Stolica Oman , miasto Muscat , nie na darmo nazywa się skarbem kultury tego kraju. W końcu istnieje ogromna liczba atrakcje , opowiadając o historii, kultura i życie ludu Omanu.
Национальный музей Омана

Stolica Oman , miasto Muscat , nie na darmo nazywa się skarbem kultury tego kraju. W końcu istnieje ogromna liczba atrakcje , opowiadając o historii, kultura i życie ludu Omanu. Jednym z nich jest Muzeum Narodowe Omanu, znajdujące się w pobliżu Biblioteki Islamskiej. Oto zebrane najciekawsze ekspozycje poświęcone różnym okresom istnienia kraju.

Historia Muzeum Narodowego Omanu

Instytucja, w której obecnie mieści się zbiór historycznie i religijnie znaczących artefaktów kraju, została otwarta dla zwiedzających 30 lipca 2016 r. Dosłownie natychmiast Muzeum Narodowe stało się główną instytucją kulturalną Omanu. Oto zebrane pamiątki dotyczące najwcześniejszych okresów w historii kraju i współczesności.

Muzeum Narodowe Oman zostało stworzone, aby przekazywać z pokolenia na pokolenie tradycyjne umiejętności i wiedzę, innowacje i inne możliwości wyrażania siebie. Instytucją zarządza Rada Powiernicza, w skład której wchodzą członkowie rządu kraju, a także znane na całym świecie osoby kulturalne.

Галерея временной шкалы в Национальном музее Омана

Struktura Muzeum Narodowego Omanu

Na powierzchni ponad 13 000 metrów kwadratowych. m pomieści 43 pokoje z 5466 eksponatami, a także nowoczesne centrum szkoleniowe, place zabaw i kino. Pomiędzy wycieczki na nich goście mogą odpocząć w kawiarni lub udać się do sklepu z pamiątkami.

Muzeum Narodowe Omanu jest pierwszą instytucją kulturalną na Bliskim Wschodzie, w której zintegrowano alfabet Braille'a dla osób niedowidzących. Historyczne i religijne relikwie umieszczane są w galeriach na wystawy stałe. Około 400 metrów kwadratowych. Obszar m Muzeum Narodowego Omanu jest zarezerwowany dla wystaw czasowych.

Kolekcja Muzeum Narodowego Omanu

Główne i trwałe galerie instytucji kulturalno-oświatowej to:

  • "Ziemia i ludzie";
  • "Historia morska";
  • "Broń i zbroja";
  • Aflage;
  • "Waluta";
  • "Kraina kadzideł";
  • "Wielki islam";
  • "Oman i świat";
  • "Dziedzictwo niematerialne";
  • «Renesans».

W Muzeum Narodowym Omanu można dowiedzieć się o trudnościach związanych z przetrwaniem lokalnej ludności w warunkach niedoboru wody i dyktatu pustyni. Ze względu na strategicznie ważną lokalizację sułtanat był często napadany przez najeźdźców. W muzeum można zapoznać się ze sprzętem używanym przez lokalnych mieszkańców do odpierania ataków wroga. Tutaj zobaczysz, jaką drogę osmańskie bronie przejęły od toporów i sztyletów do nowoczesnych pistoletów i armat.

Галерея Земля и люди в Национальном музее Омана

Najcenniejszym zabytkiem Muzeum Narodowego Omanu jest list proroka Mahometa, dzięki któremu jego nauczanie rozprzestrzeniło się po całym kraju. Do demonstracji starożytnej broni, biżuterii, rękopisów i innych artefaktów wykorzystywane są nowoczesne technologie wystawiennicze. Dzięki temu odwiedzający mogą lepiej zrozumieć i docenić wartości kulturowe Omanu.

Muzeum Narodowe w Oman posiada centrum szkoleniowe, którego zadaniem jest edukacja, podnoszenie świadomości społecznej na temat dziedzictwa kulturowego kraju i zachęcanie odwiedzających, którzy chcą zapoznać się z historią sułtanatu.

Экспонат Национального музея Омана

Jak dostać się do Muzeum Narodowego Omanu?

Obiekt kulturalny znajduje się w północno-wschodniej części Muscat , około 650 m od wybrzeża Zatoki Omańskiej. Ze środka stolicy Omanu do Muzeum Narodowego można dojechać autobusem lub taksówką na drogę numer 1. W odległości 60-100 m od niego znajdują się przystanki autobusowe Muzeum Narodowe i Pałac Nauki, do którego można dojechać autobusem nr 04.