Wypożyczony samochód jest idealną opcją do odwiedzenia wszystkich pięknych miejsc Omana na własną rękę. W samochodach wygodnie jest budować własne trasy i czerpać maksimum przyjemności z podróży. Co więcej, drogi tego państwa arabskiego są w doskonałym stanie.

Kto może wynająć samochód w Omanie?

Do rejestracji wynajętego pojazdu potrzebujesz:

Wypożyczyć samochód - idealny do odwiedzenia wszystkich pięknych miejsc Omana na własną rękę. W samochodach wygodnie jest budować własne trasy i czerpać maksimum przyjemności z podróży. Co więcej, drogi tego państwa arabskiego są w doskonałym stanie.

Kto może wynająć samochód w Omanie?

Do rejestracji dzierżawionego transportu potrzebujesz:

 • międzynarodowy paszport i międzynarodowe prawo jazdy;
 • doświadczenie w prowadzeniu pojazdu nie mniejsze niż 1 g;
 • wiek kierowcy od 21 g;
 • karta kredytowa lub zwrotna kaucja w wysokości od 300 do 400 USD.

Funkcje wynajmu samochodu w Omanie

Musisz znać niektóre niuanse czynszu:

 1. Gdzie można wynająć mieszkanie? W Oman można wynająć samochód w dowolnym miejscu lotnisko w kraju , ale koszt tej usługi będzie znacznie wyższy niż w przypadku wypożyczalni miejskich. Istnieje również możliwość rezerwacji samochodu na stronach usług wynajmu, ale wniosek należy złożyć na kilka tygodni przed przybyciem do kraju. Wypożyczenie można zarezerwować na hotel , na stacji kolejowej lub po prostu zamówić z dostawą do miejsca przeznaczenia.
 2. В аэропорту Омана
 3. Ubezpieczenie. Zaleca się wynajęcie samochodu w głównych agencjach, takich jak: Arabia Cars Rental, Budget Car, Sixt, Evropcar, Thrifty. Z reguły ubezpieczenie obejmuje zniszczenia, porwania i lokalne podatki. Zanim zrobisz papier, dokładnie sprawdź samochód pod kątem zadrapań i innych niedociągnięć.
 4. Wybór maszyn. Jest bardzo duży: od samochodów dwumiejscowych po ogromne SUV-y.
 5. Огромный выбор автомобилей
 6. Dodatkowe opcje. Podczas rezerwacji samochodu można zamówić sprzęt i przyrządy nawigacyjne, foteliki dziecięce, opony zimowe i łańcuchy na koła, dodatkowy bagażnik na snowboard, narty lub rower.
 7. Zakazy. Podczas wynajmowania samochodu w Omanie palenie w samochodzie jest zabronione. Samochody, które po dostarczeniu mają uszkodzenia na skórze i plamach, nieprzyjemny lub zapach tytoniu, podlegają praniu chemicznemu na własny koszt (od 145 USD).
 8. Korzyści. Jeśli zarezerwujesz samochód za pośrednictwem biura podróży, otrzymasz wiele bonusów: świadczona jest całodobowa usługa, koszt jest niższy niż standardowy, a karta kredytowa nie jest wymagana.
 9. Koszt Średnio ceny wynajmu wahają się od 43 do 174 USD. Na przykład Toyota Yaris będzie kosztować 46 USD. Wynajem bardziej komfortowego samochodu będzie kosztował więcej: Honda Civic - 60 USD, Volkswagen Passat - 69 USD, Toyota Prado - 111 USD, Toyota Land Cruiser - 131 USD, Nissan Patrol - 146 USD. Przy wypożyczaniu samochodów na dłużej niż tydzień wliczone rabaty.
Toyota Prado - самое популярное авто у туристов

Ruch drogowy w Omanie

W przeciwieństwie do innych krajów arabskich, omańscy kierowcy są bardziej podatni i uważni na drogach, zwłaszcza na pieszych. Pod wieloma względami zasady ruchu drogowego nie różnią się od zasad obowiązujących w krajach WNP, ale istnieją pewne niuanse:

 • w Omanie, ruch prawostronny;
 • wszystkie znaki drogowe są powielane w języku angielskim;
 • zapinać pasy bezpieczeństwa;
 • nie rozmawiaj przez telefon podczas jazdy;
 • nie przekraczaj prędkości. W granicach miasta maksymalna jest 50-60 km / h, na drogach poza miastem - 100-120 km / h;
 • parking Parkowanie w historycznych ośrodkach jest zabronione, samochód jest ewakuowany;
 • w razie wypadku zadzwoń na policję natychmiast (nawet z najmniejszymi). Zgodnie z prawem Omanu zabronione jest zmienianie pozycji samochodów - uczestników wypadku, nawet jeśli tworzą korek. W przypadku braku oficjalnego protokołu pozostaniesz bez opłaconego ubezpieczenia.
Отличное дорожное покрытие

Drogi Omanu

Powierzchnia drogi jest w doskonałym stanie we wszystkich miastach. Na prowincji, głównie na polnych drogach, ale są one stale wyrównane. Bardzo często zwierzęta przychodzą na jezdnię (mogą jeździć całe stada), więc należy zachować ostrożność, zwłaszcza w nocy. Południowe regiony kraju często cierpią z powodu burzliwego przepływu wód wadi. Po takich ulewach drogi pokryte są warstwą piasku i błota. Przeważnie drogi są kontrolowane przez posterunki policji i stacjonarne radary.

Животные на дорогах

Numery alarmowe w Oman:

 • policja - 999;
 • policja drogowa -901;
 • pogotowie ratunkowe - 998;
 • pogotowie ratunkowe - 112.

Grzywny

Każde naruszenie ruchu w Omanie pociąga za sobą bardzo dużą grzywnę, być może nawet zajęcie praw i aresztowanie. Samochody, które przekraczają prędkość, są automatycznie fotografowane, a potwierdzenie zapłaty z grzywną wysyłane jest do wypożyczalni. Tak więc, takie grzywny są możliwe:

 • prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy lub w stanie nietrzeźwości - grzywna w wysokości 194 USD i pozbawienie wolności do 14 dni;
 • transport napojów alkoholowych - okres pozbawienia wolności, określony przez sąd;
 • nie zapinany pasek - 26 USD;
Фиксация нарушений правил дорожного движения в Омане

Stacje benzynowe w Omanie

W Omanie jest wiele miejsc, w których można uzupełnić paliwo. Na stacjach benzynowych zawsze znajdują się toalety, a czasem sklepy z napojami i przekąskami. Benzyna jest niedroga, wypełnienie pełnego zbiornika małego samochodu kosztuje 13 USD, a SUV - 40 USD.

Заправочные станции Омана