Oman - To kraj, który jest bardzo interesujący dla Europejczyków. Tu, turyści widzą sceny z pierwszej ręki z orientalnych opowieści, w których opisywane są zadziwiające zamki, dziewczyny w pięknych ubraniach i ozdoby. Oman jest również interesujący, ponieważ z jednej strony szybko się go europeizuje, az drugiej strony zachowuje starannie tradycję, dlatego każdy gość tutaj jest wygodny i interesujący. Oczywiście, z tak ekscytującej podróży chcesz przynieść coś, co przypominałoby doznane emocje.

Dekoracja wnętrz i tekstylia

Oman - To kraj, który jest bardzo interesujący dla Europejczyków. Tu, turyści widzą sceny z pierwszej ręki z orientalnych opowieści, w których opisywane są zadziwiające zamki, dziewczyny w pięknych ubraniach i ozdoby. Oman jest również interesujący, ponieważ z jednej strony szybko się go europeizuje, az drugiej strony zachowuje starannie tradycję, dlatego każdy gość tutaj jest wygodny i interesujący. Oczywiście, z tak ekscytującej podróży chcesz przynieść coś, co przypominałoby doznane emocje.

Dekoracja wnętrz i tekstylia

Jednym z najbardziej popularnych zakupów wśród turystów są dekoracje i tkaniny. Ozdabiając swój dom przywiezionymi pamiątkami, wdychasz w nim nowe życie, a tkaniny mogą być podstawą do ciekawego wyglądu, ponieważ jeśli wspomnienie wakacji jest przyjemne, oglądanie przyniesionych pamiątek każdego dnia jest prawdziwą przyjemnością. Co więc kupić w Omanie z dekoracji domu:

 1. Kadzidło. Na każdym bazarze, nawet najmniejszym, we wszystkich sklepach sprzedawane są kadzidełka i lampady. Jest ich bardzo dużo. Lampady są wykonane w tradycyjnym stylu Omani, z wieloma drobnymi detalami.
 2. Hanjar. To zakrzywiony sztylet, tradycyjna broń Omańskich wojowników. Khanjar jest najpopularniejszą pamiątką wśród turystów. Możesz powiesić go w domu lub przekazać go swoim bliskim jako cenny prezent. Ten Omański sztylet kosztuje około 650 $, jego ozdobny egzemplarz kosztuje 20-25 $.
 3. Ceramiczna kadzielnica. To akcesorium służy do aromatyzowania domu lub ubrania. Dla tych, którzy są zachwyceni azjatyckimi smakami - będzie to wspaniała pamiątka. Przy okazji, w niektórych sklepach sprzedawane są dość neutralne smaki kwiatów.
 4. Ręcznie robione dywany. Naturalne dywany wykonane przez lokalnych rzemieślników z tradycyjnym ornamentem to oryginalny i drogi prezent.
 5. Tekstylia. Większość tkanin, które można zobaczyć w sklepach, pochodzi z Indii i jest przeznaczona do szycia tradycyjnych ubrań, dlatego lokalne tkaniny są dość banalnym produktem dla Europejczyków. Ma wielkie zapotrzebowanie.
Ханджар

Tradycyjne jedzenie

Najbardziej przystępnym produktem dla wszystkich turystów jest jedzenie i napoje. Wiele z nich ma stosunkowo niski koszt, ale ich wartość nie spada w wyniku. Ponadto, podczas pobytu w Omanie, możesz mieć czas, aby spróbować lokalnych produktów i przynieść do domu tylko to, co naprawdę lubisz. Oto, co możesz kupić w Omanie z produktów:

 1. Chałwa Zrobione jest nie z nasion, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ale z posiekanych daktyli i ma niezwykły, ale przyjemny smak.
 2. Kochanie Miejscowi pszczelarze utrzymują pszczoły w ulu zrobione z pni palm daktylowych. Być może z tego powodu miód Omanu ma ciekawy smak.
 3. Woda różana. Jeden z najbardziej niezwykłych produktów. Wykonany jest na bazie płatków róż. Podczas gotowania różowa woda jest używana do przygotowywania deserów i jest również dodawana do kawy.
 4. Kawa. Ten drink jest praktycznie znakiem rozpoznawczym Omanu. Jest przygotowywany z dodatkiem kardamonu. Bez względu na to, gdzie kupisz kawę produkowaną lokalnie - w sklepie lub na rynku - będzie ona wykonana zgodnie z tradycyjną recepturą, która istnieje od setek lat.
 5. Herbata Herbata imbirowa i herbata cytrynowa są bardzo popularne w kraju.
Чай и финики из Омана

Ozdoby i ubrania

Wiele kobiet zgodzi się, że biżuteria i odzież są najbardziej interesujące podczas zakupów. Dzięki takim zakupom podczas podróży istnieje możliwość zdywersyfikowania garderoby, dodając do niej ciekawe akcesoria. Z ubrań najlepiej kupić:

 1. Dishdasha To męska koszula z długimi rękawami i długimi rękawami. Biały dishdasha doskonale chroni przed słońcem.
 2. Abaya Tradycyjny arabski strój. Dziś jest uszyta z jasnych tkanin i ozdobiona haftem.
 3. Muzzar lub turban. Duży wybór takich produktów oferuje handlowców na bazarach.
 4. Pashmina To szeroki szalik z kaszmiru. Są to monofoniczne i zupełnie nietypowe kolory. Ten dodatek będzie świetnym prezentem dla każdego fashionisty.

Oman jest dobrze znany ze swojej złotej i srebrnej biżuterii. Ich cechą jest różnorodność kamieni szlachetnych i półszlachetnych, którymi są zdobione. W sklepach znajdziesz pierścionki, kolczyki i naszyjniki z ulubionymi kamieniami: awenturynem, mellitem, rubinem i innymi. itp. Najważniejsze to pamiętać, że na rynku zawsze można dokonać zakupu poniżej podanej ceny, aw sklepach nie można nawet liczyć na indywidualne rabaty.

Пашмин

Perfumy

Niektóre kobiety planują odpocząć w Omanie , już wiedzą, że będą tam kupować - to perfumy. A ci, którzy są świadomi, że ten kraj słynie z wybornych perfum, będą mieli miłą niespodziankę. Najbardziej znaną marką jest Amouage. Jej perfumy są odporne, a paleta zapachów obejmuje nawet europejskie, więc każdy może wybrać dla siebie odpowiedni. Perfumy są wytwarzane z naturalnych produktów, więc cena za butelkę jest wysoka - około 300 USD.

Парфюм

Rękodzieło

Oczywiście rzemiosło jest zawsze bardzo popularne wśród turystów. Po pierwsze, niektóre z nich mają przystępną cenę, a po drugie, przekazują charakter i kultura ludzie. Wśród ręcznie robionych produktów warto zwrócić uwagę:

 • Wiklinowe kosze;
 • dzianinowe portfele i sprzęgła;
 • lalki;
 • skórzane pudełko;
 • naczynia gliniane i ceramiczne.

Na bazarach rzemieślnicy mogą sprzedawać pamiątki w postaci statuetek lub uroczych dekoracji. Zazwyczaj zasięg takich dostawców nie jest wielki, ale na swój sposób interesujący.

Изделия ручной работы