Masirah to największa wyspa Oman . Jest to prawdziwa pustynna wyspa z kamiennym wschodnim wybrzeżem z silnymi północno-zachodnimi wiatrami i osłoniętym zachodnim wybrzeżem z dużymi zatoczkami i słonymi bagnami. Jego pustynia Plaże i ciekawe dzikie natura w ostatnich latach coraz więcej turystów przyciąga. Masira to raj dla surferów.

Położenie geograficzne i klimat

Masirah to największa wyspa Oman . Jest to prawdziwa pustynna wyspa z kamiennym wschodnim wybrzeżem z silnymi północno-zachodnimi wiatrami i osłoniętym zachodnim wybrzeżem z dużymi zatoczkami i słonymi bagnami. Jego pustynia Plaże i ciekawe dzikie natura w ostatnich latach coraz więcej turystów przyciąga. Masira to raj dla surferów.

Położenie geograficzne i klimat

Wyspa Masira znajduje się około 18 km od lądu na wschodnim wybrzeżu Sułtanatu. Na lokalnych plażach można znaleźć spokojną wodę i fale. Długość wyspy wynosi 95 km. Populację w Masira szacuje się na 12 000 osób, głównie na północy wyspy. Klimat na wyspie jest pusty, z gorącym latem i ciepłą zimą. Opady są niskie i spadają głównie od lutego do kwietnia, a także w krótkim sezonie monsunowym od czerwca do sierpnia.

Кемпинг на диком пляже

Atrakcje

Wyspa Masira przyciąga turystów swoim naturalnym pięknem. Nie ma starożytnych zamków i forty , ale ciekawi podróżnicy znajdą coś do zobaczenia:

 1. Mount Madroub. Jego wysokość wynosi około 300 m. Jeśli wspinasz się na szczyt, otwiera się piękny widok, wielu turystów robi tu pamiątkowe zdjęcia.
 2. Muzeum dzikiej przyrody. Znajduje się w mieście Marsaïs. Wśród eksponatów jest wiele gatunków ptaków i kilka rzadkich żółwi.
 3. Strefa żółwi. Na wschodnim wybrzeżu można obserwować żółwie składające jaja i młode młode.
 4. Черепаха
 5. Rzadkie ptaki. Ponad 300 gatunków ptaków żyje na zachodnim wybrzeżu Masirah, gdzie można nawet podziwiać flamingi.
 6. Plaże. Fani surfingu i nurkowanie udaj się na wschodnie wybrzeże, aby jechać na dużych falach i zobaczyć piękne rafy. Na zachodnim wybrzeżu zatrzymują się ci, którzy chcą spokoju i relaksu. W Masire znajduje się wiele dzikich plaż, na których można zatrzymać się w ciszy i spokoju.
Занятие серфингом

Hotele i restauracje

Zakwaterowanie jest dostępne dla każdego budżetu. Możesz mieszkać w jednym z lokalnych hosteli lub w hotel :

 1. Masirah Beach Camp. Domy są jak chaty, ale wewnątrz są małe wanny i wszystkie niezbędne udogodnienia. Hotel położony jest na wybrzeżu.
 2. Masira Island Resort. Również znajduje się na plaży, ma basen, korty tenisowe. Hotel znajduje się bezpośrednio obok Muzeum Dzikiej Przyrody.
 3. Danat Al Khaleei. W tej instytucji stworzono doskonałe warunki. Pokoje są wyposażone w nowoczesne udogodnienia i są pięknie urządzone. Danat Al Khaleei jest tuż przy plaży, miłośnicy plaży odpocząć będzie w stanie dobrze się bawić.

Restauracje indyjskie, pakistańskie i tureckie oraz niezliczone kawiarnie oferują pyszne jedzenie i napoje. Na przykład:

 1. Restauracja przy plaży Masirah. Tutaj lokalna kuchnia gotowana jest na otwartym ogniu tuż przy plaży.
 2. Dana. To jest międzynarodowa restauracja. Możesz spróbować Omani , Dania chińskie i indyjskie.
 3. Kawiarnia w Masira Island Resort. Miłośnicy słodyczy odczują wiele przyjemności z jego wizyty.
Masira Island Resort

Zakupy

Infrastruktura wyspy jest dobrze rozwinięta, ale koncentruje się w Ras-Hilf, gdzie znajdują się lokalne sklepy i małe supermarkety, apteki.

Mieszkańcy Masirah zajmują się rybołówstwem, więc na wyspie znajduje się wiele targowisk rybnych, na których można kupić świeże owoce morza.

Usługi transportowe

Jedynym możliwym transportem na wyspie jest wynajmowane samochody . Obecność samochodu to nie tylko najtańszy sposób podróżowania, ale także możliwość samodzielnego zwiedzania wyspy, zwiedzania ciekawych miejsc.

Дорога на Масире

Jak się tam dostać?

Jest tylko jeden sposób, aby dostać się do Masirau - to prom z portu Shannah.

Паром