Podróżuj Zjednoczone Emiraty Arabskie jest kalejdoskopem rozrywki, w którym luksusowe siedmiogwiazdkowe hotele zastępowane są koczowniczymi miejscami i modernistycznymi krajobrazami miast - pustyniami i barkhanami. Centrum tego turystycznego splendoru i różnorodności jest stolicą ZEA - Abu Zabi.

Położenie geograficzne

Dla wielu Zjednoczone Emiraty Arabskie są silnie związane Dubaj . Niektórzy turyści nie wiedzą nawet, do jakiego kraju należy miasto Abu Zabi i gdzie się znajduje, chociaż od 1996 roku pełni rolę centrum administracyjnego ZEA. Na mapie świata Abu Dhabi można znaleźć na wybrzeżu Zatoki Perskiej, w odległości prawie 150 km na południe od Dubaju. 200-250 km od centrum emiratu znajduje się granica z Arabią Saudyjską.

Abu Dhabi - stolica o tej samej nazwie emirat , który z kolei jest największy w ZEA. Na powierzchni ponad 67,3 tysięcy metrów kwadratowych. żyje około 2,5 miliona ludzi. Prawie 80% ludności Abu Zabi to ekspatrianci. Pozostali obywatele są rodowitymi mieszkańcami kraju, a oficjalnym językiem Abu Dhabi jest język arabski. Większość mieszkańców miasta i emirat wyznają islam.

Карта Абу-Даби

Podział administracyjny w Abu Zabi

Większość miasta rozciąga się na wyspie, reszta znajduje się na stałym lądzie. W pobliżu centrum Abu Zabi jest sztuczne Wyspa Saadiyat . Możesz do niego dotrzeć taksówką lub autobusem. Nieco na wschód od Saadiyat jest kolejna sztuczna wyspa w Abu Dhabi - Yas . Tutaj koncentrują się główne kompleksy rozrywkowe całego emiratu.

Terytorium Abu Zabi dzieli się na 57 dzielnic, z których największe to:

 • Al-Mushrif;
 • Al Nahyan;
 • Miasto Khalifa;
 • Al-Karama;
 • Al-Madina i in.

Obszary są podzielone na kwadraty, a wszystkie ulice w nich są ponumerowane. Abu Dhabi City jest centrum miasta, więc wszystkie budynki administracyjne znajdują się tutaj.

Klimat

Miasto znajduje się około 3000 km od równika. Abu Dhabi charakteryzuje się gorącym pustynnym klimatem. Maksymalna temperatura powietrza (+ 38 ° C) jest rejestrowana od czerwca do września. W tym czasie nie jedź do Abu Dhabi odpocząć z dziećmi, ponieważ często występują burze piaskowe.

Od listopada do marca pogoda jest łagodna i mniej gorąca. To jest najlepszy sezon do odwiedzenia Abu Dhabi. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń (+ 13 ° C). Maksymalna ilość opadów obserwuje się w maju (342 mm).

Atrakcje Abu Dhabi

Megapolis można nazwać rajem dla miłośników orientalnej kultury i modernistycznej architektury. Nawet wyrafinowany turysta nigdy nie będzie się zastanawiał, co zobaczyć w Abu Zabi. Istnieje wiele interesujących atrakcji przyrodniczych i architektonicznych.

Podróż do Abu Zabi powinna rozpocząć się od promenady Corniche. Stąd masz wspaniały widok na zatokę. Wkrótce na wyspie Saadiyat w Abu Zabi otwiera się Muzeum Guggenheima, którego oryginał znajduje się w Nowym Jorku. Zgodnie z projektem rozmiar budynku będzie 12 razy większy od oryginału.

Z obiektów architektonicznych Abu Dhabi należy przypisać pałac, który jest teraz hotel Emirates Palace . Powierzchnia jego terytorium wynosi 85 hektarów, zasadzono na nim gładki trawnik i bujne ogrody. W Abu Dhabi zbudowano wiele wież, z których każda zadziwia swoim lakonizmem i skalą.

Дворец в Абу-Даби

Fani budynków religijnych znajdą także wiele interesujących rzeczy w mieście. Warto zobaczyć Meczet Sheikh Zayed w Abu Dhabi, który ma 82 kopuły. Jest to jeden z największych obiektów kultowych na świecie. Ze względu na białe wykończenie nazywa się Biały Meczet w Abu Zabi.

Мечеть шейха Зайда (Белая мечеть), Абу-Даби

Firmy z dziećmi mogą odwiedzić ogromną liczbę atrakcji. Wśród nich Zoo w Abu Zabi . Żyje tu 4 tysiące zwierząt należących do 180 gatunków. Dzieci z pewnością docenią podróż do park wodny Yas w Abu Dhabi. Oto 43 atrakcje otwarte, niektóre z nich nie mają odpowiedników na całym świecie.

Hotele w Abu Zabi

W najbogatszym emiracie Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie akceptuje się ratowania życia. Najlepsze hotele Abu Zabi znajduje się na wybrzeżu. Są to głównie pięciogwiazdkowe kompleksy hotelowe:

 • Jumeirah at Etihad Towers;
 • Rosewood Abu Dhabi;
 • Hotel Shangri-La;
 • The St. Regis;
 • Ritz-Carlton.

Aby spędzić noc w hotelu Abu Dhabi z własną plażą, turysta będzie musiał zapłacić 152-210 USD. Ponadto musisz opuścić depozyt i zapłacić podatek.

Отель Shangri-La, Абу-Даби

Restauracje Abu Dhabi

Każdy hotel w mieście ma własną restaurację, ale turyści nie powinni ograniczać się do jednego posiłku hotelowego. W porównaniu z centrum turystycznym kraju, Dubaj, w Abu Zabi nie jest tak dużą liczbą restauracji. Ale tutaj są autentyczne arabskie instytucje, przytulne uliczne kawiarnie, szanowane europejskie, a nawet rosyjskie restauracje.

Tu leniuchowanie lub zmierzanie wycieczka w Abu Zabi z Dubaju powinieneś poszukać obiadu lub kolacji w jednej z następujących instytucji:

 • Chamas Churrascaria;
 • Angar;
 • Villa Toscana;
 • Sontaya;
 • Byblos Sur Mer.

Serwuje świeże ryby i owoce morza. Turyści mogą cieszyć się ich smakiem, podziwiając piękno zabytków Abu Zabi. Można znaleźć instytucje z europejskimi burgerami i orientalnymi słodyczami. Nie każda restauracja w Abu Dhabi może być zamówiona alkohol .

Ресторан Chamas Churrascaria, Абу-Даби

Zakupy

Dla wielu turystów celem podróży do tego miasta są zakupy. Abu Dhabi ma duży wybór centrów handlowych, orientalnych bazarów, rynków złota, sklepów z przyprawami i innych obiektów. Tutaj możesz kupić ogromną liczbę pamiątek - od orientalnych słodyczy po ręcznie robione dywany. Na rynki w Abu Dhabi istnieje szeroki wybór aromatycznych olejków, ozdób i usług.

Idąc na zakupy, nie kupuj pierwszej rzeczy, którą lubisz. Nawet w dużych centrach handlowych w Abu Zabi sprzedający lubią targować się i mogą przyzwoicie obniżyć cenę. Czasami koszt towarów w obrocie spada o 50% Największe centra handlowe w Abu Zabi to Marina Mall, Mushrif Mall, El Raha Mall.

Торгово-развлекательный центр Marina Mall, Абу-Даби

Transport Abu Zabi

Megapolis ma rozwiniętą sieć transportową. Główną bramą Abu Zabi jest międzynarodowa lotnisko . Znajduje się 32 km od miasta. Również w Abu Dhabi znajduje się głęboki port Zayed. Jest w nim 21 miejsc do cumowania.

Przez samego Abu Dhabi łatwiej jest się poruszać taksówką lub wynajęty samochód . Opłata za taksówkę wynosi maksymalnie 1 USD plus dopłata za każdy kilometr drogi. W 2015 r. Zakończono budowę metra w Abu Zabi.

Порт Заид, Абу-Даби

Jak dostać się do miasta?

Mieszkańcy krajów WNP mogą dostać się do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich przez Moskwę lub Petersburg. Ci, którzy lecą samotnie do Abu Zabi, powinni skorzystać z bezpośrednich lotów Qatar Airways. Przy transferze do miejsca docelowego możesz dostać się na samoloty "Turkish Airlines" i "Etihad Airlines".

Wielu turystów jest zainteresowanych tym, jak dostać się z Dubaju do Abu Zabi. W tym celu można skorzystać z transferu (300 USD), metra lub autobusu. Co 10 minut pociąg E101 odjeżdża z stacji metra Ibn Battuta 4 w Dubaju i dociera do celu w 1,5 godziny.

Przed wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich powinieneś zapytać, czy potrzebujesz wizy w Abu Zabi. Jest to konieczne i może zostać wydane w konsulacie, za pośrednictwem biura podróży lub bezpośrednio na lotnisku w Abu Zabi.

Терминал международного аэропорта Абу-Даби