Na południowym wschodzie Półwyspu Arabskiego znajduje się Sułtanat Oman , który nie jest jeszcze bardzo popularny wśród turystów z WNP. Odpoczynek w kraju przybiera na sile, a dzięki doskonałemu klimatowi jest wspaniały plaże , różnorodność naturalnych krajobrazów i obecność bardzo dobrej infrastruktury w niedalekiej przyszłości, Oman może konkurować z najlepszymi kurortami Zjednoczone Emiraty Arabskie .

Zalety rekreacji w Omanie

Na południowym wschodzie Półwyspu Arabskiego znajduje się Sułtanat Oman , który nie jest jeszcze bardzo popularny wśród turystów z WNP. Odpoczynek w kraju przybiera na sile, a dzięki doskonałemu klimatowi jest wspaniały plaże , różnorodność naturalnych krajobrazów i obecność bardzo dobrej infrastruktury w niedalekiej przyszłości, Oman może konkurować z najlepszymi kurortami Zjednoczone Emiraty Arabskie .

Zalety rekreacji w Omanie

Ci, którzy kiedyś odwiedzili Oman, często tu wracają. Niż są dobre kurorty Omanu ? Oto kilka niezaprzeczalnych zalet, które każdego roku przyciągają tysiące turystów do Omanu:

 1. Malowniczy natura . Tylko w tym kraju można zobaczyć niesamowite połączenie góry i wodospady, sawanny, tropiki i fiordy .
 2. Oryginalny kultura . Oman dotrzymuje kroku czasom, pochłaniając wszystkie najnowsze osiągnięcia nauki i technologii, ale jednocześnie utrzymując wysoki standard życia i tradycje kulturowe.
 3. Bogaty program wycieczek. Fani będą podróżować do historycznych miejsc, zobaczyć starożytne budowle i zabytki sztuki będą bardzo interesujące.
 4. Gwiezdni mieszkańcy hotele odpowiada zadeklarowanemu poziomowi, a jakość obsługi klienta w hotelach i restauracjach jest na bardzo wysokim poziomie.
 5. Piękna ekologia. W Oman jest dużo parki narodowe, parki i strefy ochrony przyrody .
Парк в Маскате

Kurorty Omanu

Oprócz stolicy kraju, Muscat , w Omanie są takie interesujące w planie turystycznym miasta, jak:

Барка

Kiedy jechać na wakacje do Omanu?

W Omanie panuje subtropikalny, suchy klimat o znaczącym wpływie monsunów. Ośrodki w kraju przez cały rok to upalna pogoda. Temperatury w miesiącach letnich średnio pokazują +32 ° C, a zimą - nie mniej niż +20 ° C. Opady spadają bardzo niewiele, słońce świeci przez 350 dni w roku. Najkorzystniejszy czas na odwiedzenie Omanu przypada na wczesną jesień i trwa do początku kwietnia. Od maja do sierpnia jest ciepło i bardzo wysoka wilgotność.

W Salal, w porównaniu z innymi ośrodkami w kraju, jest zwykle trochę chłodniej, więc nawet w miesiącach letnich (od maja do sierpnia) jest to całkiem wygodne i nie ma wyczerpującego ciepła.

Wakacje na plaży w Omanie

Jest to najpopularniejszy rodzaj turystyki w Omanie, więc porozmawiajmy o odpoczynku na morzu oddzielnie.

Absolutnie wszystkie plaże w kraju są piaszczyste, wyposażone we wszystko, co niezbędne, wejście do nich jest bezpłatne. Sezon plażowy w Omanie rozpoczyna się od maja i trwa do początku jesieni, chociaż jesienią wody oceanu są jeszcze ciepłe i można pływać.

Пляжи Омана

Do najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Omanie należą:

 1. Sohar. Znajduje się 2,5 godziny jazdy od Muscat, oferuje dobry wybór hoteli, ale także z dość solidnymi cenami, więc zwykle bardzo dobrze-do zrobienia turyści przyjeżdżają do Sohar.
 2. Сохар
 3. Sur. Małe miasteczko rybackie jest miejscem tradycyjnego przemysłu stoczniowego. Sur jest idealny dla miłośników spokojnych i niedrogich wakacji. Ośrodek ma hotele różnych kategorii i można dostać się z Muscat w 4 godziny środkami transportu publicznego.
 4. Сур
 5. Nizva. Ośrodek, obok którego ciągnie się ciąg wydm piaskowych - pod tym względem główną rozrywką, poza plażami, jest jeep safari. Hotele w Nizwa to głównie średnie i wysokie kategorie cenowe, ale cena / jakość są zawsze na szczycie.
 6. Низва
 7. Muscat. W stolicy Omanu są plaże z czystym, drobnym piaskiem, są one wyposażone w parasole i leżaki. Lokalni mieszkańcy praktycznie do nich nie chodzą.
 8. Маскат
 9. Salalah. Prawdziwy tropikalny raj: nadmorski pas plaż otoczony palmami kokosowymi, wspaniałymi panoramami, ciszą i samotnością.
Салала

Inne rodzaje turystyki w Omanie

Oman słynie z wypoczynku na plaży. Oto możliwe inne, nie mniej interesujące rodzaje rozrywek:

 1. Aktywny wypoczynek. Nurkowanie - drugi najpopularniejszy rodzaj rekreacji w Omanie po plaży. Dla nurków w Maskacie znajduje się hotel Barasti Bungalow Village z własną laguną, a w pobliżu stolicy znajduje się Oman Dive Centre. Ponadto w kurortach Omanu turyści mogą wybrać się na ryby, sporty motorowe, gokarty, wybrać się na safari na pustyni lub wycieczkę statkiem na prom, jacht itp.
 2. Wycieczki wycieczkowe. Największe miasta Omanu mają starożytną historię i oferują zwiedzanie arcydzieł architektury, w tym starożytnych Fortece , wieże i inne konstrukcje obronne. W Sułtanacie, ponad 500 fortów, wśród których jest Al-Dżalali oraz Mirani, z siedzibą w Maskacie, oraz Fort Bakhla u podnóża gór Akhdar, który ma długość murów obronnych 11 km i znajduje się na liście chronionych miejsc UNESCO.
 3. Форт Бахла
 4. Ekoturystyka. W Omanie można odwiedzić parki narodowe zamieszkałe przez rzadkie i zagrożone gatunki zwierząt. Na przykład Wyspa Masirah interesujący, ponieważ można zapoznać się z gigantycznymi żółwiami morskimi.
 5. Экотуризм в Омане
 6. Wycieczki na zakupy. W Omanie całe piękno zakupów jest okazją do zakupu unikalnych rzeczy lokalnych rzemieślników. Jak rzemiosło w kraju kwitnie, problemy z wyborem prezentów i pamiątki do pamięci nie będziesz w Omanie. W sklepach z pamiątkami i na targach prezentowane są produkty ze złota i srebra, skóry i tkanin, futra i wełny, oleje, kadzidła, kawa i wiele innych. itp. Targowanie nie jest tutaj akceptowane, ale nawet zalecane.
 7. Studiowanie kultury i religii Omanu. Najbardziej znanym zabytkiem religijnym jest Meczet Sultan Qaboos . Wśród wydarzeń kulturalnych jest Muscat Festival z pokazami etnograficznymi, muzycznymi i cyrkowymi oraz jarmarkami, jesiennym festiwalem "Harif" w Salal i festiwalem turystycznym Multal, odbywającym się na przemian w kilku miastach kraju w okresie Eid al-Adha. Zimą Barqa to nie mniej znana walka byków.
Мечеть Султана КабусаКоррида в Барке