Sharjah zajęła trzecie miejsce na liście Emiraty Zjednoczonych Emiratów Arabskich . Tutaj znajdziesz spokojną i spokojną atmosferę, ponieważ nocna rozrywka jest prawie całkowicie nieobecna, i alkohol w Sharjah jest zabronione. Miasto ma niewątpliwe zalety ze względu na dostępność tanich usług hotele i restauracje, wiele ciekawych miejsc dla miłośników Kultura arabska i centra handlowe dla dochodowych zakupów. Sharjah to doskonała opcja dla obu odpocząć z dziećmi i do podróży służbowych.

Lokalizacja:

Mapa ZEA pokazuje, że miasto Sharjah znajduje się na wybrzeżu Zatoki Perskiej, niedaleko od Dubaj i Ajmana , na północny wschód od stolicy Arabskich Emiratów - Abu Dhabi . Centralna część Sharjah znajduje się wzdłuż laguny, wśród parków i terenów rekreacyjnych, a przedmieścia i obszary przemysłowe rozciągają się na północ i wschód w kierunku pustyni.

Шарджа на карте ОАЭ

Historia Sharjah

Nazwa miasta jest tłumaczona z arabskiego jako "wschodzące słońce". Aż do początku XIX wieku Sharjah był głównym portem morskim na południu Zatoki Perskiej. To stąd główny handel prowadzono zarówno z krajami zachodnimi, jak i ze wschodem. Aż do lat 70-tych. W XX wieku głównym zyskiem w skarbcu państwa był handel, rybołówstwo i wydobycie pereł. W 1972 r. Do władzy doszedł szejk Sultan Bin Mohammed Al-Qazimi. Od tego czasu rozpoczął się szybki rozwój Sharjah w sferach gospodarki i kultury. W tym samym roku odkryto złoża ropy naftowej w mieście, aw 1986 r. - złoża gazu. Wzrosła atrakcyjność turystyczna miasta, gdy powstawały wspaniałe hotele, centra handlowe i restauracje, a także parki i tereny rekreacyjne. Dziś miasto Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest bardzo atrakcyjne zarówno dla wypoczynku na plaży, jak i kultury.

Морской порт Шарджи

Klimat

Miasto jest suche i gorące przez cały rok. Latem temperatura powietrza w ciągu dnia dochodzi do + 35-40 ° С, zimą utrzymuje się na poziomie + 23-25 ​​° С. Od kwietnia do listopada wody Zatoki Perskiej w tym miejscu nagrzewają się do + 26 ° C i powyżej i nie spadają poniżej poziomu + 19 ° C przez resztę roku.

Najbardziej korzystny okres na podróż do Sharjah to czas od końca września do początku maja. Bardzo pamiętnym wydarzeniem może być wyjazd do Sharjah na Nowy Rok.

Natura w mieście

Szardża słynie z parków, ścieżek kwitnących i placów z wieloma niesamowitymi roślinami tropikalnymi. To jest najbardziej zielone miasto w ZEA, co potwierdza zdjęcie Szardży. Mieszkańcy i goście tych miejsc są bardzo popularni w takich miejscach rekreacyjnych jak Sharjah National Park , Parki Al-Majaz i Al Jazeera . Wejście do nich jest bezpłatne, dla dzieci są place zabaw, dla wszystkich innych - ścieżki biegowe i rowerowe, kawiarnie, aleje z rabatami kwiatowymi i fontannami, można spotkać się z przedstawicielami fauny w lokalnym zoo Arabian Wildlife Centre, które znajduje się w Sharjah Desert Park. W akwarium Sharjah zobaczysz mieszkańców oceanu - rekiny rafowe, promienie, różne ryby.

Набережная Шарджи

Co zobaczyć w Sharjah?

W mieście warto odwiedzić takie miejsca zainteresowania w Sharjah, jak:

Сторожевые башни

Wakacje w Sharjah

W Sharjah będziesz miał okazję zapoznać się z charakterystyczną kulturą arabską. W tym celu można odwiedzić regularnie odbywające się festiwale sztuki, na przykład Międzynarodowe Biennale Szardży, Biennale Sztuki w Sharjah Sztuki Kaligrafii lub Festiwal Sztuki Islamskiej w Ramadan.

Oprócz rekreacji na plaży w mieście istnieje wiele możliwości aktywności na świeżym powietrzu:

  • nurkowanie ;
  • windsurfing ;
  • żeglarstwo, narty wodne lub skuter;
  • jazda konna;
  • gra w golfa, krykieta, tenisa.

Miłośnicy nocnego życia z Sharjah będą musieli chodzić do klubów w Dubaju, tk. w mieście są bardziej popularne kluby z muzyką narodową, działające do północy.

Пляжи ШарджиНочная Шарджа

Zakupy

Na zakupy w Sharjah znajdują się największe centra handlowe, sklepy, rynki arabskie (pamiątki) i sklepy z pamiątkami, a centralnym bazarem w mieście jest sushi w lagunie Khaled, gdzie znajduje się ponad 600 sklepów detalicznych z ogromnym wyborem biżuterii, dywanów, mebli, perfum itp. . W Al Arsah można kupić unikatowe przedmioty rękodzielnicze, aw Al Bahar można kupić przyprawy, hennę, fajki wodne, kadzidła, arabskie ubrania i akcesoria.

Шопинг в Sharjah Mega Mall

W Sharjah jest wiele centrów handlowych i dużych sklepów. Wśród nich są Sahara Center, Sharjah City Center, Sharjah Mega Mall, Safeer Mall. Można w nich robić nie tylko zakupy, ale także odwiedzać kina i kompleksy rozrywkowe.

В торговом центре Sahara Centre

Restauracje w Sharjah

W centrum miasta znajdziesz szeroki wybór kawiarni i restauracji w różnych kategoriach cenowych, oferujących gościom dania kuchni arabskiej i indyjskiej, chińskiej i tajskiej, a także kuchni europejskiej. Częściej koncentrują się na restauracjach w hotelach Arabski i międzynarodowa kuchnia. Obsługa w nich odbywa się w formie bufetu, czasami all-inclusive, ale częściej będziesz oferować wybór rodzaju jedzenia.

W mieście są też uliczne stragany z fast foodami, indyjskimi i pakistańskimi curry restauracjami. Napoje są zawsze dostępne tylko bezalkoholowe - herbaty, kawa i świeżo wyciskane soki.

Mówiąc o lokalizacji, najdroższe i prestiżowe lokale znajdują się w elitarnych hotelach 5 *, a także w centrach handlowych, na promenadzie Corniche, nad brzegiem laguny Khaled i niedaleko kanału Al-Qasbay, znajdują się głównie niedrogie kawiarnie.

Miłośnicy owoców morza powinni zwracać uwagę na restaurację Al Fawar, a wegetarianie - na Saravana Bhavan i Bait Al Zafaran.

Ресторан Saravana Bhavan

Hotele w Sharjah

Wybór hoteli w mieście jest również bardzo duży, a kategoria to najczęściej 3-5 * (są 2 *). Hotele w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w porównaniu do podobnych w Dubaju są znacznie tańsze, chociaż poziom komfortu i obsługi pokoju nie jest w żaden sposób gorszy od instytucji tego drugiego. Koszt życia w pokoju dwuosobowym w hotelu 2 * wynosi 40-60 USD, w 3 * - około 90 USD, w 4-5 * - od 100 USD. W Sharjah zarówno hotele miejskie, jak i plażowe działają na pierwszym wybrzeżu z prywatną plażą. Weź pod uwagę, że w Sharjah nie ma publicznych plaż, ale tylko prywatne w drogich hotelach. Wejście do nich można zapłacić za turystów w innych hotelach, należy o tym pamiętać przy wyborze lokalizacji Należy pamiętać, że w Sharjah w 1 pokoju nie będzie zamieszkała niezamężna para.

Номер в отеле Carlton Sharjah

Usługi transportowe

Sharjah ma swoją własną Międzynarodówkę lotnisko , port morski i przystanek międzymiastowy. Z głównymi miastami Emiratów Arabskich, Sharjah jest połączony autostradami. Stan nawierzchni jest znakomity, ale należy zauważyć, że podczas podróży do Dubaju i Abu Dhabi można dostać się do korka. Godziny szczytu na tych obszarach są w godzinach rannych (od 7:00 do 9:00) i wieczorem (od 18:00 do 20:00).

По дорогам города

Najbardziej rozpowszechnionymi formami transportu w mieście są minibusy i taksówki. Na przykład na minibusach możesz dostać 8-10 $ w Abu Dhabi i El Ain . Są wysyłane z rynku owoców. Taksówką zaparkowaną w pobliżu parku przy Al-Sharq Rd bardziej opłaca się jechać Ras Al Khaimah i Umm al-Quwain , szczególnie jeśli grupa 4-5 osób jest wpisana (wtedy podróż będzie 4-5 $). A z obszaru Rolla Sq możesz jechać tymi samymi minibusami lub taksówką Dubaj .

Niektóre hotele oferują wycieczki i zapewniają autobusy na wycieczki i transfery na lotnisko lub na plażę. W centrum miasta można wziąć autobus turystyczny.

В аэропорту Шарджи

Jak się tam dostać?

Możesz odwiedzić Sharjah, wybierając jedną z następujących tras podróżowania:

  1. Lot na międzynarodowe lotnisko w Szardży. Znajduje się 15 km od centrum miasta. Taksówka z lotniska do centrum Sharjah kosztuje około 11 USD.
  2. Аэропорт в Шардже
  3. Lot do międzynarodowego lotniska w Dubaju, a następnie przejazd minibusem lub taksówką do miejsca docelowego. Odległość z Dubaju do Szardży to tylko 15 km. Minibusy odjeżdżają co pół godziny, podróż kosztuje 1,4 $. Za podróż taksówką z Dubaju do Szardży trzeba zapłacić 5,5 $. Jeśli weźmiesz wspólną taksówkę (4-5 osób w samochodzie), to 1-1,5 $ na osobę.
  4. Promem z portu morskiego w irańskim mieście Bandar Abbas.
Пристань