Pałac królewski Al-Alam Sultan Qaboos ibn Sa'id jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych budynków w Oman . Znajduje się niedaleko od Zatoki Omańskiej, w otoczeniu dwóch bliźniaczych forty Al Mirani i Al-Dżalali .

Pałac Sultana w Omanie - krótki opis


Дворец султана

Pałac królewski Al-Alam Sultan Qaboos ibn Sa'id jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych budynków w Oman . Znajduje się niedaleko od Zatoki Omańskiej, w otoczeniu dwóch bliźniaczych forty Al Mirani i Al-Dżalali .

Pałac Sultana w Omanie - krótki opis

Al-Alam to unikalna struktura. Jest to model arabskiego piękna, ale jednocześnie jego formy nie są standardem i uderzająco różnią się od innych budynków miasta. Podczas budowy wykorzystano elementy architektury indyjskiej. Fasada wykonana jest w odcieniach złotym i niebieskim. Prosta elegancja pałacu sułtana nie pozostawi obojętnym każdemu podróżnikowi. Na terenie przed budynkiem znajduje się malowniczy park z fontannami, prowadzący wprost do oceanu. Ze zdjęcia pałacu sułtana w Omanie możesz docenić wszystkie cechy tego budynku.

Дворец Аль-Алам во всей красе

Legenda o pałacu Al-Alam

Pałac Sultana w Omanie to symbol i sławny ciekawe miejsce jego stolica, Muscat . Pałac jest jedną z sześciu rezydencji sułtana, ale jest piękniejszy niż wszystkie. W języku arabskim "al-alam" oznacza "flagę", a pałac nazywa się tak nie bez powodu. Z miejscem, w którym jest wzniesiony, jest legenda.

Kiedyś Oman był ośrodkiem tranzytowym dla transferu niewolników z Afryki. Rząd brytyjski znajdował się w budynku pałacowym i ustawiono flagę z flagą narodową. Historia mówi, że każdy niewolnik, który może dotknąć flagstaff, otrzyma długo wyczekiwaną wolność.

Oficjalna rezydencja sułtana

Ponad 200 lat temu pałac został zbudowany przez sułtana ibn Ahmeda. Obecny sułtan Kabusa jest jego bezpośrednim potomkiem. W 1972 roku zrekonstruowano Al-Alam. Do tej pory jest to oficjalna rezydencja, a sułtan nie mieszka tutaj. Pałac służy do spotkań z szefami państw i przyjmowaniem gości honorowych. Dla społeczeństwa jest on zamknięty. W 2012 roku pałac był ostatnio używany zgodnie z jego przeznaczeniem - właśnie wtedy sułtanat Omanu podczas oficjalnej wizyty odwiedził królową Beatrix Armgard z Holandii.

Дворец после заката особенно красив

Fascynujący spacer po placu pałacowym

Majestatyczny pałac sułtana w Omanie niewątpliwie wygląda w ciągu dnia, a wieczorem po prostu czaruje. W promieniach słońca świecą złote refleksy niektórych kolumn, a niebiański kolor innych odzwierciedla całą bezdenność i głębię nieba. Niestety nie można dostrzec luksusu dekoracji wnętrz mieszkań sułtana. Al-Alam znajduje się pod 24-godzinną ochroną Gwardii Sultan. Ale turyści mogą:

  • Aby obejrzeć pałac tylko od pałacowego placu, ale w każdej chwili;
  • zbliżyć się do bramy pałacu z herbem sułtana;
  • Герб султана на воротах дворца
  • fotografowanie pałacu i robienie zdjęć na jego tle;
  • Туристы фотографируются на фоне дворца
  • idź wzdłuż alei w pobliżu pałacu, do której prowadzi Do Muzeum Narodowego i królewski dwór.

Pomimo zakazu zwiedzania pałacu, Al-Alam pozostaje najpopularniejszą atrakcją Maskatu.

Jak dostać się do pałacu sułtana?

Pałac sułtana w Omanie znajduje się obok promenady Corniche, a spacer wzdłuż niej do Al-Alam zajmie nie więcej niż pół godziny. Od rynku Matra możesz chodzić przez 20 minut. Możesz także skorzystać z usług wygodnej taksówki.

По набережной до самого дворца