Turyści często odwiedzają starożytne miasto Salalah, które zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości i ilości w populacji. Oman . Należy do prowincji Dhofar i jest jej centrum administracyjnym. Tutaj możesz zobaczyć dużo atrakcje zrobić zakupy , pływać w morzu lub opalać się plaża .

Informacje ogólne

Turyści często odwiedzają starożytne miasto Salalah, które jest drugą co do wielkości i największą populacją w Oman . Należy do prowincji Dhofar i jest jej centrum administracyjnym. Tutaj możesz zobaczyć dużo atrakcje zrobić zakupy , pływać w morzu lub opalać się plaża .

Informacje ogólne

Obecnie w mieście żyje 178 469 osób, liczba ta stale rośnie z powodu migrantów z Indii. Istnieje nawet specjalna szkoła dla obcokrajowców. Osada znajduje się na wysokości 17 m i jest myta przez Morze Arabskie.

Miasto Salalah jest nieoficjalnie uważane za południową stolicę Omanu i jest zupełnie inne Muscat . Turyści będą mogli osobiście zobaczyć życie Aborygenów i zapoznać się z historią kraju odwiedzając wykopaliska archeologiczne w regionie. Na przykład tutaj są ruiny pałacu, który należał do królowej Saby.

Okolica jest obsadzona drzewami kadzideł, plantacjami bananów i orzechów kokosowych. Wraz ze wspaniałymi plażami tworzą atmosferę tropikalnego raju, a za ich zapach Salalah jest często nazywana "pachnącą stolicą Arabii".

Miasto jest siedzibą sułtana kraju o imieniu Qaboos bin Said. Mieszkał tu zanim wstąpił na tron ​​w 1970 roku. Następnie monarcha przeniósł się do Maskatu, ale w Salalou spotyka się okresowo z duchowymi przywódcami i szejkami regionu.

Ладанное дерево

Pogoda

Miasto ma stosunkowo umiarkowany klimat, mimo że jest otoczone z trzech stron przez pustynię arabską. Od czerwca do września wieją tu monsuny wschodnie, zwane harifami. Przynoszą tutaj chmury cumulus nasycone wilgocią, powodują ciągłą mżawkę i powodują deszcz.

W tym czasie w mieście Salalah ożywają rośliny, zmieniając się w bujną zieleń, a wodospady są wypełnione wodą. Goście przyjeżdżają do osady nie tylko ze wszystkich regionów Omanu, ale także z innych krajów Półwyspu Arabskiego, aby cieszyć się pięknem miejscowego natura i odpocząć od upałów. Liczba osób prawie się podwaja, więc w tym czasie odbywają się różne święta i festiwale.

Temperatura powietrza w ciągu roku wynosi od + 27 ° C do + 29 ° C i tylko w kwietniu-maju słupek rtęci przekracza znak + 30 ° C. Średnie opady wynoszą 82 mm. Styczeń jest uważany za najbardziej suche miesiące.

Природа

Co zobaczyć w Salalah?

Miasto jest oazą pośrodku niekończącej się pustyni, dlatego jedną z jej głównych atrakcji jest malowniczy krajobraz. Tu kaktusy i namorzyny, słone jeziora i suche płaskowyże koegzystują spokojnie. Jeśli chcesz zapoznać się z historią regionu, odwiedź:

 1. Pałac Al Husn jest rezydencją obecnego sułtana, wzniesionego w XVIII wieku wokół źródła świeżej wody. Budynek otoczony jest grubą kamienną ścianą i jest silnie strzeżony przez uzbrojoną straż, jednak wolno do niego podejść i robić zdjęcia turystom.
 2. Дворец Аль-Хусн
 3. Zarezerwuj Wadi Darbat - uważany jest za jeden z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim. Tutaj możesz zobaczyć góry , jaskinie , wodospady, akacja park i dzikie zwierzęta lubią wielbłądy.
 4. Meczet Kabus - wzniesiony w 2009 roku. Nie-muzułmanie nie mogą do niego wejść, więc turyści mogą zobaczyć widok tylko na zewnątrz.
 5. Miasto muzeum - Wystawa jest reprezentowana przez różne skamieliny i ceramikę arabską. Tutaj odbywają się stale wystawy poświęcone twórczości literackiej i starożytnym manuskryptom, a także handel, wydobycie i dostarczanie kadzideł.
 6. Magnetic Mountain - niewielki odcinek autostrady przebiegającej przez wąwóz. Jeśli zatrzymasz samochód tutaj i wyłączysz silnik, sam samochód potoczy się po zboczu. Naukowcy sugerują, że jest to spowodowane silnym polem magnetycznym lub anomalią grawitacyjną.

Z miasta Salalah można przejść do popularnych miejsc turystycznych, takich jak:

 • tradycyjna osada Taka, która słynie z wież strażniczych i cytadel;
 • źródło Ain-Razat;
 • ruiny starożytnego miasta Ubar - w dawnych czasach kwitł tu handel żywicą olibanową, a dziś to miejsce jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO;
 • Jebel Akhdar - najwyższe góry w kraju.

Na szczycie klifu znajduje się grób z pozostałościami biblijnego proroka Joba, który jest jednocześnie czczony przez chrześcijan, muzułmanów i Żydów. Długość sarkofagu wynosi około 3 m, ponieważ uważa się, że był to szczyt ludzi w tamtych czasach.

Могила пророка

Gdzie się zatrzymać?

Wybór hoteli w Salalah jest ogromny. We wsi można wynająć niedrogie pensjonaty i luksusowe apartamenty. Najpopularniejsze hotele w mieście są rozważane:

 • Crowne Plaza Resort Salalah - instytucja o wartości 5 gwiazdek. Goście mogą korzystać z basenu, sauny i gabinetu masażu.
 • Hotel Salalah Gardens oferuje gościom 4 restauracje, przechowalnię bagażu, kantor wymiany walut, prasę do spodni, pralnię chemiczną i transfer.
 • Beach Resort Salalah - hotel ma apartamenty dla nowożeńców, salę konferencyjną, pokój zabaw dla dzieci i parking.
 • Muscat International Hotel Plaza to dwugwiazdkowy hotel, w którym mieści się siłownia, pralnia, internet i centrum biznesowe. Personel posługuje się 4 językami.
 • Jawharet Al Kheir Furnished Apartments - apartamenty z pokojami jednoosobowymi i rodzinnymi. Zapewnia usługi dla osób niepełnosprawnych.
Гостиница

Gdzie zjeść?

Restauracje w mieście przygotowują pyszne i nietypowe potrawy Omani , Przepisy europejskie i azjatyckie. Każdy turysta powinien wypróbować mleko wielbłąda i owoce morza. Zaplecze gastronomiczne w piątki nie działa. Najbardziej znane z nich to:

 • Restauracja Mekong - chińskie menu;
 • Restauracja Sakalan - restauracja z kuchnią międzynarodową;
 • Oasis Club - pub z brytyjskimi potrawami.
Ресторан

Plaże w Salalah

Miasto ma idealną linię brzegową z krystalicznie czystą wodą i miękkim białym piaskiem. Na plaży znajdują się leżaki i parasole, z których można korzystać bezpłatnie. Najbardziej znaną plażą jest Mugseil. Tutaj żyją różne ptaki i wielbłądy, a ze skał bije prawdziwa morska "fontanna".

Na wybrzeżu Salalah turyści mogą nie tylko pływać i opalać się, ale także jeździć na nartach wodnych lub jeździć na nartach nurkowanie lub snorkeling. Nie można nurkować samemu, ponieważ podtlenek jest tutaj dość silny i nieprzewidywalny.

Пляж

Zakupy

Miasto ma kilka rynków, które sprzedają złotą biżuterię, przyprawy, czystą mirrę, perfumy, aromatyczne oleje, a także krajowe ubrania i buty. Pachnie kadzidłem i owocami, a przystępne ceny i świetne rabaty zachwycą każdego zakupoholiczki. W Salalah znajduje się także duże centrum handlowe Salalah Gardens Mall, w którym można nabyć markowe produkty, jedzenie i różne pamiątki.

Специи

Jak się tam dostać?

Mapa Omanu pokazuje, że w Salal jest duży port morski i lotnisko obsługujące głównie loty krajowe. Możesz dostać się tu zarówno drogą wodną, ​​jak i powietrzną. Od Muscat do osady, turyści docierają i samochodem wzdłuż autostrady nr 31. Odległość wynosi około 1000 km.

Салала на карте