In Zjednoczone Emiraty Arabskie Istnieje kilka oaz, jednym z największych jest Liwa (Oasis Liwa). Znajduje się w pobliżu Abu Dhabi w północnej części pustynie Rub al-Khali . To świetne miejsce na egzotyczne odpocząć i uzyskiwanie niezapomnianych emocji.

Informacje ogólne

Oaza Liva jest najbardziej na południe wysuniętym punktem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nikt dokładnie nie zna liczby mieszkańców. Władze kraju zakładają, że od 50 do 150 tysięcy Beduinów mieszka tutaj. Obszar przyciągania składa się z pięćdziesięciu małych osad i przypomina rozciągniętą podkowę. Jego długość ze wschodu na zachód wynosi około 100 km.

Do połowy XX wieku koczownicze plemiona (Badawii) żyły w oazie Liva, która zajmowała się głównie hodowlą bydła, sadzeniem wielbłądów i datami wzrostu. Byli również osiadli mieszkańcy należący do rodzaju Bani Yas. Zostali poprowadzeni przez rodzinę Al-Nahyana (Al Nahyan).

Mieszkańcy Abu Dhabi przenieśli się także do Livu na lato. Dlatego uciekli przed gorącem, ponieważ zawsze była ochrona przed słońcem i świeżą wodą. Ludzie poruszali się tylko na wielbłądach. Przejście było długie i wyczerpujące, ponieważ karawany często były atakowane przez rabusiów. Droga trwała od 5 do 7 dni.

Sytuacja zmieniła się po nadejściu "epoki ropy". Na pustyni wytyczono autostradę, a teraz Beduini mogą podróżować wygodnie. Dziś mieszka tu najbogatsi mieszkańcy kraju. In wakacje Przywódcy państwowi przybywają do oazy, więc dostęp do nich jest często ograniczony.

ПоселениеУлицы оазиса

Pogoda Liwa

Tutaj panuje tropikalny klimat pustynny z minimalną ilością opadów (mniej niż 50 mm rocznie). Temperatura powietrza latem może osiągnąć + 50 ° C, a zimą nie spadać poniżej + 27 ° C.

Co robić?

Oaza Liwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma niezwykły krajobraz, który stwarza wrażenie prawdziwego mirażu. Małe wioski na przemian z dużymi wydmami. Pustynia o różnych porach dnia może uzyskać różne odcienie: od czerwonego do złotego. Są szczególnie piękne o świcie io zachodzie słońca. W nocy osiedla oświetlane są milionami świateł.

Пустыня на рассвете

Taki kontrastujący krajobraz wydaje się magiczny i przyciąga ogromną liczbę podróżnych. W oazie Liva turyści mogą:

 1. Odwiedź małe forty , które przetrwały do ​​dziś. Zostały one zbudowane w XVIII - XIX wieku z cegieł słomianych i glinianych.
 2. Форт
 3. Narciarstwo na wydmach . Wysokość niektórych z nich przekracza 50 m.
 4. Барханы
 5. Weź udział wyścigi wielbłądów w sokolnictwie lub w wyścigach samochodami terenowymi i motocyklami (Moreeb Dune Cars and Bikes Championship).
 6. Верблюжьи бега
 7. Zrób piknik na łonie natury .
 8. Odwiedź tradycyjny festiwal randkowy o nazwie Daktylowy Festiwal Liwa. Produkują go producenci z całego świata. Na festiwalu wybierz najlepszą odmianę tego owocu. Fundusz nagród wynosi około 1,6 miliona dolarów.
 9. Zobacz jedną z najwyższych wydm na naszej planecie , zwaną Tal Mireb lub Al Moreeb Dune. Jej imię tłumaczone jest jako "straszna góra". Często odwiedzają go miłośnicy ekstremalnej jazdy, ponieważ wysokość atrakcji wynosi 206 m npm, długość wynosi 1,5 km, a kąt nachylenia 50 °. Znajduje się 25 km od miasta Mezaira.
Экстремальное вождение

Gdzie się zatrzymać?

Aby mieć czas na zwiedzanie wszystkich zabytków, musisz przyjść do oazy na 2-3 dni. Możesz zatrzymać się w jednym z dwóch hoteli, które nazywają się:

 1. Liwa Hotel - 3 gwiazdki hotel zbudowany w tradycyjnym stylu architektonicznym. Goście mają dostęp do odkrytego basenu, kortu tenisowego, siłowni, sauny, łaźni parowej i wanny z hydromasażem. Personel mówi po arabsku i angielsku.
 2. Anantara Qasr al Sarab Desert Resort to luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel. Pokoje mają przesuwne drzwi prowadzące na taras z widokiem na wydmy. Goście mogą skorzystać z prysznica ze strumieniem deszczowym, parkingu, Internetu, kąpieli w basenie lub gabinetu masażu. Restauracja serwuje dania kuchni arabskiej i francuskiej.
Гостиница

Gdzie zjeść?

Na terenie oazy nie ma publicznych placówek gastronomicznych. Możesz jeść w restauracjach hotelowych. Więcej żywności można kupić od sprzedawców ulicznych, na lokalnym rynku lub w sklepach.

Ресторан в гостинице

Jak się tam dostać?

Liva znajduje się 100 km od Zatoki Perskiej i 200 km od Abu Dhabi. Możesz dostać się ze stolicy kraju samochodem na nowoczesnej wielopasmowej autostradzie Abu Dhabi - Ghweifat International Hwy / Abu Dhabi - Tarif Rd / E11 i Tarif - Liwa Rd / E45. Czas podróży trwa do 2 godzin.

Współrzędne oazy: 23.036467, 53.647816

Автомагистраль