Zjednoczone Emiraty Arabskie - to nie tylko wydobycie ropy i gorąca pustynia, ale także słońce, plaże i wybrzeże. A także - aktywnie rozwijająca się infrastruktura turystyczna z najnowocześniejszymi elementami architektury i technologii. A wśród całej tej doskonałości, nawet publiczna plaża miejska Jumeirah Open Beach staje się popularna atrakcja turystyczna .

Więcej o plaży

Jumeirah Beach znajduje się w Dubaj (ZEA) i jest ogólnodostępną ogólnodostępną plażą. Znajduje się w obszarze tytułowym w pobliżu słynnego hotel «Jumeirah Beach & SPA». To tutaj większość turystów przyjeżdża do opalania się w Dubaju. I nie chodzi tylko o dostępność, ale o wyposażenie wszystkich opcji plażowych odpocząć :

 • wzdłuż całej linii plażowej wyposażonej w ścieżki rolkowe i rowerowe;
 • łazienki i prysznice, zarówno na ulicy, jak i przykryte;
 • plac zabaw dla dzieci;
 • sportowe tourniquets i inne zapasy.
Открытый городской пляж

Terytorialnie Jumeirah Beach, Open Beach rozciąga się na południe od historycznej części Dubaju i kończy się na plaży Jumeirah Residence i urządzeń portowych. Jego długość wynosi nieco ponad 2 km. Plaża Jumeirah w Dubaju jest piaszczysta i sztuczna: cały biały piasek przywieziono tutaj z pustyni. Jest kopany codziennie i oczyszczony z gruzu. Na całym obwodzie plaży znajdują się urny i pojemniki na śmieci. Na plaży nie ma praktycznie zieleni, tylko palmy, które są sadzone wzdłuż całej drogi wzdłuż linii plaży. Woda jest ciepła, czysta, wygodna.

Пляж Джумейра Опен Бич

Co jest ciekawego w Jumeirah Open Beach?

Na plaży Jumeirah Open Beach jest tańsza niż, na przykład, na plaży Jumeirah Beach Park i innych płatnych opcji, sprzedaży sprzętu i akcesoriów do pływania, a także żywności, lodów i napojów (koktajle mleczne, schłodzona woda i soki).

Dla wygody gości można wziąć parasole, leżaki i ręczniki do użytku tymczasowego. Również wzdłuż całej linii plaży powstają mini-hotele, wille i prywatne domy - wszystko to można wypożyczyć tak, aby nie tracić czasu na drodze na plażę i morze. Warto zauważyć, że plaża Jumeirah oferuje dobry widok na obiekty Dubaju, takie jak słynne port morski "Rashid", Wieżowiec Burj Khalifa i wyjątkowy 5 * hotel, znany pod nazwą Sail . Na tle tych atrakcji Dubaju na plaży Jumeirah można robić wspaniałe zdjęcia.

Аренда зонтиков и шезлонгов

Bezpieczeństwo wczasowiczów

Otwarta miejska plaża Dubaju jest stale patrolowana przez policyjny samochód, który regularnie jeździ po całym wybrzeżu. Ratownicy monitorują turystów z wysokości wież ratunkowych podczas całego czasu pracy na plaży. Oprócz nich strażnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo i spokój tego terytorium.

Za naruszenie zasad postępowania na plaży Jumeirah w Dubaju przewiduje szereg kar: od dużej grzywny do aresztowania i deportacji. Najczęstsze naruszenia i kary:

 • rzuć niedopałek papierosa na piasek - 273 USD dobrze;
 • opalanie topless lub nago (dla kobiet) - grzywna i deportacja, w niektórych przypadkach uwięzienie na 5-7 lat;
 • walczyć, pić alkohol i nieprzyzwoity leksykon - grzywna, aresztowanie, deportacja;
 • agresywna uwaga wobec muzułmanów i fotografowanie muzułmańskich kobiet - grzywna i deportacja.
Небоскребы и песок

Jak dostać się na plażę Jumeirah?

Możesz dostać się na miejską plażę na kilka sposobów:

 1. Usługa transferu z hotelu to najwygodniejsza i najtańsza opcja: minibus z klimatyzacją zabiera wszystkich turystów na plażę, a potem w pewnym momencie zabiera. Konieczne jest jedynie wzięcie pod uwagę, że hotelowy bus w Dubaju kieruje turystów głównie na płatną plażę Jumeira Beach Park, dlatego wcześniej przygotuj akcenty.
 2. Dostań się metro do centrum handlowego Dubai Mall, a następnie taksówką.
 3. Wsiądź do metra do stacji World Trade Center, następnie ulicą Al Diyafa na przystanku autobusowym, wsiądź do autobusu lub idź pieszo na plażę.
 4. Korzystanie z taksówki jest szczególnie ważne dla firm liczących 3-4 osoby.
 5. Wynajmij samochód .

Plaża jest otwarta codziennie dla wszystkich turystów od 7:30 do 22:00, wstęp jest bezpłatny.

Вид с моря