok abra niesie ponad 20 milionów ludzi.
 2. Водное такси
 3. Taksówki wodne to nowoczesne szybkie łodzie kursujące między 25 stacjami od 10:00 do 22:00.
 4. Скоростной катер
 5. Prom turystyczny jest tworzony wyłącznie w celach rozrywkowych. Usługa ta jest świadczona przez 10 komfortowych promów o łącznej pojemności do 100 osób. Istnieją 2 trasy: w pierwszym przypadku przejdziesz z Marina Marina do hotel Atlantis iz powrotem, w drugim - od nabrzeża Al Sif od Zatoki Dubajskiej do hotel Burj al Arab iz powrotem. Koszt podróży zależy od klasy i kosztuje od 13,61 $ do 20,42 $. Wyjazd codziennie o godzinie 9:00, 11:00, 17:00 i 19:00.

Wynajmij samochód

Wynajmij samochód w ZEA po prostu jest to bardzo popularna procedura dla turystów w tym kraju. Aby zarejestrować dzierżawę, musisz mieć:

 • prawa międzynarodowe;
 • kartę kredytową (można zapłacić gotówką, ale za samochód trzeba zdeponować przynajmniej 300 $ i złożyć paszport jako depozyt);
 • kierowca musi mieć co najmniej 21 lat;
 • obowiązkowe ubezpieczenie OC przewoźnika;
 • 24 godziny - minimalny okres wynajmu samochodu;
 • w urzędach miejskich czynsz będzie kosztował znacznie taniej niż w tych na lotnisku;
 • Za prowadzenie samochodu bez praw międzynarodowych, zostajesz ukarany grzywną w wysokości 1633 USD i aresztowany do sześciu miesięcy.
Дороги ОАЭ

Zasady ruchu drogowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

ZEA to kraj kierowców, a nie pieszych. Bez samochodu będzie to bardzo trudne. Pomimo faktu, że rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich aktywnie rozwija transport publiczny, to samochód, który zajmuje czołowe miejsce tutaj, więc konieczne jest znać niektóre zasady ruchu drogowego w Emiratach. Najważniejsze z nich to:

 • ruch w tym kraju jest praworęczny, ale uważaj: tutaj obowiązuje zasada interferencji po lewej;
 • wjazd na skrzyżowanie jest zabroniony, jeżeli jest zajęty przed innym pojazdem, nawet z sygnalizacją świetlną;
 • alkoholu nie można przewozić w samochodzie bez pozwolenia;
 • obowiązkiem jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, przedstawiciele władz ściśle przestrzegają tej zasady. Zabrania się rozmawiania przez telefon podczas jazdy;
 • dopuszczalna prędkość w mieście - 60 km / h, na drodze - 100 km / h. Radary zainstalowane na drogach natychmiast przekazują sygnał o naruszeniu. Tak więc w przypadku incydentu w firmie, w której wynajął samochód, zostanie przyznana kara za przekroczenie prędkości. Minimalna kara wynosi 27,22 USD;
 • naruszając zasady ruchu drogowego, możesz pozostać bez prawa przez długi czas, a za próbę przekupienia policjanta, zostaniesz również pociągnięty do odpowiedzialności karnej;
 • jeśli podczas jazdy zestrzeliłeś człowieka, to grzywna, z którą masz do czynienia, to 10 tysięcy dolarów, a jeśli kobieta lub wielbłąd, zapłacisz tylko 5 tysięcy dolarów;
 • W razie wypadku, musisz zadzwonić na policję telefonicznie 999, będziesz również musiał otrzymać zaświadczenie o wypadku, w przeciwnym razie nie będziesz mógł uzyskać ubezpieczenia.
Полиция ОАЭ