Blisko stolicy Oman jest miejscowością wypoczynkową Al-Sawadi (Al Sawadi). Słynie ze śnieżnobiałych plaż z lazurową wodą i ultranowoczesnych budynków otoczonych pięknymi ogrodami. Tutaj turyści przychodzą z przyjemnością, chcąc cieszyć się aktywnością i pasywnością rekreacja .

Informacje ogólne

Blisko stolicy Oman jest miejscowością wypoczynkową Al-Sawadi (Al Sawadi). Słynie ze śnieżnobiałych plaż z lazurową wodą i ultranowoczesnych budynków otoczonych pięknymi ogrodami. Tutaj turyści przychodzą z przyjemnością, chcąc cieszyć się aktywnością i pasywnością rekreacja .

Informacje ogólne

Resort Al-Savadi ma wyjątkową atmosferę spokoju i spokoju. Jest to zaciszne miejsce, w którym nie ma hałasu i zamieszania, ale zapewnia się wysoki poziom usług. Miasto aktywnie budowano dopiero w ostatnich latach, a lokalni mieszkańcy zajmują się głównie turystyką.

Na terytorium ośrodek wypoczynkowy budował sklepy i banki, ale hałaśliwych restauracji i klubów nocnych nie ma tutaj. W Al-Savadi znajdują się różne obiekty sportowe: stadiony, place zabaw i siłownie. Podróżni chętnie przyjeżdżają tutaj, aby zacieśnić mięśnie i wzmocnić swoje ciało.

Ośrodek ma również silne i gładkie drogi, doskonałe trasy i autostrady, więc lokalne atrakcje można łatwo przeglądać samochodem. Wielu Aborygeni mówią po angielsku iz chęcią opowiedzą o najciekawszych miejscach w mieście.

Вид на побережье

Pogoda w Al-Savadi

W mieście panuje suchy klimat. Średnia temperatura powietrza wynosi + 28 ° C. W tym obszarze spada o około 92 mm opadów. W Al-Savadi najlepiej jest pochodzić od października do kwietnia, kiedy panuje najlepsza pogoda, w tym czasie kwitną ogrody, a obszar kurortu jest ozdobiony bujną zielenią. Najsuchszym miesiącem jest maj, a najczęściej pada deszcz w styczniu (25 mm). Najcieplejszą temperaturę obserwuje się w czerwcu (+ 35 ° C), a zimną - w styczniu - + 21 ° C.

Закат

Co robić w ośrodku?

Główną atrakcją ośrodka jest jego malownicze położenie natura . W Al-Sawadi turyści mogą:

 1. Zrób snorkeling lub nurkowanie . Dla tych sportów w ośrodku tworzone są wszystkie warunki. W zatoce znajdują się zatoki, w których hodowane są unikalne morskie ryby i zwierzęta.
 2. Wynajmij łódź i udaj się na jedną z niezamieszkanych wysp , gdzie zachowała się dziewicza przyroda. Można tam zorganizować romantyczny piknik, spotkać zachód słońca lub zapoznać się z lokalną florą i fauną, a także zrobić wspaniałe zdjęcia.
 3. Aby złapać falę. Wiatr wieje w morze, wznosząc wysokie fale.
 4. Idź odkrywać wybrzeże na łodzi , a jeśli statek będzie miał przezroczyste dno, zobaczysz podwodny świat Oceanu Indyjskiego.
 5. Uprawiaj żeglarstwo lub windsurfing .
Дайвинг

W pobliżu ośrodka znajduje się wioska rybacka, w której można zapoznać się z życiem i życiem lokalnych mieszkańców. Blisko Al-Savadi jest stolicą kraju, w którym można odwiedzić takie atrakcje:

 1. Muzeum przyrody. Tutaj przechowywane są starożytne skamieniałości odkryte przez archeologów.
 2. Meczet Sultan Qaboos Jest jedną z największych świątyń islamskich na świecie. W sali modlitewnej jest największy dywan na świecie (4300 m2), ręcznie tkany przez irańskich mistrzów. Jest on zawarty w Księdze Rekordów Guinnessa.
 3. Ковер в мечети
 4. Al Alam - Pałac, który jest rezydencją sułtana i uważany jest za prawdziwe architektoniczne arcydzieło.

Od Al-Savadi możesz iść oaza miasta Nizwa . Imponuje wspaniałymi widokami. Oto słynna twierdza, wzniesiona w XVII wieku.

Рыбацкая деревушкаЛодки местных жителей

Gdzie się zatrzymać?

Ośrodek ma domki, domki i nowoczesne hotele . Najpopularniejsze z nich to:

 1. The Pearl Farm Chalet to dom wakacyjny z 3 sypialniami i wspólną kuchnią. Goście mogą korzystać z ogrodu, basenu, bilarda i sprzętu do grillowania.
 2. Dom Aliz - istnieje tylko jeden pokój dwuosobowy Deluxe w zakładzie. Jest zakwaterowanie ze zwierzętami, prywatny parking i piękny ogród.
 3. Al Nahda Resort & Spa to pięciogwiazdkowy hotel położony 15 km od Al-Savadi. Goście mogą korzystać z usług concierge, pralni i przechowalni bagażu. Istnieje wypożyczalnia rowerów i sprzętu podwodnego.
 4. Al Sawadi Beach Resort - w hotelu znajduje się sala konferencyjna, basen, taras słoneczny, kort tenisowy i pole do minigolfa. Personel posługuje się 4 językami.
 5. Millennium Resort Mussanah - dla gości hotel oferuje spa, masaże, saunę i łaźnię turecką. Tutaj świadczone są usługi dla osób niepełnosprawnych.
Гостиница

Gdzie zjeść?

W ośrodku nie ma prawie żadnego zaplecza gastronomicznego, więc turyści mogą jeść i relaksować się tylko w swoich hotelach. Są bary i restauracje serwujące dania kuchni międzynarodowej i międzynarodowej. tradycyjna kuchnia z Omanu . W Al-Savadi warto spróbować ryżu z mięsem, pieczonymi owcami, owocami morza i lokalną kawą.

Ресторан

Plaże kurortu

Wybrzeże miasta jest uderzające pod względem wielkości i piękna. Tutaj leży czysty gruboziarnisty piasek, na którym wędrowcy opalają się. Długość linii brzegowej wynosi kilka kilometrów.

Całe terytorium wyposażone jest w leżaki i parasole. Na plaża można jeździć na katamaranie, nartach wodnych i motocyklu. Tu pracują ratownicy, którzy są szczególnie zainteresowani monitorowaniem bezpieczeństwo nowo przybyli turyści. Podróżni nie znają natury przypływów, dlatego należy zachować ostrożność.

ПляжПрибрежная зона

Zakupy

W Al-Savadi istnieje prawdziwy rynek wschodni. Tutaj możesz wdychać zapach przypraw, owoców i pachnących kadzideł, targować się z serca i po prostu zapoznać się z lokalnym kolorem. Rynek sprzedaje różnorodne produkty, kawę z kardamonem, dywany, naczynia miedziane, broń narodową, sztućce i złoto. Jako pamiątki turyści zazwyczaj kupują przedmioty rzemiosła naturalnego i rękodzieła.

Jak się tam dostać?

Od Muscat do Al-Savadi można dojechać samochodem wzdłuż autostrady nr 1 i Suwadi Beach Rd. Odległość wynosi około 90 km, a podróż trwa do 60 minut. Od Nizwy do kurortu turyści znajdą drogę numer 15 lub 23. Do tego potrzeba około 2 godzin.