Nurkowanie w Oman - To świetna okazja, aby dotknąć kolorowego podwodnego świata. Ławice piaszczyste zamieszkują mięczaki i kraby. Głębiny morza są wypełnione ogrodami koralowymi i stały się domem dla jasnych i pięknych ryb szkolnych - motyli, aniołów, klaunów, lwów, skrzydlatych zwierząt i zebr. Wody przybrzeżne Omanu kochają delfiny, które można spotkać prawie zawsze.

Najlepszy sezon na nurkowanie

Nurkowanie w Oman To świetna okazja, aby dotknąć kolorowego podwodnego świata. Ławice piaszczyste zamieszkują mięczaki i kraby. Głębiny morza są wypełnione ogrodami koralowymi i stały się domem dla jasnych i pięknych ryb szkolnych - motyli, aniołów, klaunów, lwów, skrzydlatych zwierząt i zebr. Wody przybrzeżne Omanu kochają delfiny, które można spotkać prawie zawsze.

Najlepszy sezon na nurkowanie

Nurkowanie w Omanie jest dobre, ponieważ można nurkować przez cały rok. Temperatura wody wynosi od +19 ° C do +29 ° C. Widoczność wynosi około 15 do 30 metrów.

Najlepsze okresy do nurkowania: od kwietnia do maja, od września do października. Miesiące letnie są najgorętsze. Jesienią największą szansę na spotkanie rekinów wielorybich. Zimą widoczność w wodzie pogarsza się, a temperatura wody nie jest najbardziej komfortowa, ale zwiększa się liczba mieszkańców.

Стайки рыб

5 powodów, dla których warto nurkować w Omanie

Oman to kraj o bogatej historii i fantastycznych miejscach do odwiedzenia. Jednak turyści będą zainteresowani, aby dowiedzieć się, co jest w Omanie kurorty PADI i wiele centrów nurkowych. Stolica Muscat - Doskonały punkt do badań nurkowania na wybrzeżu kraju. Powody, dla których warto nurkować w Omanie:

 1. Miejsca nurkowe. Oman zaskakuje i zaskakuje różnorodnością i liczbą miejsc do nurkowania. Są rzeki, jaskinie, tunele i pionowe urwiska. Każdy nurek znajdzie najlepsze miejsce do nurkowania w zależności od swoich zainteresowań.
 2. Korale. Nie ma dużych grup nurków, ponieważ rafy są w doskonałym stanie. Dużo twardych i miękkich koralowców tworzy rafy i ogrody.
 3. Rekiny. Nurkowanie w Omanie zapewnia doskonałą okazję do zobaczenia rekinów rafowych. Rekiny wielorybie są nieco rzadziej spotykane, często są widywane w pobliżu wyspy Fahl.
 4. Тигровые акулы в Омане
 5. Wiele zwierząt morskich. Oman jest więcej niż przed sąsiednimi krajami w liczbie mieszkańców morskich. Istnieje ponad 1500 gatunków ryb, w tym żółwie, promienie, mureny i snapper.
 6. Zatopione skarby. Istnieje kilka miejsc do nurkowania, gdzie zatopione statki towarowe mogą być eksplorowane na różnych głębokościach.
Многообразие морских обитателей

Strony najlepszych nurków Omanu

Wybrzeże Omanu rozciąga się wzdłuż Morza Arabskiego, Zatoki Omańskiej i Oceanu Indyjskiego. Ponieważ istnieje wiele miejsc do nurkowania. Ale nurkowanie samodzielnie w wodach Omanu jest zabronione. Musisz przejść przez obowiązkową rejestrację w lokalnym centrum nurkowym lub w Oman Scuba Diving Federation. Centra nurkowe w Oman:

 1. Wyspy Daymaniyat. Położony 20 km od Muscat. Bogate w rafy koralowe i duże ryby pelagiczne. Wyspy są obszarem ochrony. Widoczność w wodzie ponad 30 m.
 2. Bandar Khairan. Miejsca nurkowe znajdują się w południowo-wschodniej części Muscat w kilku zatokach i zatokach. Oto najlepszy wrak - Al Munnassir w Omanie. Na głębokości 30 m znajduje się zanurzony 84-metrowy statek służący jako sztuczna rafa. Statek ten stał się domem dla mureny, żółwi, promieni, koźląt i okonia.
 3. Затопленное судно
 4. Wyspa Fahal. Ta mała wysepka to 30 minut. dysk z Muscat. Składa się ze skał wapiennych i zachwyci nurków z rafami o głębokości 40 m. Rekiny są częstymi mieszkańcami tych wód.
 5. Jaskinie. W Musandam jest mnóstwo zatok jaskinie i tunele w skałach wapiennych. Wody są wypełnione żółwiami, langustami i czystszymi krewetkami. Głębokość jest mała, ale lepiej jest wziąć latarnię podczas nurkowania.
 6. LimaRock. W tych miejscach można zobaczyć korale na głębokości 20 m, szczeliny i jaskinie o długości 40 m. Morskie płycizny koran i tuńczyków orać tutaj. W zimnych porach rekiny pływają.
 7. Salalah Mirbat. Możesz dostać się do lokalnych centrów nurkowych, jeśli wybierasz się na safari jeepem lub rejs statkiem. Dzięki zatokom i plażom wygodnie i łatwo można dotrzeć do skalnych półek z koralowcami. W wodach zamieszkują mureny, żółwie, ośmiornice, rekiny, delfiny, a nawet wieloryby. To miejsce przyciąga ryby z dużą ilością glonów. Podczas upwellingu wszystkie centra nurkowe są zamknięte.
Подводная красота

Usługi transportowe dla nurków w Omanie

Nurkowanie w Omanie tylko nabiera tempa. Być może będziesz odkrywcą magicznych miejsc. Aby zwiększyć komfort, podwodni nurkowie w tym kraju świadczą usługi wynajmu transportu morskiego. Możesz wynająć:

 1. Towarzyszący katamaran. Został zaprojektowany specjalnie do nurkowania. Wyposażony w dwa mocne silniki, łatwo dostępną platformę, toaletę i apteczkę pierwszej pomocy. Pojemność katamaranu wynosi 12 osób. Towarzyszy nurkom przez cały dzień, niosąc sprzęt do nurkowania. W Omanie jest wiele miejsc, do których można dotrzeć tylko za pomocą katamaranu.
 2. Jacht. To luksusowe nurkowanie pochodzi tylko z jachtu Karya. Przy maksymalnej prędkości 31 węzłów możesz wybrać się w ekscytującą podróż morską. Jacht ma 3 poziomy, kilka sypialni, prysznic i toaletę, ultranowoczesne systemy sterowania, wentylację i klimatyzację. W nocnej wycieczce możesz wziąć do 6 osób. Czynsz obejmuje 3 posiłki dziennie, w tym napoje. Zespół ma profesjonalnego instruktora nurkowania.
Яхта «Karya»