Dzisiaj odpocząć w Dubaju - jedna z najbardziej prestiżowych opcji na święta. Wycieczki są oferowane bez przesady przez wszystkich touroperatorów, zdjęcia Dubaju można zobaczyć na billboardach i broszurach reklamowych biur podróży oferujących "z okazji Nowego Roku w Dubaju". Gdzie jest Dubaj, w jakim kraju i jak dostać się do tego niebiańskiego miejsca?

Informacje ogólne

Dowiedzmy się więc o Dubaju - stolicy tego kraju i czy w ogóle jest to stolica? Miasto Dubaj znajduje się w Zjednoczone Emiraty Arabskie i jest największym w stanie, ale - nie stolicy (główne miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi ).

ZEA ma emirat Dubaj, a miasto o tej samej nazwie jest jego stolicą. Waluta w Dubaju używana jest tak samo jak we wszystkich innych Emiratach - Dirham. Dubaj jest absolutną monarchią, a ZEA generalnie rządzi prezydent. Prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zgodnie z tradycją, jest szejkiem emiratu Abu Zabi. Jednak szejk Dubaju odgrywa ważną rolę w rządzeniu państwem: ma prawo weta w decyzjach legislacyjnych.

Czy potrzebuję wiza do Dubaju? Tak, mam. Jednocześnie mieszkańcy Federacji Rosyjskiej, począwszy od 1 lutego 2017 r., Mogą zarejestrować go bezpośrednio w lotnisko . Ale mieszkańcy Ukrainy i Białorusi muszą złożyć wniosek o wizę z góry (około tygodnia).

Samo miasto zostało założone w 1833 roku, jednak pierwsze osady pojawiły się tu około 5 tysięcy lat temu. Dziś odgrywa znaczącą rolę, będąc nie tylko największym turystą, ale także ważnym centrum finansowym i handlowym Bliskiego Wschodu. Dubaj zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem reeksportu, ustępując tylko Hongkongu i Hongkongu Singapur .

В Дубае 2 морских порта

Informacje geograficzne

Znalezienie Dubaju na mapie świata nie jest trudne: znajduje się bezpośrednio na wybrzeżu Zatoki Perskiej, mniej więcej pośrodku pomiędzy Abu Dhabi i Cieśniną Ormuz; Łatwo to zobaczyć dzięki dużej części wysp - "palmom".

Powierzchnia miasta to 1114 metrów kwadratowych. km. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża: na długości 134 km jego szerokość wynosi "tylko" 35. W Dubaju mieszka ponad 2,7 miliona ludzi, z których prawie wszyscy wyznają islam.

Дубай ка карте

Klimat

Dubaj to jedno z najgorętszych miast na Ziemi. Tu panuje suchy klimat gorących pustyń. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń: średnia miesięczna temperatura wynosi + 19 ° C, w ciągu dnia powietrze ogrzewa się do około + 24 ° C, w nocy - prawie do + 15 ° C Jednak w styczniu temperatura może osiągnąć + 31 ° C w ciągu dnia. Minimalna stała temperatura wynosi + 7,4 ° С (w lutym).

Latem temperatura dochodzi do + 38 ... + 40 ° C i może dochodzić do + 50 ° C w cieniu. Nawet w nocy w miesiącach letnich termometr znajduje się w pobliżu + 30 ° C i nie spada poniżej + 21 ° C.

Opady tutaj spada bardzo mało - w roku tylko około 80-90 mm. Deszcze mogą trwać w miesiącach zimowych iw marcu (luty to najbardziej "deszczowy" miesiąc w roku, spada około 35-36 mm opadów), od maja do października włącznie, praktycznie się nie zdarzają.

Wakacje na plaży

Jednym z powodów do odwiedzenia Dubaju jest krystalicznie czyste morze. Najlepsze plaże w mieście są:

 • Sunset Beach;
 • JBR Beach;
 • Kite Beach;
 • Plaża Black Palace;
 • Ukryta plaża.

Plaże Dubaju to nie tylko biały piasek, ale także dobrze rozwinięta infrastruktura. Tutaj możesz robić kitesurfing, paddleboarding i dla tych, którzy chcą uprawiać sport na lądzie, wzdłuż Plaża Jumeirah Wyznaczono 14 km torów wyścigowych z miękkim pokryciem. Ponadto, plaże Dubaju są świetne do pobytu z dziećmi, ponieważ są całkowicie bezpieczne.

Пляж Sunset Beach

Aktywny wypoczynek

Rodziny z dziećmi i miłośnicy aktywności będą zainteresowani wizytą w jednym z nich parki wodne w Dubaju. Najpopularniejsze to:

 • Kraina czarów znany z najbardziej demokratycznych cen;
 • Dziki Wadi ;
 • Aquaventure - jeden z najbardziej "fajnych" parków wodnych na całym Bliskim Wschodzie i najdroższych w Dubaju.
Aquaventure waterpark - один из наиболее популярных аквапарков Дубая

Miłośnicy narciarstwa mają również coś do zrobienia w tym gorącym mieście. Mall of the Emirates ma kompleks narciarski pod dachem, Ski Dubai . Jest jednym z największych wśród podobnych instytucji na świecie.

Ski Dubai

Zoo, które znajduje się w pobliżu słynnego hotel w Burj-al-Arab i Legoland Dubai - jeszcze dwa atrakcje , który zdecydowanie warto odwiedzić tym, którzy spoczywają ze swoimi dziećmi.

Зоопарк в ДубаеЛеголенд

Zabytki miasta

Co zobaczyć w Dubaju, lista jest bardzo trudna: widoki tutaj bez przesady na każdym kroku. Jakie są koszty? śpiewające fontanny w Dubaju , którego wysokość sięga 150 m!

Поющие фонтаны в Дубае

Ponadto powinieneś zdecydowanie wyglądać:

I możesz zamówić wycieczki do Dubaju i idź do Ferrari Park w Abu Dhabi , w El Ain lub w Musandam - enklawa, terytorium Omanu w granicach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Можно отправиться на экскурсию в Феррари-парк

Gdzie mieszkać?

Hotele w Dubaju również można nazwać punkt orientacyjny: wyróżniają się luksusem i oryginalnym wzornictwem. Przede wszystkim oczywiście warto wspomnieć o Hotelu Parus, który jest uważany za jeden z symboli miasta w Dubaju. Stoi na specjalnie stworzonej sztucznej wyspie i ocenia siebie jako 7 *. To najdroższy hotel w mieście.

Отель Парус

Możesz tu znaleźć zakwaterowanie i jest to łatwiejsze. Spośród opcji budżetowych najlepsze można nazwać 3 * hotelami:

 • Rove Trade Centre;
 • Rove City Center;
 • Rove Healthcare City;
i od 2 * - Arabian Ranches Golf Club i Flora Square Hotel.

Rove Trade Centre, один из лучших трехзвездочных отелей города

Restauracje i kawiarnie

Istnieje powszechne przekonanie, że jedzenie w Dubaju nie jest tanią przyjemnością. Tak, istnieje wiele statusów i drogich restauracji i kawiarni, ale są miejsca, w których można zjeść smacznie i po dość demokratycznych cenach.

Ceny żywności w Dubaju w 2017 roku są następujące: śniadanie w kawiarni może być z 25 dirhamów, obiad - od 40, kolacja - od 90 (odpowiednio około 7, 11 i 24,5 USD).

W restauracjach jedzenie kosztuje więcej: śniadanie - około 60, obiad - około 100 i kolacja - około 170 dirhamów (w dolarach - 16,5, 27 i 47). Konieczne jest skosztowanie potraw z owoców morza i słynnej kawy arabskiej ze słodyczami.

В Дубае обязательно нужно попробовать морепродукты

Zakupy

Dubaj to miasto turystyczne, a odwiedzający otrzymują wszystko na najwyższym poziomie, w tym zakupy. "Główny sklep" miasta - Dubai Mall , największe centrum handlowe na świecie. Jego powierzchnia to 1,2 miliona metrów kwadratowych. km (około 50 boisk do piłki nożnej). Na jego terenie znajdują się 2 supermarkety, ponad 1200 butików, ponad 160 sklepów spożywczych, rynek złota.

The Dubai Mall, самый большой торговый центр в мире

Dubai Mall to nie jedyne centrum handlowe w mieście. Bardzo popularne centra handlowe Bur Juman, Mall of Emirates, Ibn Batutta Mall. Również w mieście jest wiele zwykłych sklepów. Są centra handlowe i supermarkety, które są zwykle otwarte codziennie, od 9:00 do późnej nocy, regularne sklepy - od 9:00 lub od 10:00 i do 21:00 z przerwą od 13:00 do 16:00. W piątek rano, od 11:30 do 13:30 prawie wszystkie sklepy są zamknięte - to czas modlitwy. Ale w piątki sklepy są zazwyczaj zamykane później niż w inne dni.

I, oczywiście, warto odwiedzić przynajmniej jeden rynek w Dubaju:

Najpopularniejsze pamiątki z Dubaju to:

 • biżuteria;
 • dywany;
 • poduszki;
 • ubrania narodowe;
 • sztylety;
 • akcesoria do palenia;
 • kawa i akcesoria do jej przygotowania;
 • słodycze.

Transport miejski

Dubaj ma dobrze rozwiniętą linię autobusową. W oparciu o charakterystykę klimatu warunkowane są nie tylko same autobusy, ale nawet części przystanków. Pod koniec kwietnia 2009 r. Otwarto kolej jednoszynową, łączącą wyspę Palma Jumeirah z lądem. Długość drogi wynosi 45 km.

Автобусные остановки здесь оснащают кондиционерамиДубайский монорельс

Są w mieście i metro . Metro w Dubaju ma jedną interesującą cechę: wszystkie pociągi działają automatycznie, nie ma na nich maszynistów. W 2014 roku w prestiżowej dzielnicy Dubai Marina uruchomiono tramwaj.

Метро в ДубаеПо престижному району Дубай Марина проложены трамвайные линии

Taksówki w Dubaju są miejskie, ale są prywatne. Ta ostatnia jest tańsza, ponieważ w prywatnych samochodach nie ma zainstalowanych liczników i można negocjować z kierowcą o koszcie podróży.

Такси в Дубае

Dubaj jest również połączony autobusami z innymi miastami. W mieście znajduje się kilka przystanków autobusowych, z których największy znajduje się w Bar Dubai .

Jak dostać się do Dubaju samemu?

Miasto obsługiwane jest przez 2 lotniska: Międzynarodowe lotnisko w Dubaju , który jest największy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i obsługuje około 80 milionów ludzi rocznie, a także nowy Al Maktoum, który ma być w stanie obsłużyć 160 milionów ludzi rocznie po zakończeniu budowy.

Международный аэропорт ДубайАэропорт аль-Мактум