W pobliżu wybrzeża Zatoki Perskiej Dubaj są największymi na świecie sztucznymi wyspami. Razem tworzą Palm Jumeirah . To tutaj popularny aquapark Aquaventure znajduje się w Dubaju, w ośrodku Atlantis Palm. Atlantis znajduje się w centrum półksiężyca palmy. Na wyjątkowym oceanie ośrodek wypoczynkowy , otwarty w 2008 roku, istnieje wiele atrakcji morskich rozrywki.

Atrakcje Aquapark Aquaventure

Terytorium parku podzielone jest na strefy, w których każdy z odwiedzających oczekuje nowej rozrywki:

 1. Ziggurat. To bardzo nietypowa wieża. Istnieje kilka zjeżdżalni na trzech poziomach. Jazda nimi powoduje bardziej ostre wrażenia niż na tradycyjnej kolejce górskiej.
 2. Ziggurat
 3. Skok wiary. To jest atrakcja dla ekstremalnych. Konieczne jest zejście po prawie pionowym wzniesieniu i przezroczystej plastikowej rurze, aby latać pod wodą w basenie z rekinami.
 4. Leap of Faith
 5. Atak rekina. Ta atrakcja polega na pływaniu w przezroczystej plastikowej rurce na materacu nadmuchiwanym. W otaczającej przestrzeni roi się od rekinów, co powoduje przypływ adrenaliny.
 6. Shark Attack
 7. Shamal. To jest zejście w spiralnie skręconej fajce. Lot kończy się w małym basenie pośrednim, skąd reszta wchodzi do następnej atrakcji, Plunge.
 8. Shamal
 9. Plunge. Jest to zejście na nadmuchiwanym kole na zjeździe kaskadowym. Ostre zmiany w kierunkach, nieoczekiwane zjazdy i wzloty są trudne do zapomnienia.
 10. Plunge
 11. Falls. Konieczne jest zamiatanie na nadmuchiwanej tratwie wzdłuż szalejącego strumienia, jakby to prawdziwy rafting wzdłuż górskiej rzeki. Na koniec turyści znajdują się w spokojnych wodach centralnej rzeki parku.
 12. Falls
 13. Prąd. Rzeka przechodzi przez cały park wodny Waterpark Aquaventure i łączy wszystkie jej strefy. Urlopowicze powoli płyną wzdłuż rzeki nadmuchiwanymi kółkami, patrząc na otaczające piękno.
 14. Current
 15. Obszar gry Splashers. To jest miejsce dla dzieci z rodzicami. Dzieci nie mogą cieszyć się atrakcjami dla dorosłych, dlatego tutaj są wyposażone w małe zjeżdżalnie i fontanny.
Splashers Play Area

Cechy Aquapark Aquaventure

Odwiedzając to miejsce, zwróć uwagę na następujące zasady:

 • goście hotelu Atlantis odwiedzają Aquaventure Aquapark za darmo, reszta kupuje bilety wstępu. Cena nie zależy od wieku, ale od wzrostu;
 • Konieczne jest posiadanie karty bankowej, za którą zapłacono bilet;
 • skakać od startu do wody i nurkować jest zabronione: jest płytko;
 • Przed zejściem ze ślizgawki należy zdjąć okulary i biżuterię;
 • dzieci powinny zawsze być blisko dorosłych;
 • na małych dzieciach powinny być noszone specjalne pieluchy do kąpieli;
 • pijacy nie są dopuszczani;
 • ważne jest, aby prawidłowo się ubrać. W parku wodnym Aquaventure w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą pływać w strojach kąpielowych, kąpielach, burbach, kombinezonach kąpielowych.

Cena biletu do parku wodnego obejmuje możliwość spędzenia czasu na luksusowej prywatnej plaży. Możesz wziąć leżaki, parasole, ręczniki, szafki na rzeczy.

Jak się tam dostać?

Najłatwiej dostać się do Aquaparku Aquaventure taksówką, ale jest inny sposób. Muszę dostać się do stacji metro Internetowe miasto i przesuń się do kolejki jednotorowej. Podróż w obie strony kosztuje 14 USD. Ostatnim przystankiem jest hotel "Atlantis".