Zjednoczone Emiraty Arabskie Jest krajem muzułmańskim, w którym miejscowi i turyści, którzy wyznają islam, nie mają prawa konsumować alkoholu. W przypadku pozostałych podróżnych ta reguła nie ma zastosowania, ale prawa o piciu alkoholu w miejscach publicznych są raczej surowe.

Funkcje ustawodawstwa w ZEA

Aby uzyskać odpowiedź na popularne pytanie o to, gdzie możesz pić alkohol w Emiratach, powinieneś znać następujące zasady:

 1. Alkohol nie może być używany podczas jazdy, a jazda po pijanemu jest zabroniona. Za to możesz zostać deportowany, uwięziony, a nawet pobity kijem.
 2. Turyści nie powinni wyglądać na pijanych w miejscach publicznych, na ulicy lub na plaży, a tym bardziej, że nie mogą pić alkoholu.
 3. Jeśli zdecydujesz się wypróbować kandur (narodowe arabskie ubranie), zrób to tylko w sposób trzeźwy, inaczej zadasz naród tubylczy poważną zniewagę.

Aby spożywać alkohol w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, turyści mogą w specjalnie wyznaczonych miejscach, w których istnieje licencja, lub:

 • w ich pokojach;
 • w niektórych restauracjach hotele ;
 • w nocnych klubach.

Jeśli wypijesz w zakładzie gastronomicznym i wypijesz w hotelu, nikt cię nie dotknie. To prawda, pod warunkiem, że będziesz zachowywać się spokojnie i przestrzegać norm przyzwoitości. W przeciwnym razie wezmą cię na policję i, w zależności od sytuacji, zostaną ukarani.

Наказание за распитие алкоголя

Ile alkoholu można sprowadzić do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Zanim udasz się na wypoczynek w tym kraju, wielu podróżników zastanawia się, czy można przynieść alkohol do ZEA. Zgodnie z prawem państwa każdy dorosły turysta może nosić 2 litry wina i 2 litry mocniejszych napojów. Możesz kupić alkohol w sklepach wolnocłowych, które są na lotnisku lub z wyprzedzeniem w domu.

Zwykle przeciętny turysta ma dość tego wolumenu do rekreacji. Jeśli dla ciebie ta ilość jest mała, możesz wlać alkohol do plastikowych butelek i włożyć pojemnik do kieszeni. Wyszukiwanie osobiste w Emiratach jest niezwykle rzadkie, ale lepiej nie ryzykować.

Магазин беспошлинной торговли

Gdzie w ZEA alkohol jest oficjalnie dozwolony dla turystów?

Aby nie wpaść w pułapkę i nie naruszać lokalnych przepisów, turyści powinni wiedzieć, w których krajach dozwolony jest alkohol i gdzie można pić alkohol. Regiony północne są uważane za najbardziej lojalne regiony. Znajdują się godzinę jazdy od Dubaj .

Są sklepy, w których można oficjalnie kupić alkohol w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tych instytucjach istnieje specjalna licencja, więc ilość alkoholu jest nieograniczona i jest sprzedawana po rozsądnych cenach. Najbardziej znane sieci to MMI i African & Eastern.

Alkohol dla turystów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprzedawany jest w następujących regionach:

 • Umm al-Quwain - Sklepy nazywają się Barracuda i Palm Beach, odległość od stolicy kraju wynosi około 50 km;
 • Ras Al Khaimah - Sklep znajduje się na terenie jachtów klubu Al Hamra Yacht Club & Marina;
 • Fujairah - Istnieją 2 sklepy: Sundy Beach i Holiday Beach;
 • Ajman - zakład nazywa się Ajman Kempinski, odległość od Dubaju wynosi 30 km.

Sklepy mają dość szeroki asortyment, który reprezentują światowe marki. Sprzedają tu szampana, wermut, koniak, piwo, wino, whisky i prawdziwą rosyjską wódkę, na przykład Stolichnaya lub Moskwa.

W niektórych placówkach najwygodniej jest podjechać i nazwać alkohol, który chcesz kupić. Będziesz oferowany towar w przystępnych cenach. Jeśli przejdziesz przez główne wejście, koszt towarów wzrośnie do restauracji.

Zgodnie z prawem kraju do przewozu alkoholu z jednego emirat w innym jest zabronione. Sklepy te są otwarte od 15:00 do 23:00 i znajdują się na obrzeżach. Nie mają znaków identyfikacyjnych, więc ich odnalezienie nie jest takie łatwe.

Uważa się, że najbardziej rygorystyczny emirat w ZEA Sharjah , ponieważ alkohol jest zabroniony na całym terytorium, w tym dla turystów. Nie jest sprzedawany w restauracjach i hotelach, więc możesz pić tylko we własnym pokoju. Prawda, w lotnisko tutaj są dość surowe zamówienia i nie jest tak łatwo nosić butelkę.

Бар

Alkohol w hotelach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Przed wyborem domu wakacyjnego w ZEA turyści powinni wiedzieć, że alkohol nie jest sprzedawany w każdej instytucji, ale w większości hoteli są bary. Tutaj możesz cieszyć się różnymi napojami i koktajlami po dość wysokich cenach. W niektórych hotelach jest nawet osobne wejście, więc zagraniczni goście mogą pójść tylko na drinka. Wyjęcie alkoholu jest surowo zabronione.

Bardzo często turyści są zainteresowani pytaniem, czy alkohol jest wliczony w koszt all-inclusive w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tym kraju system All Inclusive różni się od tureckiego lub egipskiego i bardziej przypomina pełne wyżywienie. Zwykle odwiedzający otrzymują śniadanie, obiad i kolację, kiedy serwują napoje alkoholowe. W pozostałym czasie będą musieli zapłacić dodatkowo.

Najpopularniejsze hotele w ZEA z rodzajem jedzenia "all inclusive" i alkoholem to:

 • Hotel Shangri-La, Qaryat Al Beri - położony w Abu Dhabi ;
 • Waldorf Astoria Ras Al Khaimah - z siedzibą w Ras al-Jaime;
 • Hilton Dubai Jumeirah - w Dubaju.
Коктейли в отеле все включено

Gdzie kupić alkohol w Dubaju?

Możesz kupić napoje alkoholowe w restauracjach i klubach nocnych po godzinie 18:00, znajdujących się na terenie hoteli. Na przykład w instytucjach sieci Byblos i Citymax. Możesz tu przyjść tylko na wieczorną rozrywkę. Alkohol jest również sprzedawany w dużych supermarketach. W takim przypadku kupujący będą musieli zapłacić podatek w wysokości 30%.

Алкогольный магазин