Nie jest tajemnicą dla nikogo, że Zjednoczone Emiraty Arabskie są prawdopodobnie najbardziej niesamowitym miejscem na Ziemi. Metro w Dubaju nie jest wyjątkiem. Jest nieskazitelnym przykładem tego, jak powinien wyglądać transport publiczny. W metrze w Dubaju wszystko świeci czysto, utrzymuje stałą temperaturę około 20 stopni. Pod względem wyposażenia technicznego nie ma sobie równych w świecie. To metro zostało zbudowane przez ludzi i ludzi!

Cud technologiczny

Muszę powiedzieć, że podróż do metra w Dubaj radykalnie zmienić twój pomysł na transport publiczny. Podejście projektantów do samej konstrukcji jest uderzające, wszystko tutaj jest intuicyjnie zrozumiałe, dostępne i bardzo wygodne. Że tylko tam są pociągi bez maszynistów, pędzących z oszałamiającymi, do naszych miar, szybkością. System płatności za korzystanie z usług metra nie jest gorszy niż przemyślany. W tym miejscu wprowadzono system karnetów, które do podróży należy uzupełnić. Chcesz wiedzieć, dlaczego w Dubaju nie ma żadnych zajęcy? Następnie przeczytaj o tym, jak zapłacić za podróż w transporcie publicznym w mieście.

System płatności w metrze

Istnieje system karnetów. Aby zrozumieć, jak korzystać z metra w Dubaju, wyobraź sobie, że kupujesz pakiet startowy komunikacji mobilnej, który musisz uzupełnić w miarę wydawania pieniędzy. Najpierw trzeba kupić jedną z elektronicznych kart (kart), różnią się one kolorystyką i funkcjonalnością. Czerwone kartki są na kilka podróży, są uzupełniane i kupowane przy kasie, początkowo wskazujące gdzie i gdzie się wybierasz. Karta kosztuje dwa dirhamy, należy ją uzupełnić przed każdą podróżą. Innym sposobem zapłaty za metro w Dubaju jest zakup szarej karty. Jego ważność wynosi pięć lat, jest droższa (20 dirhamów), ale opłata za taką kartę jest już niższa o około jedną trzecią. Jej pieniądze są automatycznie odpisywane w każdej podróży, w razie potrzeby, możesz ją uzupełnić. Istnieje również "złota" karta, daje prawo do podróżowania w wagonach ze statusem VIP, gdzie odpowiednio, zupełnie inny poziom komfortu. Teraz o procedurze płatności. Wszystkie linie metra w Dubaju są podzielone na strefy. Siedzisz w jednej strefie, opierając swoją kartę o czytnik, a kiedy osiągasz drugą, powtórz procedurę. Nawiasem mówiąc, są tylko dwie gałęzie - czerwona i zielona, ​​ale liczba stacji stale rośnie. System otrzymuje więc dane o tym, ile stacji karta "przebyła" i ile musi ona zostać naładowana. Koszt metra w Dubaju jest niski, w przypadku podróży na średnim dystansie trzeba zapłacić tylko półtora dolara.

Zasady postępowania w metrze

Zacznijmy od określenia czasu metra w Dubaju. Pierwsze pociągi odjeżdżają o 06:00, a ostatni przybywają do stacji końcowej o 23:00. Wyjątkiem jest piątek, w tym czasie tryb eksploatacji metra w Dubaju zostaje przedłużony o godzinę (do godziny 00:00). Co do zasad postępowania w metrze: w Dubaju, na dworcach iw wagonach pasażerowie są surowo zakazani do jedzenia, picia, palenia, a tutaj nie można spać i nosić zwierząt. Na każdej ze stacji znajduje się kilku policjantów, którzy po przybyciu znają już osobę oskarżonego. Grzywny są znaczne (od 100 do 500 USD). Powinieneś również wiedzieć, że w Dubaju nie ma żadnego schematu metra w języku rosyjskim, używa się tu tylko dwóch języków - arabskiego i angielskiego, więc podaj nazwę wymaganej stacji z góry, jeśli nie rozumiesz tych dwóch języków.

Mapa metra w Dubaju po rosyjsku

Metro w Dubaju jest przykładem tego, do czego każdy kraj powinien dążyć. Ten rodzaj transportu publicznego naprawdę chce skorzystać. Nic dziwnego, że lokalna ludność preferuje metro jako główny środek transportu w mieście.

Tutaj możesz również dowiedzieć się o metrze w innych stolicach: Nowym Jorku, Berlin , Londyn, Paryż.