Czwarta co do wielkości populacja w Zjednoczone Emiraty Arabskie jest Al Ain. Odnosi się do emiratu Abu Dhabi i znajduje się w oazie Burimi na granicy z Omanem. Jest to jedyna ważna osada w kraju, położona z dala od morza.

Informacje ogólne

Całkowita powierzchnia Al Ain wynosi 13100 metrów kwadratowych. km, a liczba mieszkańców, którzy mieszkają na stałe w mieście, wynosi 650 tysięcy osób. Osada znajduje się na wysokości 292 m nad poziomem morza. Ziemia uważana jest za najbardziej żyzną w kraju, a drzewa i krzewy kwitną przez cały rok.

Ze względu na swoją lokalizację, El Ain od dawna jest ważnym punktem, w którym przebywały przyczepy kempingowe. Dziś miasto jest uważane za największe centrum turystyczne. To malownicza oaza na piaszczystej pustyni.

Nazwa miasta wynikała z wyjątkowych warunków naturalnych i klimatycznych i została przetłumaczona z arabskiego jako "wiosna". Tubylcy uważali za prestiż posiadacz nieruchomości w Al Ain. To spokojne i absolutnie bezpieczne miasto.

Улицы города

Urodził się pierwszy prezydent ZEA i władca Abu Zabi o imieniu Szejk Zayed ibn Sultan Al Nahyan. Również w mieście znajduje się słynny klub piłkarski "El Ain", który jest wielokrotnym mistrzem kraju i zwycięzcą Azjatyckiej Ligi Mistrzów w 2003 roku.

Podczas wycieczki dla miejscowości turyści powinni wziąć pod uwagę, że niektóre strefy przeznaczone są wyłącznie na wizyty kobiet. Na przykład bazar Al-Zafaran, place zabaw itp. Wiele placówek w mieście jest otwartych po godzinie 16:00, kiedy upał ustaje i kończy się po północy.

Детская площадка

Pogoda w El Ain

We wsi dominuje tropikalny klimat pustynny z suchą i gorącą pogodą. Opady w Al Ain przypadają nie więcej niż 10 razy w roku. W miesiącach letnich temperatura powietrza przekracza znak + 40 ° С. Z powodu niskiej wilgotności i upalnego słońca turyści w mieście ciężko oddychają.

Od połowy września do końca kwietnia kolumna rtęci waha się od + 20 ° C do + 30 ° C w ciągu dnia i od + 12 ° C do + 14 ° C w nocy. W zimie może spaść do 0 ° C. Na tak ostry spadek temperatury powietrza wpływa bliskość pustyni.

Пустыня

Atrakcje w Al Ain

Osada jest centrum dziedzictwa kulturowego w emiracie Abu Zabi. Oto stanowiska archeologiczne (Hafiit, Bida Bint Saud), które znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najbardziej znanych atrakcji Al Ain należą:

 1. Forteca Al-Dżahali - fort, który został zbudowany w 1891 roku. Obecnie odbywa się wystawa poświęcona brytyjskiemu pisarzowi Wilfredowi Tezigerowi. Opisał prawdziwe życie nomadów Półwyspu Arabskiego.
 2. Muzeum Narodowe - tu znajdują się ekspozycje archeologiczne i etnograficzne wydobyte z grobowca Wielkiej Healy. Prezentowane są w postaci broni, biżuterii, instrumentów muzycznych, namiotów i innych rzeczy beduińskich. Eksponaty mają ponad 2500 lat.
 3. Fort Al Qattara - Jest również nazywany centrum sztuki lub galerii sztuki. Są to ultranowoczesne pracownie malarskie, kaligrafia, fotografia, warsztaty garncarskie i biblioteka.
 4. Targ wielbłądów , gdzie odbywają się wyścigi.
 5. Park wodny Wadi Adventure - tutaj oferowane są różnego rodzaju sporty wodne, takie jak rafting, surfing, spływy kajakowe i spływy kajakowe.
 6. Wildlife Park & ​​Resort Zoo Jest uważany za największy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zajmuje powierzchnię 900 hektarów. Instytucja jest domem dla ponad 4000 gatunków zwierząt. Wiele gatunków jest na skraju wyginięcia.
 7. Зоопарк
 8. Al Ain Palace - w budynku mieści się muzeum, które wprowadza gości w życie rządzącej rodziny. Wstęp jest bezpłatny.
 9. Wieś kultury i dziedzictwa jest specyficznym skansenem znajdującym się na terenie byłego kompleksu sportowego. Tutaj możesz poznać życie i życie Aborygenów. W muzeum mieści się centrum szkoleniowe rzemiosła, stary teatr, tawerna, targ arabski itp.
 10. Ogród botaniczny - tutaj przez cały rok kwitnie ponad 10 milionów kwiatów. Ogród jest wymieniony w Księdze Rekordów Guinnessa według liczby roślin.
 11. Jebel Hafit - na szczyt góry (1249 m) prowadzi krętą serpentynę o długości około 11 km. Stąd otwiera się fascynująca panorama miasta. U stóp skały znajdują się źródła leczniczej wody mineralnej.
Джебель Хафит

Gdzie się zatrzymać?

Al Ain ma ogromną liczbę hoteli i apartamentów. Cena za pokój dwuosobowy waha się od 80 do 550 USD za dzień. Najpopularniejsze miejsca rekreacji to:

 • Danat Al Ain Resort - luksusowy 5-gwiazdkowy hotel, w którym mieści się restauracja, sauna, centrum fitness i 3 baseny;
 • Hilton Al Ain - 4-gwiazdkowy hotel, w którym goście są wyposażeni w sprzęt do ćwiczeń sercowo-naczyniowych, kort tenisowy, jacuzzi i parking;
 • Al Massa Hotel 1 - instytucja szacowana jest na 3 gwiazdki. Jest pralnia chemiczna, pralnia, przechowalnia bagażu i internet.
Гостиница

Gdzie zjeść?

W Al Ain znajdziesz dużą liczbę placówek gastronomicznych. Przygotowywane są tutaj przede wszystkim dania międzynarodowe, które uzupełniają kuchnię orientalną. Na tarasach goście są zaopatrywani w fajki wodne. Najpopularniejsze restauracje w mieście to:

 • Makani - libańska kawiarnia;
 • Smaki - tutaj możesz spróbować Kuchnia arabska ;
 • Paco's - bar meksykański;
 • Hiltonia Club House - restauracja, która serwuje dania bezglutenowe;
 • Trader Vics - instytucja serwuje kuchnię polinezyjską.
В ресторане

Zakupy

Istnieją 3 duże centra handlowe w Al Ain: Al Bawadi Mal, Al Jimi Mall i Al Ain Mall. Tutaj sprzedają markowe ubrania europejskie i azjatyckie. Miasto ma kilka rynków, na których można zanurzyć się w lokalnym smaku i kupić wyjątkowe pamiątki. Najpopularniejsze z nich to kadzidełka, przyprawy, arabskie dzbanki do kawy i srebrna biżuteria.

Торговый центр

Transport

Z Dubaj w Al Ain można dojechać minivanem. Bilet kosztuje około 5 USD, a podróż trwa do 2 godzin, z Abu Zabi taksówka będzie miała na autostradzie Al Ain Rd / E22 lub Sweihan - Al Hayer Rd / E20. Koszt to około 70 USD. We wsi znajduje się również międzynarodowy lotnisko .

Транспорт